İşlemci değiştirmek için yardım lazım

KerimÇolak
09-03-2017, 01:43   |  #1  
KerimÇolak avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkdaşlar merhaba elimde hp mini210-1100 netbook var gündelik işler için kullanmak istiyorum fakat işlemci kullanımı sürekli %100 görünüyor ram 2gb ve intel atom N475 işlemci işlemciyi değişirmek istiyorum fakat daha önce hiç yapmadım uyumlu olan ne bilmiyorum bilen varsa bunu nasıl yapacağım hakkında bilgi verirse çok sevinirim grafik kartı değiştirmek mümkünmü? İkisinide değiştirip değerlendirmek istiyorum yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ubuntu kurdum fakat windows gibi kullanamadım son çare işlemci ve grafik kartı.

White-Fox
09-03-2017, 02:24   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,103 mesaj

hocam zaten bir bilgisayarda işlemci ile ekran kartını alınca fiyatın %75 i eder.Yani yeni bilgisayar alsan daha faydalı netbooktan çok performans beklememelisiniz.Uyum işine gelince Anakartınızla uyumlu olmalı ve tabi güç kaynağıda ona ölçekli olacak şekilde parça bulucaksınız.Birde fazla format yemiş harddisk %100 cpu sorununa yol açar çünkü okadar zarar veriyor ki format disk okuyanamadıkça dönüyor döndükçe okunamıyor :D kısır döngü her seferinde işlemci gücünüzüde disk ömrünüzüde kısaltıyorsunuz.Format Atmayın.Kolay gelsin...

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
KerimÇolak
09-03-2017, 02:51   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler bi formda birisi daha yardımcı oldu bga işim işlemcim yani sökülmesi çok zor soketli değilmiz ubuntuda kullanacaz artık sağolun

KerimÇolak
09-03-2017, 02:51   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler bi formda birisi daha yardımcı oldu bga işim işlemcim yani sökülmesi çok zor soketli değilmiz ubuntuda kullanacaz artık sağolun