İşte Windows Live Messenger için son tarih

CHIP Online
09-01-2013, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eğer hala Windows Live Messenger kullanıyorsanız, bu tarihi bir kenara not edin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ist ... on-tarih_38031.html

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 26 Microsoft aracı!

Microsoft'un sosyal ağların patlama yapmasıyla popülerliğini kaybeden Windows Live Messenger'ı kapatabileceği yaklaşık iki ay önce gündeme gelmişti. [url="Micc"]Burada sizlerle paylaştığımız haberimizde[/url] hizmetin Skype ile bütünleştirilerek kapatılabileceğinden bahsetmiştik. Şimdi ise Microsoft'un yazılımı kullananlara gönderdiği e-postalar, bu durumu onayladı.


Microsoft'un gönderdiği e-postaya göre Windows Live Messenger, 15 Mart 2013'de hizmet vermeyi durduracak. Yazılımın yerini ise Microsoft tarafından 2011'de satın alınan Skype alacak. Halen Windows Live Messenger'ı kullananlar, sadece Skype'ı indirip Microsoft hesabıyla oturum açarak Skype'a geçiş yapabiliyorlar. Windows Live Messenger kişileri, otomatik olarak Skype'a aktarılıyor.


15 Mart'tan sonra Windows Live Messenger'ı kullanmaya çalışanlar ise Skype'ı indirmeleri konusunda bir uyarıyla karşılaşacaklar. Bu arada Live Messenger Çin'de farklı bir şirket tarafından işletildiğinden, 15 Mart'tan sonra da çalışmaya devam edecek.

Tüm Konu: İşte Windows Live Messenger için son tarih

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 26 Microsoft aracı!

Kaynak: www.chip.com.tr