Japon devinden herkesi şaşırtan iki Toughpad!

CHIP Online
24-06-2014, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Japon devinin 5 inç'lik yeni phablet'lerinin içinde fazlasıyla şaşırtıcı, ilginç bir özellik var!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/jap ... toughpad_47939.html

Resimlerle: Akıllı telefon değil, anti-akıllı telefonlar...

Panasonic "sağlam tablet" segmentini iki adet zor şartlar altında çalışabilen Toughpad phablet modeli ile zenginleştirdi. Yeni Toughpad'lerin içinde bulunan dahili ısıtıcı, soğuk hava şartlarında tableti ısıtabiliyor.


Toughpad FZ-X1 ve FZ-E1, 5 inç ekran boyutuna sahip ve bu "sağlam phabletler" aynı zamanda suya ve toza dayanıklı. Cihazların etrafı lastik ile çevrilmiş ve bu cihazı daha rahat kavramaya ve zor şartlara uyum sağlamasına yarıyor. Her iki modelin de 3G-LTE destekli, konuşma yapmamızı sağlayan sürümleri olduğu gibi, sadece Wi-Fi destekli modeller de satışa sunulacak.


425 gram ağırlığında olan tabletler iPad Air'dan biraz daha hafif. Cihazlar 25.4 mm kalınlığında, FZ-X1 ve FZ-E1'in etrafında bulunan zor şartlar altında çalışmayı sağlayan kalın lastik korumalar cihazı biraz kalınlaştırmış. 


Panasonic'in yeni modelleri 3 metre yüksekten betona düşmeye dayanıklı ve aynı zamanda suyun 1.5 metre altında tam yarım saat kalabiliyor. Panasonic yöneticisi Kyle Day, aynı zamanda ekranın dayanıklılığını 396 gram ağırlığındaki demir top ile test ettiklerini ve test sonucunda 80 cm yükseklikten bırakılan topun ekranda hasar bırakmadığını söylüyor. Day aynı zamanda, cihazın kaza sonucunda hasar görmesi sonucunda 3 sene tamir ve değişim için garanti vereceklerinin altını çiziyor.


İşletim sistemleri, fiyatlar ve fazlası... Haberimizin ikinci sayfasında...


Tüm Konu: Japon devinden herkesi şaşırtan iki Toughpad!

Resimlerle: Akıllı telefon değil, anti-akıllı telefonlar...

Kaynak: www.chip.com.tr