İşte Nintendo'nun sızan yeni konsol bombaları

CHIP Online
28-01-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Xbox One ve PS4 ile savaşında adeta yokları oynayan Nintendo, Wii U'yu erken emekli edecek ve...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ist ... ombalari_44989.html

Resimlerle: Gönlümüzde yer eden video oyunları

Oyun konsolları arasında 2013'ün son çeyreğinde yeni bir rekabet başlamışken, bu rekabetin yalnızca iki taraf arasında geçtiğini biliyoruz. Konsol dünyasını adeta ikiye bölen Sony ve Microsoft, Nintendo'yu tamamen oyunun dışına itti. Özellikle ülkemizde bu ciddi bir şekilde hissediliyor. Nintendo, Wii U ile beklediği etkiyi yaratamamasının yanı sıra Sony ve Microsoft'un gelişmiş oyun zekası karşısında gardını tamamen düşürdü. Ancak Nintendo yenilgiyi kabul etmeyecek gibi... Zira Japonya'dan yeni haberler var.


Daha önceden Wii ile oyun konsolları arasında ülkemizde de kendine yer bulan Nintendo, son dönemde adeta silindi diyebiliriz. Özellikle Wii U ile beklediği ilgiyi görmeyen Nintendo, PlayStation 4 ve Xbox One'dan sonra yeniden harekete geçmenin zamanı geldiğini düşünüyor gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre Nintendo, şu sıralar Fusion DS ve Fusion Terminal kod adlarına sahip iki platform üzerinde çalışıyor. Şu an kesin bir şey yok, ancak ürünlerin teknik özellikleri bile sızdığına göre bu iki platformu görmemiz yakındır diye düşünüyoruz.


Mobil oyun konsolu olacak olan Fusion DS ve oturma odalarında kendine yer bulacak olan Fusion Terminal'in sızan teknik özellikleri, haberimizin ikinci sayfasında...Tüm Konu: İşte Nintendo'nun sızan yeni konsol bombaları

Resimlerle: Gönlümüzde yer eden video oyunları

Kaynak: www.chip.com.tr