işlemci değişimi

HPQ-User
25-07-2008, 00:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

shyl sormuş:
bana yardımcı olursanız cok sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bildiğiniz gibi daha oncekı bilgiler yetersizdi ben şimdi kullandıgım işlemcinin özelliklerini veren site adresini verecegim buradan özelliklerini analarsınız                                                             site adresi::

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

waybe
25-07-2008, 00:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

niye iki konu açıyorsunuz hem soruyu daha net yazarsanız ne sorusu ne bilgidi ne istiyon onlaşılmıyor sen eniyisi link veya düzgün biçimde yaz sorunu

hiko91
25-07-2008, 00:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

sen simdi bide +rep ver tam olsun:):)saat gec oldu sız yatın en ıyısı

Fatih_ARMAĞAN
25-07-2008, 01:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

armadaşım Size ait anakartınız Maximim P4 dualcore 3.4 işlemci destekliyor..
yani coreduo  yada core2 duo işlemciye geçiş yapma şansınız malesef yok.
Dualcore işlemciye de geçmeniz için verdiğiniz sitede belirtilmiş zaten anakart bios versiyonunuzun 0312 üstü bios sürümüne güncellemeniz gerekmektedir.. ancak bu şekilde en faza dualcore 3.4 işlemci kullanabilirsiniz.

fakat piyasada dualcore 3.4 işlemci bulabileceğinizden emin değilim. piyasada dualcore 3.2 ve 3.4 çok fazla sayıda zaten satılmadı.. bulursanız 2. el bulabilirsiniz... şu durumda size tavsiyem kullanabildiğiniz kadar kullanın.. bir kaç ay sonra iltel in yeni çıkarmış olduğu işlemcilere terfi etmeniz ve yeni bir sistem kurmanız daha mantıklı olucaktır...

anakartınızın güncel bios dosyası bu linktedir.

*%20XP%20Professional&lang=eng

bu dosyayı indirdikten sonra konu ile ilgili tecrubeniz yoksa yükleme işlemi yapmayın.. inen zipli dosyayı  açın  ve içindeki readme dosyasındakileri uygulayın..