Joygame Cengizhan 2

dd44
14-12-2013, 15:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2013


Tarihi bir kişilik olarak Cengiz Han'ı duymayan kalmış mıdır bilinmez, fakat Cengiz Han'ın şanlı ordusuna girebilmek için bu oyunu indirip bedavaya oynayabilirsiniz. Serinin bu ikinci oyununda Cengiz Han'ın oğlu Kubilay Han; Türk, Pers, Rus ve Moğol ırklarından oluşan imparatorluğun dağılmasını engellemeye çalışmaktadır. Bunun yanında Avrupa'ya egemen olan Romalılara karşı da amansız bir mücadeleye girişir. İşte karmaşa içindeki bu savaş alanında bizler karakterimizi Kral olana kadar geliştirip ırkımıza hayat veriyoruz.


Cengiz Han 2'de toplamda 4 tane ırk var. Bunlar; Türkler, Persler, Ruslar ve Moğollardır. Her ırkın kendine has özellikleri vardır. Ayrıca oyunda tam 12 çeşit sınıf vardır. Bunlardan mutlaka biri sizin oyuncu özelliklerinizi yansıtıyordur. İsterseniz bu sınıflara kısaca bir göz atalım.

Ateş Büyücüsü: Kutsanmış Alev ve Ateş Elementi kullanırlar. Savaş alanında ateş öğelerini çok iyi kullanabilirler. Özellikle yakın dövüşlerde kendini çok iyi avunurlar ve kalabalık düşman birliklerinin korkulu rüyalarıdır.


Gardiyan: Alaybozan Tüfeği ve gülle kullanırlar. Uzun mesafeli silah kullanmakta ustadırlar. Özellikle savaş alanının arka bölgelerinde uzaktan yaptığı saldırılarla çok etkili olarak kullanılabilirler ve destek denince akla gelen sınıflardan biridir.


Kahin: Asa ve Büyü Saldırıları kullanırlar. Bir yerde fırtına varsa, şimşekler çakıyorsa ve gök gürültüsü duyuyorsanız bilin ki orada Kahin vardır. Savunma konusunda deneyimsiz olsa da orduları tek başına yok edebilecek saldırı gücüne sahiptir.


Keşiş: Flama ve çakra gücü kullanırlar. Takım arkadaşlarına sağlık dağıtarak onları destekler. Hatta gerekli yerlerde yardımına çağırdığı kurt ve ayı ile saldırı konusunda iyi işler çıkarabilir.


Kılıç Ustası: Çift Kılıç kullanırlar. Ani saldırılar konusunda uzmanlaşmıştır. Rüzgarkoşan özelliği ile amansız saldırılar yapabilir. Teke tek karşı karşıya kalmak istenmeyecek bir sınıftır.


Mızrakçı: Mızrak ve Kalkan kullanırlar. Bir yerde savaş varsa en önde ilerleyen sınıflardan biridir. Dolayısı ile yakın dövüş konusunda iyidirler. Yüksek hasar verebilirken hareket yetenekleri de gelişmiştir.


Okçu: Ok ve yay kullanırlar. Uzun mesafeden çok etkilidirler. Gizli tuzaklar kurabilirler. Hiçbir zaman yalnız gezmeyi sevmezler, çünkü savunmaları kuvvetsizdir.


Şaman: Çekiç ve Savaş davulları kullanırlar. Şifa konusunda uzmanlıkları paha biçilemezdir. Ölen takım arkadaşlarını hayata bile döndürebilirler. Bir partide şaman varsa o grubun sırtı kolay kolay yere gelmez.


Savaş Büyücüsü: Tılsımlı asa ve kitap kullanırlar. Gizemli büyülerin ana odağıdır. Büyülerinin etkili kullanılması için yenilenme sürelerine çok dikkat edilmelidir.


Savaşçı: Kılıç ve Kalkan kullanırlar. Tamamen fiziksel güce dayalı olarak savaşırlar. Büyü kesinlikle kullanmazlar. Çok dayanıklı olduklarından savunma konusunda başarılıdırlar.


Suikastçi: Arbalet ve kısa ok kullanırlar. Suikast deyince akla yakın mesafe gelse de Cengiz Han 2'de suikastçiler uzun mesafeden de etkililer. Özellikle görünmez olabilme yeteneği ve pusu kurmak konusunda uzmandırlar.


Tüfekçi: Keskin nişancı tüfeği ve özel kurşun kullanırlar. Savunma ve saldırı konusunda iyidirler. Bu sebeple çok dengeli bir sınıf diyebiliriz. Çok ilginç bir özellikleri olarak ölü taklidi yapabilirler.

Cengiz Han 2 ile ilgili son olarak değinmemiz gereken nokta da para birimleridir. Oyunda 4 çeşit para birimi vardır. Bunları değişik yollardan kazanabiliriz. Bunlar Hanlık parası, Pazar Parası, Moğol Sikesi ve Moğol Parasıdır. Herkese bol paralı oyunlar dileriz.

Bu güçlü ve dünyanın en iyi online oyunları arasında gösterilen cengizhan 2 'yi ücretsiz olarak indirip, üye olarak oynamaya başlayabilirsiniz.

http://www.joygame.com/cengizhan2/   adresinden oyuna kayıt olup indirebilirsiniz.