İşletim sistemi yükleme sorunu

HPQ-User
13-08-2010, 10:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

casper3483 sormuş:
Arkadaşlar acemi bi pc kullanıcısı olmamama rağmen bu sorunu çözemedim yukarıda belirttiğim sistemde daha önce win 7 ultimate,vista,xp yükledim ve uzun süre de kullandım bu sistem benim eski sistemimdir ve küçük kardeşim kullanıyo haliyle win7 yüklü olmasına rağmen baya bi yıpratmıştı bende format atayım dedim lakin tekrar yükleme yapamıyorum win7 de format başlangıcını bilirsiniz önce siyah ekran altında gri kutu dolar dosyalar yükleniyo falan yazar sonra mavi ekran çıkar işte bende o bölüme geçmiyo 1 saat bekledim hala siyah ekranda kaldı vista kurayım dedim aynı durumla karşılaştım belki psu yetersiz kalıyo sistem yavaş diye düşündüm anakart hariç dvd writer ve harddikin enerji beslemesini benim 700 wattlık psudan sağladım farketmedi dedim o halde hdd yi benim pc ye takayım kurulumu orda yapıp kardeşimin kasaya tekrar takayım dedim bu seferde donanım değişikliği uyarı vererek sistem açılmadı mantıklı tabi windows kurulumu benim sisteme göre yaptı çünkü sizden yardımlarını rica ediyorum böyle bi durumda ne yapılması gerektiğini söylermisiniz?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
anakart foxconn
1 gb ram
nvidia gforce 5 serisi
pentium 4 işlemci
250 watt psu çin malı kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

akdenizsuleyman
13-08-2010, 17:35   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

kardeşinin harrdiskini yine aynı şekilde kendi pcne işletim sistemini kendi harrdiskeden görücek şeklde takıp harddiski hdtune veya hdscan gibi programlardan sıfırlayıp tekrar işletim sistemi kurmayı deneyblrsn bide harrdiksi tara derim belki bad olduğu için yükleme yapmıyor olabilir