israil vahseti

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
samet1986
11-08-2006, 03:00   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
944 mesaj
Swoosh
elim uyar butonuna gidiyor...aha gitti..
Elinin nereye gittiği beni ilgilendirmez.

darth_revan
11-08-2006, 03:06   |  #27  
Üye
52 mesaj
samet1986
Sanırım bilmiyorsun. Demişsinki "aleviler aleviliği yaymaya çalışırken..." kardeşim alevilik müslümanlığın bir mezhebidir. Ayrı bir din değildir.
Selim Sünniliği yaymaya çalıştı diye değiştirelim o zaman.
samet1986
Kim oraya buraya kana buladı? Ne saçmalamışsın ? Yani biz heryere saldırıp sömürgemi yaptık?
Doğru aslında, sömürge yapmaktan iyi birşey yaptı Selim, öldürdü ordakileri. Eh, birşey demiyorum...
samet1986
Asıl sömürge yapanlar başkaları !!
ne alaka şimdi? laf bulamayınca kabahatli olan ülkeleri günah keçisi seçip ezikliğini belli etmemeye mi çalışıyorsun? olmamış arkadaşım, olmamış...
samet1986
Sultan Süleymanın hristiyanlığı yaymasını bekleyemezdik dimi ?
Yo hayır, sadece  Aleviliği yaymaya çalışanları ölümle cezalandırıp, kendi mezhebini/dinini yaymaya çalışmasına kızıyorum sadece. Anlamamış heralde, çelişki içinde olduğunu... yazık...
samet1986
Sen Afrkilaı leo yu bırak , kendi ırkımızdan birinin kitabını oku.
Kendi ırkım: İnsan. Yani senin yazmadığın herangi bir kitabı okuyabilirim.. hı?
samet1986
Sen sözde ermeni soykırımınıda kabul edersen şaşmam.
Yaa, yine ezikliğini, laf yediğini örtbas etmeye çalışmışsın, yine olmamış. Ne alaka söyler misin?
samet1986
Çünki ırkından şüpheliyim.
Ben kendi ırkımdan şüpheli değilim, insan olduğumu biliyorum. Ama senin ırkından şüpheli... değilim aslında, insan olmad... neyse...
samet1986
Ve sakın ola Fatih Sultan Mehmet gibi bir lidere laf atmaya kalkma !
Evet, burda güldüm. Fatihe laf atmadım, aksine medeniyeti ön planda tuttum dedim. Tabi medeniyeti bırakıp hayvanlık yapıp oraya buraya saldırması senin daha fazla hoşuna giderdi sanırım...
samet1986
Pişman ederim seni..
BekliyorumGöz kırpma
samet1986
Gerizekalı herif!
Evet, bunu bekliyordum, birşey savunamayıp laf atmanı. Seviyeli bir laf beklemiyordum, yine de ilk postta doğrudan şahsıma hakaret etmemiştin. iyi dayanmışsın, bu kadar lafı yesem ben foruma bir daha girmezdimGöz kırpma
samet1986
Elinin nereye gittiği beni ilgilendirmez.
Bir post sadece sana atılmak zorunda değil, farkındasın umarım, Forum toplu tartışma ortamıdır.

Son Düzenleme: darth_revan ~ 11 Ağustos 2006 03:12
samet1986
11-08-2006, 03:19   |  #28  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Kafana göre alıntı yapmışsın. İşine gelen yerleri atlamışsın. Ne iş ?
Biz şu anda bastığın topraklaır feth etmeseydik. Sen yoktun.Bunu düşündünmü ? Kendi ırkını bile inkar ediyorsun. Irkım:İnsan. diyorsun. Allah sana akıl versin diyeceğim. Senin gibi ırkını inkar edenlere diyecek laf bulamıyorum bile. Forum toplu tartışma yeri dedin ya. Bu ırka, ve diğer şeylere laf atmaya devam edersen bu toplu ortamda rezil olursun. Ezik olan kişi sensin. Ne dediğinin farkında bile değilsin. Senin küçük kapasiteli beynini iyi yıkamışlar(zor olmasa gerek) . Asıl tarihe bak , asıl tarihe !! Sömürge olayında sıkıştığım yok aksine senin saçmalamalırına cevap veriyorum. Senin niyetin, misyonun, hedefin açıkca belli oldu. Fatih'e laf atmadım diyorsun. Kendi mesajını iyi oku derim...

Swoosh
11-08-2006, 03:25   |  #29  
Taze Üye
13 mesaj

ya ben mesajları yanlış anlıyorum ya samet..bu durumda galiba samet arkadaşımız yanlış anlıyo her postu..laf sokmaya o kadar adamışki kendini,postdan bi cümle görüyo ona cevap veriyo..halbuki devamını okusaya samet..eh be samet..

samet1986
11-08-2006, 03:27   |  #30  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Sen anlıyorsun, çünkü kendini öyle hissediyorsun. Posttan bi cümle görmüyorum, hepsini görüyorum. Laf soksam  400 küsür mesajın komple hepsinde laf sokardım. Matematiğin çok zayıf adamım... Kutsal ittifak hücümda hadi kolay gelsin... Swoosh & darth_revan

Ve bu arada sizin gibi  2 sübyana cevap vermeyeceğimi şimdiden söyliyim. Tuncab adlı üyeyi örnek alında size kapak olsun. (yaşı:13)

Son Düzenleme: samet1986 ~ 11 Ağustos 2006 03:28
Swoosh
11-08-2006, 03:28   |  #31  
Taze Üye
13 mesaj

revan,adamın 400 küsür mesajı var abi..biz boy ölçüşemeyiz..terk-i diyar eyleyelim biz..yada dur,kalıp eğlensekmi?

darth_revan
11-08-2006, 03:34   |  #32  
Üye
52 mesaj
samet1986
Kafana göre alıntı yapmışsın. İşine gelen yerleri atlamışsın. Ne iş ?
Söylediğin cümlelerden en saçma olanları seçiyorum. Zor oluyor aslında, çünkü hepsi o kadar saçma ki...
samet1986
Biz şu anda bastığın topraklaır feth etmeseydik. Sen yoktun.
Vardım, sadece farklı bir aileden, farklı bir çocuk... Veya yoktum, n'olcak ki? Kana susamış insanların yönettiği bir dünyada yaşamaktan gurur duymuyorum, olmasa da olurdu...
samet1986
Kendi ırkını bile inkar ediyorsun. Irkım:İnsan. diyorsun.
Kendi ırkım? Ben neyim? İnsanım, gerisi boştur. Türk, Kürt, Ermeni... Bunlar salak insanları kandırıp ayrılık yaratmak için çıkartılmış boş şeyler. Bir insanın diğerinden farkı vardır, ama bu ırk değildir.
samet1986
Allah sana akıl versin diyeceğim.
Allah bana akıl fikir vermiş, hatta yanlışlıkla sana vermesi gerekeni de bana vermiş olsa gerek...
samet1986
Senin gibi ırkını inkar edenlere diyecek laf bulamıyorum bile.
Bu kadar ettiğin laf değildi, saçmalıktı, bak ne güzel biliyorsunKahkaha
samet1986
Forum toplu tartışma yeri dedin ya. Bu ırka, ve diğer şeylere laf atmaya devam edersen bu toplu ortamda rezil olursun.
İnsanları ırklarına göre ayıran birine birşey öğreteyim, ama forumda rezil olayım, sorun değil, o insanı insancıl yapmayı başarabilmişsem. Ama seni insancıl yapmadan önce insan yapmam gerekiyor sanırım?
samet1986
Ezik olan kişi sensin. Ne dediğinin farkında bile değilsin.
Hayatta başarı elde edemeyip insanları ırklarına göre ezmeye çalışmak eziklik değil midir? Bence öyledir. Oysa ben, tek ırkın insan olduğunu, ve insanların gruplara ayrılmaması gerektiğini savunuyorum.
samet1986
Senin küçük kapasiteli beynini iyi yıkamışlar(zor olmasa gerek) .
Yaa yaa, sokacak laf bulamayınca kişiselleşti değil mi? Böyle oluyor hep, ne zaman seviyesiz biriyle tartış
samet1986
Asıl tarihe bak , asıl tarihe !! Sömürge olayında sıkıştığım yok aksine senin saçmalamalırına cevap veriyorum.
"Cevap veremiyor, her postumda daha da batıyorum" şeklinde değiştirirsen daha realist olur. Hatta doğrudan ezik de kendine...
samet1986
Senin niyetin, misyonun, hedefin açıkca belli oldu. Fatih'e laf atmadım diyorsun. Kendi mesajını iyi oku derim...
Evet, misyonum burda insancıl birşeyler yazmak.
kendi mesajımı iyi okuyayım ben, ama sen öncelikle benim mesajımı oku. iyi değil, sadece oku.
Bu arada, senin niyetin, misyonun, hedefin belli olmuyor. O kadar saçmalıyorsun, farklı konulara giriyorsun ki...
samet1986
Sen anlıyorsun, çünkü kendini öyle hissediyorsun. Posttan bi cümle görmüyorum, hepsini görüyorum.
Sorun da bu ya, sadece görüyorsun. Oku, ve anla. 2.si zor olacak sanırım...
samet1986
Kutsal ittifak hücümda hadi kolay gelsin... Swoosh &
Eyvallah, görevimiz bu zaten, sen de öyle açıklar veriyorsun ki, zevkle yapıyoruz görevimizi...
samet1986
Ve bu arada sizin gibi 2 sübyana cevap vermeyeceğimi şimdiden söyliyim. Tuncab adlı üyeyi örnek alında size kapak olsun. (yaşı:13)
Eh, yine laf bulamayınca yaşlara baktın. Doğru butona tıklayabilmek de senin için bir başarı...

turksoftware
11-08-2006, 03:48   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

samet_1986 sonuna kadar arkandayım kardesım bunlara yazcak o kadar sey warkı topic almaz. darth_revan ayrıca su alıntı yapmayı bı bıraksan dıorum ısın gucun elestırımı senın o zaman tum forumu elestırde gorelım insanlara takmıs gıbı. bı topic actık sayenızde nerde. tmm ınsanların kendı dusuncelerı bunlar ıstedıklerını yazabılırler ama bu kadar ınsanlara sower gıbı elestırı yapılmaz ama dımı. delıkanlı53 ude elestırmıssın ben katılmıyorum soledıklerıne.dınımıze de hakaret edıp durma yazdıklarından islam karsıtı bırı oldugun ortada daha solenecek cok sey war ama saatın farkındasın heralde...

Swoosh
revan,adamın 400 küsür mesajı var abi..biz boy ölçüşemeyiz..terk-i diyar eyleyelim biz..yada dur,kalıp eğlensekmi?
bu resmen birlik olmak degılmı?

Son Düzenleme: turksoftware ~ 11 Ağustos 2006 04:06
Swoosh
11-08-2006, 03:51   |  #34  
Taze Üye
13 mesaj

doğru yazdığını düşündüğüm birini niye desteklemiyim?sen samete kardeşim felan diyosun,bu birlik olmak değilmi?

turksoftware
11-08-2006, 03:54   |  #35  
OP Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

ben bu forumda kı herkese arkadasım kardesım die hıtap ederım.cunku ben bu forumu aılem gıbı gorurumde ondan.sen nası goruosan bılmem tabı. eskı msjlarıma bakarsan gorursun...

Swoosh
11-08-2006, 03:56   |  #36  
Taze Üye
13 mesaj

çevir kazı yanmasın...

darth_revan
11-08-2006, 03:57   |  #37  
Üye
52 mesaj
turksoftware
samet_1986 sonuna kadar arkandayım
samet dikkat
turksoftware
kardesım bunlara yazcak o kadar sey warkı topic almaz.
Biriniz söyleyecek söz bulamıyor, biriniz çok fazla söz buluyor, ve fazla bulan bulamayana katıldığını söyledikten hemen sonra söylüyor bunu. Çelişkili olmasak diyorum?
turksoftware
ayrıca su alıntı yapmayı bı bıraksan dı
Kusura bakma ama her cümlenize ayrı ayrı cevap vermem gerekiyor, çünkü konudan konuya atlıyorsunuz.
turksoftware
ısın gucun elestırımı senın o zaman tum forumu elestırde gorelım insanlara takmıs gıbı.
işim gücüm eleştiri değil, hem tüm forumu niye eleştireyim ki, garezim yok. Burda bir saçma laf söylenmişti bana göre, ve ben seviyeli bir şekilde tartışıyorum. Samet de kendi kendine konuşuyor işte, karışma çocuğa, eğleniyor olsa gerek...
turksoftware
tmm ınsanların kendı dusuncelerı bunlar ıstedıklerını yazabılırler ama bu kadar ınsanlara sower gıbı elestırı yapılmaz ama dımı.
Düşüncelerini yazıyorlar, ben de kendü düşüncemi yazıyorum. Söver gibi de eleştirmiyorum, gerizekalı diyen ben değildim, hatırlatırım. Forum tartışma ortamıdır, yazdığın şeye yorum gelebilir, ve yazdıklarından sorumlusun.
turksoftware
dınımıze de hakaret edıp durma yazdıklarından islam karsıtı bırı oldugun ortada daha solenecek cok sey war ama saatın farkındasın heralde...
Ne olduğum seni ilgilendirmez, attığım post seni ilgilendirir. Ve herangi bir dine doğrudan hakaret etmedim.Aksine, peygamberin demokratik bir yol seçtiğini, fakat osmanlı padişahlarının bunu yanlış anladığını söyledim. Yani, takip etttiğiniz kişi gibi olmuyorsunuz, kafanızda değiştirdiğiniz kişi gibi oluyorsunuz.

Bu arada, 2post ardarda  atmak yasak, biliyorsundur heralde

turksoftware
11-08-2006, 04:09   |  #38  
OP Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
Swoosh
çevir kazı yanmasın...
ole sanmaya dewam et bakalım

Kain
11-08-2006, 04:47   |  #39  
Taze Üye
3 mesaj

Yazışmayı, ve konuyu baştan sona okudum ve Chip Forumları'ndaki ilk mesajımı eleştirerek yapmaktan çok büyük utanç duyuyorum (Ve özür diliyorum) ama; "turksoftware" ile "samet1986" rumuzlu 2 kişiyi tamamen yanlış buldum(Buda benim öz düşüncem). Darth_Revan'ın tamamen haklı olduğunu anlamak içinde bir dahi olmak gerektiğini düşünmüyorum. Özellikle, samet1986'ın ciddi bir şekilde uyarılmasını istiyorum çünkü yaptığı bazı yorumlar tamamen konudan aykırı ve darth_revan ile swoosh adlı kullanıcıları aşığılayıcı içerikte.

Dipnot: evet, dinime bağlı bir müslümanım.

Teşekkür ederim,
Kain

mutlu67
11-08-2006, 10:14   |  #40  
Taze Üye
17 mesaj

samet_1986 bende senın herzaman arkandayım kardeşim senın kabahatin ne biliyormusun.dini islam diyor ya şahsın...ona amin fakat böle islama karşı olan kişilere cevap vermen yanlış...en güzel cevap susmaktır ...BAZEN...UNUTMA.....

tolga2207
11-08-2006, 10:23   |  #41  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Elvis, benim dikkat çekmek istediğim konu madem bu kadar düşünceli bir eleman bu adam, kendi ülkesi dururken neden gidip Lübnan için bu kadar tantana yapıyor. Kendisine sorunca lafı cumhurbaşkanına atmayı biliyor. Tamam olaylar üzücü, ben de kınıyorum ama şu an için benim ülkem ön planda.

Bi de aklınca laf sokmaya çalışıyor. Yok İslamdan korkuyormuşum da bilmemne de... Senin bu dediklerini söyleyecek lafı olmayan, işi artık çamur atmaya götüren aciz insanlar söyler. Adam gibi tartışacaksak düzgün mesajlar yaz. Ama dediğim gibi bundan sonra yazacağın her mesaj konuyu biraz daha çizgi dışına taşıyacağı için gerek yok.

Selçuk İslamoğlu
11-08-2006, 12:29   |  #42  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Yeter...

Konu sadece din ve siyasi konularda kurallarımızı aşmakla kalmadığı gibi bir de diğerlerine üyelere hakarete gidiyor.

Kimsenin ne bu dünyada , ne bu forumda kalıcı olmayacağını hatırlatırım. Bu başlıktaki yazan her üyeye geçerlidir bu söylediklerim.