İstediğiniz programı Türkçe yapan Restorator2007 p

ettu
23-08-2007, 21:42   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
134 mesaj

Başka bir sitede bulduğum bu program, kullandığınız birçok programı Türkçe yapıyormuş ama ben beceremedim. Yapanlar varsa bildirsin lütfen.

Birçok program denedim ama hiçbirini Türkçe yapmadı. Winamp'ı bile Türkçe yapmadı.
Open a File ile Türkçeleştirilecek programın exe'si bulundu. Sağ tuşla Set Language ID'den Language ID/Localeden Türkçe seçildi. Code page-1254 Turkish seçildi. Code pages used in this file-1254 Turkish oldu. Sonra da file'den save seçildi. Ama Winamp Türkçe olmadı. Yoksa programın tam sürümünü mü almak lazım?
http://****.com/files/45623564/R ... uer_yok_mu.exe.html

XxXDaRKoXxX
23-08-2007, 22:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

program bence exe dosyasının dil seçeneklerini sunuyor kendinden olan indirdim add-remove üzerinden denedim olmadı

uGuR.uK
23-08-2007, 23:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

kaynagını ve güvenligini kesin bilmediginiz boyle uygulamaları cok kurcalamayın bence, cunku uygulamalarınıza zarar verebilirler. siz Türkçe beklerken bide bakmısınız program acılmaz olmus sora isin gucun yoksa onlarla ugras.
aslında bu tarz islevi olan bi program bende vardı eskiden ve calısıoduda saglamdı yani, uygulama dosyasını belirtiodun sora ac dion ve program Türkçe'ye cevrilmis olarak calısıodu(tabi bazı yerlerde cevirme hatası olmuoda deil) ama ingilizcem oldukca iyi ve hic gerek duymadım ben. zaten programların Türkçe yamaları oluo nette...

ettu
24-08-2007, 00:05   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
134 mesaj

Evet elazigli. Dediklerinde gerçeklik payı var. Bu programı kullanmaya başladığımda bir an benim de aklımdan geçti. Ya Türkçeleştirmeye çalıştığımız program bozulursa işte ozaman yandık demektir.

uGuR.uK
24-08-2007, 00:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

yani, zaten cogu programda bulunabilecek ingilizce kelime ve cümleleri artık hepimiz biliorus nerdeyse, neyin ne anlama ne isleme karsılık geldigini. hic anlamıdıgınız karısık bisi falan olursa yazın buraya cevirelim ;) yada cevirici sozlukler var. cümle ceviren bi program kullanmadıgım icin pek bisi oneremem ama bilgisayar-teknik terimler dahil bircok kelime ve birlesik kelimeleri ingilizce-Türkçe cevirebilen "Useful Dictionary" var, bende kullanıorm oldukca kaliteli bir program oneririm..

TxT
24-08-2007, 01:16   |  #6  
Üye
89 mesaj

elazigli arkadaşıma katılıyorum.. üstüne söylenecek fazla bişi yok Göz kırpma

uGuR.uK
24-08-2007, 15:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
TxT