İşletim sistemi yükleme hatası...

kaanaga
09-12-2013, 13:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Özellikler: 
2,5 gb Ram 
32 bit işletim sistemi 
intel(R) Core(TM)2 CPU 1.86Ghz 
ASUS P5L-MX Anakart 
1gb 32 bit Ati Radeon x300/x550/x1050 Series Ekran kartı 

Merhaba arkadaşlar. Windows7 Ultimate 32bit işletim sistemi kullanıyordum. 
yaklaşık olarak 9 10 senedir format atarım. Fakat ilk defa böyle bişi başıma geldi. Windows7 den xp ye geçmek istedim. Neyse boot ayarlarını falan yaptım. CD den yüklemek için bir tuşa basınız çıkıyor basıyorum. Normal formatımı atıyorum herşey güzel. En son biçimlendirme yapıyo mavi ekranda sonra yeniden başlatıyor. Yeniden başlattıktan sonra tekrar CD den yüklemek için bir tuşa basın ... çıkıyor sonra yanında İşletim Sistemi Hatası Yükleme Hatası yazıyor. ctrl+alt+del yapmadan yeniden başlatmıyor bilgisayarı ne yaptıysam olmadı. Windows 7 ye tekrar format atmak isteyince sorunsuz atıyorum. Vistadada bi problem vermiyor. Cd den dir diyeceksiniz. Fakat en az 4 farklı xp cd si denedim. Olmadı internetten indirdim flash tan denedim yine olmuyor. Yardımcı Olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

xDeXteRx
09-12-2013, 13:59   |  #2  
xDeXteRx avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
123 mesaj

kurulumdaki sorununuz cd'den kaynaklı.sata ve chipset driverları cd içerisinde olmamasından kaynaklı mavi ekran hataları ile karşılaşıyorsunuz.

bios içerisinde advanced altında serial ata ıde conroller kısmında sata/ahci seçeneğini IDE olarak değiştirerek kurulum yapmayı deneyin.sonuç alınamaz ise driverları cd içerisine entegre etmeniz gerekiyor.ancak bu şekilde sorunsuz kurulum yapılabilir.

mhmt06
09-12-2013, 19:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

cd den değil. formata başlamadan önce biçimlendir. hatta d klasöründe bişey yoksa komple sil ve yeniden bölümle. bölümlemenin ardından c yide   dyide yeniden biçimlendir ve c ye kurulumu yap. kurulumun ardından yeniden başlattığında  cd den önyükleme için bir tuşa basın dediğinde hiçbirşeye basma.