İstenmeyen Reklam Mesajları

_Rapsody_
21-08-2011, 01:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba!
Kullandığım hotmail hesabıma hergün büyük ihtimal Amerika kaynaklı kuruluş vb. yerlerden reklam mesajları geliyor ve ben artık iyice sıkılmaya başladım bundan..Nerden nasıl buldular bilmiyorum ama cidden bıktım...Bu mesajların gelmesini engellemek için bir yöntem var mı?

Mail adresim bu kuruluşlara nasıl ulaşmış olabilir ki bana mail gönderip duruyorlar? Büyük ihtimal reklam mesajları yollayarak para kazanan birileri otomatik olarak benim mail adresime de bu mesajlardan yolluyor? Nerden kaynaklandığını ispatlayıp engelleme şansım var mı sizce?

sosyalik
21-08-2011, 11:16   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

E-postanın en altında "E-posta aboneliğinden çık/ E-posta almak istemiyorsanız tıklayın." gibi ibareler bulunur.(İngilizce'de içinde "subscription ya da subscribe gibi şeyler geçer.) Tıklayın ve abonelikten çıkın.
Eğer abonelikten çıkma yoksa (genelde olur)   Seçenekler > Diğer Seçeneklerler'de Gereksiz E-postaları Engelleme ksımında "Güvenli ve engelli gönderenler" var. Size e-posta gönderen kişiyi engellenen listesine ekleyin Ya da filtreler kısmında filtre oluşturarak Gereksiz'e gitmesini sağlayın.

hakean
21-08-2011, 11:26   |  #3  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj

evet arkadaşın dediği doğru