İşte "Gerçek hayatta" en hızlı tarayıcılar!

CHIP Online
12-08-2011, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Tarayıcıların "gerçek hayat" performansını yarıştıran araştırma, bakın onları nasıl sıraladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/iste ... ayicilar_28516.html

Resimlerle: Chrome ve Firefox'un karşısında 7 yeni tarayıcı!

"Gerçek hayatta" dünyanın en hızlı tarayıcısını bulmayı amaçlayan farklı bir araştırmanın sonuçları yayınlandı.

Compuware'in hız testi dalı Gomez'in araştırmasında, geniş banta sahip kullanıcıların sadece sayfa yükleme süreleri ölçülmüş. Testte bir aylık süre zarfı içinde 200'ün üzerinde web sitesinde 1.86 milyar sınama gerçekleştirilmiş. Laboratuvarda yapılan tarayıcı hız testlerinin tersine, bu testte sadece "gerçek hayat" performansı ölçülmüş. Yani bu rakamlar, kullanıcıların gerçekte nasıl bir hız tecrübe ettiğini yansıtıyor.

Testin kazananı ise hiç de şaşırtıcı değil: Google Chrome. Sonraki sayfamızdaki grafikte de görebileceğiniz gibi Chrome 12, 3.433 saniye ile sayfayı en kısa sürede yükleyebilmiş.

Tüm konu: İşte "Gerçek hayatta" en hızlı tarayıcılar!

Resimlerle: Chrome ve Firefox'un karşısında 7 yeni tarayıcı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tarayıcınızın hızı sizin için ne kadar önemli?

Andaç Işık
12-08-2011, 06:07   |  #2  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,402 mesaj

Opera neden testte yok ki? Opera'yı da sayarsak tüm tarayıcıları kullandım. IE9 1 hafta, Firefox 5 1 ay, Safari 3 ay, Chrome 3 ay... Arada Opera kullanmıştım. Ve şuan uzun süredir Opera kullanıyorum. Gerçekten hızlı ve işlevsel.

endlessnight
12-08-2011, 10:58   |  #3  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Chrome u seviyorum ya hızlı ve pratik.

sosyalik
12-08-2011, 11:36   |  #4  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,709 mesaj

Tarayıcı hızları arasında büyük farklar yok. Artık hızdan başka şeyler de önem kazanmaya başladı. Uzun zamandır Firefox kullanıyorum ve memnunum.

alert
12-08-2011, 14:09   |  #5  
Yeni Üye
34 mesaj

testte opera yok. opera olsa chrome'u geçerdi bence :D ayrıca diğer tarayıcıların milattan önceki sürümleri var :D

bi de sayfanın görünen kısmının yüklenmesi ne demek :D böyle bir kriter mantıksız bence :D

karizmaqarizma
13-08-2011, 02:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

İşte sonunda adam akıllı bir test yapan birini tabiki Chip Online'da buldum ya, başka siteler hep yalan ie 9un neresi hızlı yada safarinin Gerçek test bu bence Teşekkürler Chip! Tarayıcımın hızı benim için çok önemli