İstanbulda SEL

Anket
ylnz
12-09-2009, 01:06   |  #26  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
79 mesaj

İlk olarak allah rahmet eylesin diyorum.Fakat bazı olumsuz hava şartlarından tabikide etkileneceğiz fakat bunun tetikleyen bazı unsurlar var bunlardan ilk sıralarda İstanbul Belediyesinin abzı şeyleri göz ardı etmesi diye düşünüyorum ve herkesin yorumuna saygı duyuyorum.

MRyldz
12-09-2009, 16:35   |  #27  
Üye
89 mesaj

bu sel olayının en acıklı yanı insanların sokağa saçılan eşyalarının çalınması onlara diyecek laf bulamıyorum forum sitesi olmasa küfürü basıcam rahatlıcamda.terbiyesizler zonguldaktan yalovadan arbayla gelmişler ya.orda yaşyanları saymıyorum zaten!

mozart
12-09-2009, 23:15   |  #28  
Taze Üye
2 mesaj

Soruyu şöyle sorarsak:
Aşağıdakilerden hangisi doğal yıkımdır: Deprem, fırtına, sel, yangın, vurdumduymazlık...

Doğa değişkendir. Doğa üretendir. Biz doğayı sürekli bozuyoruz ve onun üretkenliğini de yok ediyoruz. Sonuçta doğaya yeni üretebileceği hiçbir şey de sunmuyoruz. Bilgilendirilmiyoruz, eğitilmiyoruz, sebeplenmiyoruz, önlem almıyoruz, bilimsel çabaları ve bilimsel kurumları desteklemiyoruz, önemsemiyoruz. Bunun en yakın sonuçlarını depremde yaşadık. 

İstanbul'u sel aldı. Felaket selde değil. Felaket işte bu önlemsizlikte, vurdumduymazlıkta... <
Hayatımız sudan ucuz olduğu için...