isletim sisteminin donmasi...

HPQ-User
01-09-2008, 17:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serhat sormuş:
mrb. bende ASUS F3SC220DR marka laptop var. internette guncellem yaptıktan sonra ( daha VISTA guncellemesi ) bilgisayari bastan baslatıyorum. bilgisayar açılırken ekranda donma oluyor. ama bilgisayarin açılması yaklasik olarak 3 saati buluyor. servisine getirdigimde bana guncellestirme yaptiginda VISTA guncellestirmesini yukleme dedi. bana cok anlamsiz geldi. sizcede bu dogru mu ? yoksa servisteki arkadas basindan atmak icin bana yalan mi soyledi..
beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
ıntelcrou2 T7500 2.0, 2GB RAM, 160GB HDD, GeFORCE 8400M 128MB ekran kartı, Wireless, Bluetooth,

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

SAİNT
01-09-2008, 17:47   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

gücellmeler kasar ama bir iki dakika fark olsun ne 2 3 saat kardeş seni başından sllamışlar bence ne demek güncelleme yapma ya güncellemenin sebebi pc daha korunulur daha performanslı daha stabil yapması için yazılımlar bir ürün üretildiğinde eksikler ilk başta göze çarpmaz daha sonradan farkına varılır burdada güncellemeler önemli rol oynar.

SAİNT
01-09-2008, 17:49   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

örneğini xp sp1,2,3 şimdide vista sp1 gibi

Fatih_ARMAĞAN
01-09-2008, 18:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Servise paketini yükleme diyen kişinin Asus yetkili servisi olduğunu sanmıyorum...

sorun sizin  donanım sürücüleriniz ile direk alakalı olabilir.
Sp1 entegresinde bir takım sorunlar olabiliyor.
sanırım cihazı orjinal işletim sistemi ile hala kullanıyorsunuz.
bu tip orjinal yüklemelerde Herhangi bir notebook serisi için bir imaj alınır ve birbirine yakın tüm cihazlara aynı işletim sistemi yüklenebilir. bu yüzden bir takım fazla ve gereksiz yazılım ve sürücü dosyaları bulunabilir.

Şahsen butip Notebook satışlarında kesinlikle Orjinal işletim sistemi ile müşteriye teslim etmeden kendim yeniden en güncel sürücülerle sıfır bir kurulum yapar öyle teslim ederim.

Sizede tavsiyem Sp1 entegreli bir vista cd si temin edip.

Asus websitesinden Notebook ununzun güncel vista sürücülerini indirerek..

yeniden bir kurulum yapmanız yararınıza olucaktır.