İşlemci arızası bakarmsnz bilmesende bakk!

gjee
22-11-2012, 18:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

MERHABA ARKADASLAR BENİİM PC BOZULDU VE BENİM ELİMDEN GELEN BİRSEY OLMADI BUNUN ÜSTÜNE BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRDM.
SORUNUM ISINMAYDI. ANAKARTIN ÜSTÜNE ELİMİ DEGDİRDİGİMDE ELİM YANDI O DERECE SICAKTI YAKLASIK 90 DERECE VARDI. VE PCYİ AÇAR AÇMAZ PC KAPANIYORDU SICAKLIKTAN. NEYSE BİLGİSAYARCIM BANA İNTEL DUAL CORE Bİ İŞLEMCİ ALIP TAKMAMI ÖNERDİ. BENDE BASKA Bİ BİLGİSAYARCIYA GOTURDUM BANA EMANETEN DUAL CORE 2,5 GHZ İŞLEMCİ VERDİ TAKTIGIMDA SORUN CIKMADI. HATTA SICAK OLAN YUVAYI BİLE SOĞTTU. AMA BU SEFER EKRAN KARTI FANI DÖNMÜYORDU GÖRÜNTÜ GELMİYORDU ONUN DISINDA Bİ SORUN YOKTU. NEYSE ARTIK Bİ KENARA ATTIM KASAYI. BUGUN Bİ BİLGİSAYARCIYA GİRDİM SORUNUMU ANLATTIM BANA DEDİKİ SSENİN HEM RAM İNİ HEM İŞLEMCİNİ HEM ANAKARTINI DEGİSTİRELM DEDİ ÖNERDİGİ İŞLEMCİ İNTEL G550 2,66 GHZ 1155 PİN 2MB ONBELLEK 850MHZ GFX VGA BOXED. MODEL BUYDU. ONDERDGİ ANAKART İSE AS US P8H61-M LX3 PLUS H61 B3 1155 PİN DDR3-1333MHZ s+v+e MODELİ BU.SMDİ BENİM ELİMDEKİ ANAKART ASUS P5PL2 İŞLEMCİM PENTİUM D 3,0 GHZ BİRİ SANAL BİRİ GERÇEK ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ YANI TEK CEKİRDEKLİ. ADAMIN BANA DEDİGİ FİYAT 269 TL AMA RAM DAHİL RAM DE 2X2 GB (4GB) DDR3 1333MHZ K.STON RAM. BENDEKİ RAM DDR2 3X1 RAM.
SİZCE NE YAPMALIYIM. ÖDÜNÇ ALDIGIM İNTEL DUAL CORE DA CALISMIYOR. EKRAN KARTI CALISMIYOR. ONBOARD OLMADIGI İÇİN DENEYEMYRMDA. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

İzmirlifare
22-11-2012, 19:54   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj
Alıntı: gjee  
MERHABA ARKADASLAR BENİİM PC BOZULDU VE BENİM ELİMDEN GELEN BİRSEY OLMADI BUNUN ÜSTÜNE BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRDM.
SORUNUM ISINMAYDI. ANAKARTIN ÜSTÜNE ELİMİ DEGDİRDİGİMDE ELİM YANDI O DERECE SICAKTI YAKLASIK 90 DERECE VARDI. VE PCYİ AÇAR AÇMAZ PC KAPANIYORDU SICAKLIKTAN. NEYSE BİLGİSAYARCIM BANA İNTEL DUAL CORE Bİ İŞLEMCİ ALIP TAKMAMI ÖNERDİ. BENDE BASKA Bİ BİLGİSAYARCIYA GOTURDUM BANA EMANETEN DUAL CORE 2,5 GHZ İŞLEMCİ VERDİ TAKTIGIMDA SORUN CIKMADI. HATTA SICAK OLAN YUVAYI BİLE SOĞTTU. AMA BU SEFER EKRAN KARTI FANI DÖNMÜYORDU GÖRÜNTÜ GELMİYORDU ONUN DISINDA Bİ SORUN YOKTU. NEYSE ARTIK Bİ KENARA ATTIM KASAYI. BUGUN Bİ BİLGİSAYARCIYA GİRDİM SORUNUMU ANLATTIM BANA DEDİKİ SSENİN HEM RAM İNİ HEM İŞLEMCİNİ HEM ANAKARTINI DEGİSTİRELM DEDİ ÖNERDİGİ İŞLEMCİ İNTEL G550 2,66 GHZ 1155 PİN 2MB ONBELLEK 850MHZ GFX VGA BOXED. MODEL BUYDU. ONDERDGİ ANAKART İSE AS US P8H61-M LX3 PLUS H61 B3 1155 PİN DDR3-1333MHZ s+v+e MODELİ BU.SMDİ BENİM ELİMDEKİ ANAKART ASUS P5PL2 İŞLEMCİM PENTİUM D 3,0 GHZ BİRİ SANAL BİRİ GERÇEK ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ YANI TEK CEKİRDEKLİ. ADAMIN BANA DEDİGİ FİYAT 269 TL AMA RAM DAHİL RAM DE 2X2 GB (4GB) DDR3 1333MHZ K.STON RAM. BENDEKİ RAM DDR2 3X1 RAM.
SİZCE NE YAPMALIYIM. ÖDÜNÇ ALDIGIM İNTEL DUAL CORE DA CALISMIYOR. EKRAN KARTI CALISMIYOR. ONBOARD OLMADIGI İÇİN DENEYEMYRMDA. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

AS US P8H61-M LX benım anakart SERİM. zaten o anakart sorunludur şuan en fazla 25 dere olan işlemcimi 90 derece görüyor

ve oyuna girdiğimde ısı DÜŞÜYOR. Gelelim sorununa. Bilgisayarcı bilgisayarcı dolaşma en güvendiğine git ve kasaya denemek için iyi bir psu takmasını iste. o işlemciyi taktıgında ısınmaması tam beslemesidir ama tam beslerken  ekrankartına güç kalmaması olabilir.

800 mhz ram ile ddr 1066-1333 mhz arasında Pek fark yoktur gözle görünür ama değmez. 2 MB ön bellekli işlemci almak geriye yatırım olur en kötü senın yapacagın sey anakart değiştirmek.
Bu arada ANAKART ısın +55-60 derece olduğunda Yanar veya kendini kapatır soğuyana kadar açılmaz.Senin 90 derece dediğin işlemcidir , oda 90 derece gibi bir ısıda kapatır bilgisayarı.

Son Düzenleme: İzmirlifare ~ 22 Kasım 2012 19:56
black_flood
22-11-2012, 21:22   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

önerilen o intel işlemciyi alma hiçte göründüğü gibi bir işlemci değil o işlemci fiyatına athylon nx3 bir işlemci al ve düzgün bir amd anakart gigabyte 780lt yada msi fx 760g anakart çok rahat her işleme ve işe yanıt verebilecek soğuk bir sistemin olur. illada intel dersende i3 ten aşağısına para verme diyeceğim ama o fiyatada fx 4100 makine toplanıyor çok rahat.