İşte yeni YouTube logosu!

CHIP Online
02-09-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, yıllardır kullandığı YouTube logosunu ani bir kararla değiştirdi. İşte yeni logo...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iste-yeni-youtube-logosu_42396.html

Resimlerle: Youtube için en iyi 20 araç!

Teknoloji dünyasında bir modadan bahsetmek gerekirse, son birkaç sene içinde yükselen trendin, köşeli, düz, keskin çizgili tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Microsfot'un Windows arayüzünde yaptığı devrimsel değişimde de bu çizgileri görebilirsiniz. 


Elbette bu değişimin önemli bir nedeni, artık tablet ve mobil cihazların "asıl" bilişim cihazları haline gelmesi. Bu küçük ekranlı cihazlarda da köşeli, düzgün şekiller ve ince tasarımlar çok daha rahat yer buluyor. Üstelik bu tasarımlar sayesinde, teknoloji dünyasında artık görmezden gelinemeyecek bir gerçek olan mobil uygulama ikonları da daha fazla akılda kalıyor.


Google da bu değişim rüzgarlarına kayıtsız kalamadı ve YouTube logosunu, yeni trende uyacak şekilde değiştirdi. YouTube'un Facebook ve Twitter sayfalarında yeni logo devreye girdi. Uygulamalarımızda da, güncellemelerin yüklenmesi ile yen logoyu görebiliyorsunuz. PC sayfalarında ise, eski logo yerinde duruyor. Ancak tarayıcı sekmenize bakarsanız, muhtemelen yeni logoyu görebilirsiniz.


Aslında yeni logo yüzde 100 köşeli değil. Logonun köşelerinde hafif yuvarlatmalar bulunuyor. Play tuşunda da gölge dikkat çekiyor. Ancak bu tasarımın, önceki tasarıma oranla çok daha "yeni trend" olduğunu fark etmemek zor. YouTube yeni logosunda font olarak da Google'ın resmi fontlarından, Roboto'yu kullanmış. Bakalım yeni logo dünya çapında nasıl tepkiler alacak?

Tüm Konu: İşte yeni YouTube logosu!

Resimlerle: Youtube için en iyi 20 araç!

Kaynak: www.chip.com.tr