işlemcinin sesi hoparlörde

HPQ-User
11-02-2012, 14:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sinansuper sormuş:
bilgisayarım eskiden kapalı iken bile hoparlörden bir sorun oldugunu keşfettim tiz bir ses veriyordu giderek bu ses sinir bozucu daha yüksek bir sese dönüştü neyse kulaklık taktığımda bu ses gelmiyordu sorunun hoparlorde oldugunu varsayarak yeni bir hoparlor aldım denedim fakat şu varki bilgisayara bağladıgım zaman o ses yine geliyor farklı cihazlarda boyle bir problem yok hoparlor için. anlayamadim sorun nerde cözemedim.

ve işin bir diger kismi bu problem daha oncede bi asus anakartim ve p4 işlemcimin kombine oldugu bir sistemdede yapmıştı.

sonuç olarak topraklama veya elektirik kaçağı desem değil topraklama hattınıda tekrar güncelledim. her iki durumdada bir tek kasa aynı geri parçaların hepsi değişti.
monitor de ayni. kasa veya monitorden boyle bir sorun cikartmasi mümkünmü acaba aslında. bir ara monitorun camında elektiriklenme var idi. topraklama hattı değiştirdim duzelmişti.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayar windows 7 işletim sistemi. xp sisteminde ikende aynı sorun vardı.

anakart asus p5 yada p6  ama tam hatirlamiyorum
4 gb ram bellek kingston
500 gb hdd disk samsung
intel core 2 duo 2.4 ghz işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

Erdem_Aydın
11-02-2012, 16:32   |  #2  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Hoparlörün yanında cep telefonu gibi radyasyon yayan bir cihaz varsa bu tip sesler gelebilir. Ayrıca anakartın üzerindeki jak sorunluysa yine bu tip durumlar olabilir. Harici bir ses kartıyla deneyin. 15tl ye bulabilirsiniz. O zaman böyle bir sorun olmayacaktır.