İşyerinden Modemime girdim, endişeleniym

HPQ-User
12-09-2008, 20:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ertanx sormuş:
İşyerinden evdeki modemime girdim, deliye döndüm.

Herşey gmailin bu hesaptaki etkinlik ayarlarına bakmamla başladı. İşyerindeyim evimdeki pc kapalı ve modemim açık AirTies WAV-140 Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem Biri nin verdiği modem. gmailin bu hesaptaki etkinlik ayarlarından evdeki pc nin ip sini firefox a yapıştırdım. O da ne http://192.168.2.1/ ip li modemin web arabirine işyerinden bağlandım. Modeme şifre vermemiştim, içine girdim bütün bilgiler ve ayarlar ortada ! Modemi her açıp kapadığımda ip değişiyor, ve değişen ip web browsera girince AirTies WAV-140 Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem in ayarlarına giriyorum.

Modem ayarlarından frewall açık yaptım ve modeme şifre verdim.Ama yine ip yazınca modemin web arayüzüne bağlanıyorum ama allah tan şifre verdim

İşyerindeki pc den İp mi web browser a yazınca modemin ayar ekranı çıkmasın. bunu naasıl yaparım. Sayfa görüntülenemiyor desin. Hiçbir erişim olmasın...

Advanced IP Scanner dan benim ip min 0 -255 arasını arattırdım 6-7 tane adres buldu. 1-2 modemin içine girdim gezdim hatta.

Advanced Port Scanner dan da yine o ip leri tarattım portların hangileri açık hangileri kapalı onları gördüm..

Adsl Paketim Biri.. Açıkçası ENDİŞELENİYORUM. BEN Bİ BAŞKASININ MODEMİNE GİRDİMSE UZMAN BİRİ BENİM PC DE CİRİT ATAR DİYE PARANOYAK OLDUM. NE YAPACAĞIM ŞİMDİ?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AirTies WAV-140 Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

Erdinç18
12-09-2008, 21:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
400 mesaj

nette bi suru dokuman var raahtlıkla bulursun portları kapatmayı dene.

Fattur
12-09-2008, 21:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

açık portları kapa ilk önce