Java Runtime Environment 1.7.0.25 (32-bit)

viking20
20-06-2013, 10:44   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

Java Runtime Environment 1.7.0.25 (32-bit)

http://www.filehippo.com/download_jre_32/

muratcetiner
20-06-2013, 11:28   |  #2  
muratcetiner avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
44 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2013

Ne amaçlı bir program? Bilgi amaçlı açılımını yazarsanız sevinirim.

viking20
20-06-2013, 15:46   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006
Alıntı: muratcetiner  
Ne amaçlı bir program? Bilgi amaçlı açılımını yazarsanız sevinirim.
 

bu kendi sayfasında ki İngilizce açıklaması:

Why download Java?
Java technology allows you to work and play in a secure computing environment.  Upgrading to the latest Java version improves the security of your system, as older versions do not include the latest security updates.Java allows you to play online games, chat with people around the world, calculate your mortgage interest, and view images in 3D, just to name a few.Java software for your computer, or the Java Runtime Environment, is also referred to as the Java Runtime, Runtime Environment, Runtime, JRE, Java Virtual Machine, Virtual Machine, Java VM, JVM, VM, Java plug-in, Java plugin, Java add-on or Java download.

(tercümesi)
Neden Java indir?
Java teknolojisi, güvenli bir bilgisayar ortamında çalışmak ve oynamak için izin verir. Eski sürümleri en son güvenlik güncelleştirmelerini içermez gibi en son Java sürümünü yükseltme, sisteminizin güvenliğini artırır.Java, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla sohbet, online oyun oynamak için izin verir,, konut kredinizin faizini hesaplamanızı ve sadece bilgisayar ya da Java Runtime Environment için bir few.Java yazılım isim, 3D görüntüleri olarak da adlandırılır Java Runtime, Runtime Environment, Süre, JRE, Java Virtual Machine, Virtual Machine, Java VM, JVM, VM, Java plug-in, Java eklentisi, Java eklenti veya Java indir.

neden JAVA?
Bilgisayarında Java uygulamaları çalıştırmak ve Java ile uygulama geliştirmek isteyenler için Java platformu. Java yazılımı online oyun oynamanızı, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla sohbet etmenizi, resimleri üç boyutlu olarak görüntülemenizi ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar. Ayrıca, şirketlerin bilgi işlem sistemlerinin temeli olan intranet uygulamalarının ve diğer e-iş çözümlerinin de ayrılmaz bir parçasıdır.  Dizüstü bilgisayarlardan veri depolama merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet'e kadar Java her yerde!

•1.1 milyar masaüstü Java çalıştırıyor
•Her yıl 930 milyon Java Runtime Environment indiriliyor
•3 milyar cep telefonu Java çalıştırıyor
•Her yıl Apple ve Android'in birleşiminden 31 kat daha fazla Java telefonu sevk ediliyor
•Blu-ray oynatıcıların tümünde Java kullanılıyor
•Her yıl 1.4 milyar Java Kart üretiliyor
•Set üstü cihazlar, yazıcılar, Web kameraları, oyunlar, otomobil navigasyon sistemleri, şans oyunları terminalleri, tıbbi cihazlar, park yeri ödeme istasyonları ve daha fazlası Java kullanıyor.

Java Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?


Java Sun Microsystems firması tarafından geliştirilmiş olan üst seviye bir programlama dilidir. İlk adı OAK olan Java aslında bilgisayarlar değil, set üstü araçlar (WebTV gibi) veya avuç içi cihazlar (PDA'ler gibi) için hazırlanmıştı. OAK 1995 yılında başarısız olunca Sun firması bu programlama dilinin adını Java olaak değiştirdi ve Internet üzerinde popüler bir programlama dili haline getirmeye çalıştı.
Java, C++ dili gibi nesne yönelimli bir programlama dilidir ancak bu dile göre çok daha sadeleştirilmiştir. Soyadı .java olan Java programlarının çalışıtırılabilir hale getirildiğinde soyadları .class olur ve Java desteği olan herhangi bir web tarayıcısı ile çalıştırılabilirler. Java programları çalıştırıldığı işletim sisteminden hemen hemen bağımsızdır çünkü bu programlar için gerekli destek hemen hemen tüm platformlarda (UNIX, Macintosh OS ve Windows gibi) verilmektedir.

Java özellikle World Wide Web üzerine uygulama geliştirmek isteyenlerce çok ercih edilmektedir. Java applet adı verilen küçük Java uygulamaları Java-uyumlu Web tarayıcıları (örneğin Netscape Navigator veya Microsoft Internet Explorer) ile ekranda izlenebilir.

Diğer Bir Deyişle Tarif Edecek Olursak :

JAVA NEDIR :
Java nesneye yönelik bir programlama dilidir.Java James Ghosling arkadaslary ile beraber 1991 yazildi , programin hakkini Sun MicroSystems`a vermistir.
Java günümüz teknolojisinde elektronik aletlerde kullanilmasi amaçlanan bir programlama dilidir.Su anda bu çalismalar üzerinde büyük adimlar atilmistir , ARM tipi Islemcileri bunun en büyük kanitidir.ARM (Advanced RISC Machines) tipi islemcilerinin en büyük özelligini söylemek gerekirse Java kodlarinin baska bir yazilim tarafindan yorumlanmasina gerek olmamasidir.Java Teknolojisi ile yeni Isletim sistemleri üzerinde çalismalarda yapilmaktadir.Su anda JOS(Java Operating System) buna en önemli örnektir.

JAVA`nin Avantajlari :
Java`nin en büyük avantaji platformdan bagimsiz olarak çalismasidir.Yani isletim sisteminiz ne olursa olsun elinizde o isletim sistemine ait bir Java yorumlayicisi varsa Java kodu çalisacaktir.Günümüzdeki tüm Isletim sistemleri Java yi desteklemektedir.Windows95 den sonra Java`yi Microsoft`ta desteklemistir ve suanda Sony PlayStation 2 ve cep telefonlarina bile Java yorumlayicisi girmistir.Java yorumlayicisi`nin en büyük özelligi ; yazdiginiz Java programini bir kere Java makina koduna çevirdikten sonra her isletim sisteminde çalisan bir dosya haline getirmesidir.Java`nin ikinci avantaji nesneye yönelik bir dil olmasidir ve yapi olarak C++`i andirir.Bu yüzden eger siz C++`i biliyorsaniz Java`yi kolaylikla ögrenebilirsiniz.Eger Java`yi yeni ögrenen birisiyseniz Java`yi ögrenmeniz için üzerinde en çok çalismaniz gereken bölüm , nesneye dayali programlama(Object Oriented Programming) bölümüdür.Nesneye dayali programlamayi üçüncü bölümde anlaticagiz.Diger bir avantaj ise Java`nin web tabanli bir dil olmasidir.Diger programlama dillerinde Browser(Browser : Internet Explorer , Netscape , Konquerer vs...) için program yazmak istiyorsak ActiveX(Windows için) uygulamalari ile ugrasmamiz gerekiyordu.Fakat Java`nin Applet teknolojisi ile bu sorun ortadan kalkmistir.Ayrica Sun MicroSystems'in çikardigi JSP(Java Server Pages) ve Servlet teknolojileriyle CGI alaninda Java adina önemli adimlar atilmistir.Bununla beraber Java'nin Jini(Elektronik Komünikasyon) teknolojisiyle gelecegin akilli beyaz esyalar ve elektronik cihazlarin temelleri atilmis oldu.Su anda ilk olarak Motorola i3000 ve Nextel i50sx cep telefonlari Java programlarinin calismasini desteklemektedir.J2ME(Java 2 Micro Edition) teknolojisi destegi vermektedirler.

JAVA`nin Dezavantajlari :
Java`nin en büyük dezavantaji , C/C++ koduna göre 20 kat daha yavas olmasi ve Java yorumlayicisina ihtiyaç duymasidir.Zaten Java`nin yavas olmasinin nedeni de kodun öncelikle yorumlayici bir yazilimdan geçip VM(Virtual Machine) kodlarini makine kodlara(Native Codes) çevirmesidir.Bu olay CPU(Central Processing Unit)`yu daha fazla islem yapmaya iter fakat ARM islemcileri bu sorunu gidereceklerdir ve suanda GNU'nun çikardigi GCJ(GNU Complier Java) teknolojisi ile Java kodu diger diller gibi kendini direkt makine koduna çevirebilir.Bu sayede hantallik ortadan kalkar fakat platformdan bagimsizligini kaybeder.

Kısacası: JAVA sız bir bilgisayar düşünülemez.

Son Düzenleme: viking20 ~ 20 Haziran 2013 15:55