işletim sistemi silmek,kurmak

HPQ-User
03-08-2008, 18:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

EFE sormuş:
BEN BİLGİSAYARI ALDIĞIM YERDEN.BİLGİSAYARIMA AYRICA BİRDE PARDUS KURMASINI İSTEDİM.KURDU FAKAT SÜREKLİ SORUNLARLA KARŞILAŞTIM.BİR KAÇ DEFA TEKRAR GÖTÜRDÜM YENİDEN KURDU FAKAT EN SON KURULUMDA YİNE SORUN ÇIKTI EN SON SORUN.GÜVENLİK DUVARI ÇALIŞMIYOR.PARDUSU HER AÇTIĞIMDA GÜVENLİK DUVARINI AYRICA ÇALIŞTIRMAM GEREKİYOR.ŞÖYLE DİYOR- SİSTEM POLİTİKASI GEREĞİ ROOT KULLANICI GEREKTİREN BİR SİSTEM YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYOR- DİYOR.BEN O YÜZDEN PARDUSU KENDİM YENİDEN KURMAK İSTİYORUM.ŞU AN BİLGİSAYARIMDA WİNDOWS VE PARDUS KURULU DURUMDA. PARDUS SİTESİNDEN CD İNDİRİP KURMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER FAKAT BEN BU KONUDA ÇOK BİLGİLİ DEĞİLİM.NE YAPACAĞIM BİLMİYORUM.KASAYI İKİDE BİR BİLGİSAYARCIYA GÖTÜRÜP GETİRMEKTEN BIKTIM.ZATEN ADAM BEN PARDUS,tan FAZLA ANLAMIYORUM DİYOR.BU KONUDA YALNIZ KALDIM. PARDUS CD,si İNDİRMEK BİRAZ UZMANLIK GEREKTİRİYOR. PARDUS CD,sini BİLGİSAYARCIDAN İSTEDİM SENİN İÇİN BİR TANE İNDİREYİM DEDİ. BU ŞEKİLDE PARDUSU NASIL KURARIM.TEŞEKKÜRLER

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
WİNDOWS XP SP3. 256 GB ABİT DİSK. 512 MB EKRAN KARTI.
1 GB RAM. GIGABYTE ANA KART. ATX KASA

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 03 Ağustos 2008 19:03
Banned
03-08-2008, 18:58   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Bi tane pardus cd bul. Ondan sonra önceden yüklü olan pardus ve xp yi sil
Tek pardusu kur...

panda34
03-08-2008, 19:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,344 mesaj

Önce küçük HARFLERLE YAZMAYI ÖĞRENİN , SONRA İŞLETİM SİSTEMİ KURMAYI ÖĞRENİRSİNİZ !!!

kronikmagdur
03-08-2008, 22:19   |  #4  
Üye
53 mesaj

pardusu yeniden kurmak çözüm değil. root kullanıcısı gerektiren bir program çalıştıracaksan root şifresini senden her seferinde sorar. ancak o pencerede "seçimi hatırla" ya da buna benzer bi seçenek varsa onu işaretle. pardusun nasıl yüklendiğinin de chip online sitesinle resimli olarak anlatımı bulunmaktadır.

1976mçm
04-08-2008, 20:38   |  #5  
Üye
86 mesaj

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR.BEN İŞİMİ HALLEDERİM....  Maruz kallanlar bilir.Bilgisayarla ilgili bir sorun yaşadığınızda etrafınızda soru sorabileceğiniz insanlar sınırlıdır. Ya komşunuzun afacan oğlu yada çok sevdiğiniz ve başını bilgisayardan kaldırmayan arkadaşınızdır alel acele telefon numaraı tuşlanan.Derdinizi söylediğinizde Hafif bir mmmmm... Bilmişliğinden sonra ya olay geçiştirilip sizi orta yerde bırakan üstü kapalı cümleler kullanılır,yada``yeter artık ara ara bıktım ``tarzında bir üslup kokar konuşmalar.Biz böyle bir zihniyete sahibiz.Eğer bir şeyler biliyorsak bunu her seferinde her alanda silah olarak kullanmayı severiz.Bir mülakatta patronun karşısında, bir toplantıda konumuzun geçtiği sohbetlerde,birisi bizim bilgimize muhtaç olduğunda vs.vs.Son yılların popülaritesi gitikçe artan ve arttıkçada bilinmeyenleri daha fazla kendiyle buluşturan bilgisayar ortamı ne yazık ki bu tür açıkcası hiç de sevmediğim tarzdaki insanlara daha çok prim yaptırır oldu... `` He he he ben biliyorum `` edasıyla ortalıklarda dolaşırken burnundan kıl aldırmayan tipler hem daha çoğaldı, hem de gözle fark edilecek kadar hayatta önümüze daha çok çıkar oldu.Halbuki bildikleri(bende dahil) çok bir şey yok 5 donanım bileşeninin çalışma prensibi, bunlar üzeindeki yazılımların sorun çıkarma olasılık ve işleyiş bilgileri.Tornacının el sanatı ve hangi madenle ne sorun yaşanır ne yapmak gerekirinden çok farklı bir şey yok ortada. Ama hiç gitmediğiniz ve devamlı size maddi manevi uzak görünen bir gece kulübünün önünden geçememek gibi bilgisayarlardan hafif çekiniyoruz.Bu da onların işine yarıyor... Peki onlar kim? onlar mütevazılıktan payını alamayı başaramamış insanlar. Karşısına oturduğunuzda menfaati varsa size koşan,öyle bir şey yoksa en geç 3.yardım isteyişinizde burun kıvıran,yardım etse de kendini cumhurbaşkanı edasıyla size satan zat-ı muhteremler.Ben hep düşünmüşümdür `` ben mi yanlışım onlar mı yoksa `` diye.Çünkü bakıyor ve görüyorum ki ortalıkta onlardan çok daha fazla var.Ve ister istemez kendimi sorguluyorum.Düşündüğünüzde 200 tane delinin içindeki bir normal insan kendini anormal olarak görmeye başlayabiliyor; ardından hareketleri delilerin hareketlerine paralel gitmeye başlıyor.Ama ben karar verdim,ben doğruyum.Her hafta yüzlerce sorunun ardındaki çözümün altında imzam varsa,yolda yürürken her köşe başında bir insan bana selam veriyor,tebessüm ediyor,hatta sarılıp öpüyorsa;bana da ilginç gelmiştir ama. işim boyunca öyle ahım şahım bir eleştiri bile almadıysam ben doğruyum.Ben bende olanların işinize yarayacaklarını size açmaya her zaman hazırım.Hazırda olacağım.Çünkü bu bana mutluluk veriyor,keyif veriyor... SAYGILAR....

1976mçm
04-08-2008, 20:59   |  #6  
Üye
86 mesaj

ben bilgisayar terbiyesini bilgisayar kullanarak.sorarak.hata yaparak öğreneceğim.nasıl öğreneceğim.ben bilmiyorun diyorum.zaten onun için soruyorum.cevap verirken.arkadaş şu konulara dikkat et şöyle yap.böyle yap desen. güzel bir şekilde kırmadan anlatsan ne olur yani.arkadaş iyi güzel konuşuyorsun ama.işine gelmiyorsa cevap verme.hem ben sana soru sormadım sana ne oluyor.bırak bilen cevaplasın.ben dedimki.biliyorsan konuş.bilmiyorsan sus alim sansınlar.senin alim olduğunu hala göremedik.bari sus.sen önce insanlarla nasıl konuşulur.onu öğren.kibar olmayı öğren.ayrıca birde gözlük lazım sana.dilinide edison gibi çıkarırsan tam alim sanarlar seni

1976mçm
04-08-2008, 21:12   |  #7  
Üye
86 mesaj

pardo ALBERT EİNSTEİN idi galiba o dilini çıkaran değerli bilim adamı

1976mçm
04-08-2008, 21:18   |  #8  
Üye
86 mesaj

n  bu harfi burada bırakmışım ne cahillik.en iyisi ben bu bilgisayarı kullanmayı bırakayım.

1976mçm
04-08-2008, 21:19   |  #9  
Üye
86 mesaj

arkadaşlar hepinize teşekkürler.sorunu hallettim.......