Kablosuz Ağ Bağlantısı ve internet

HPQ-User
09-09-2009, 14:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

melih sormuş:
Sorunum şu : vista kullanıyorum ve evdeki internetime kablosuz olarak bağlanıyorum ,sağ alttaki sembolde bağlantım hem yerel hem internet olarak gözüküyor ve sembolümün üstündeki dünya resmi de gözüküyor ama nedense internet explorer ve mozilladan hangi siteyi yazarsam yazayım siteye giremiorm sayfa yüklenemedi hatası veriyor fakat bu haldeyken world of warcraft a girebiliyorum bu oyun da internet üzerinden fakat ona girebiliyorken nedense google'a ya da vb.. hiçbir siteye giremiyorum , böyleyken laptop ımı ethernet ile bağladım modeme ve sonuç başarılı google'a girebildim sorun nerede??ayrıca o hatayı vermişken wireless imi açıp kapattığımda düzeliyor ya da bağlantıyı kes yapıp tekrar bağlandığımda da düzeldiği oluyor çok sık yapmasa da arada bir bu hatayı veriyor ilk laptop ımda da oldu 1 ay içinde direk değişim yaptık fakat aynısı tekrar bunda da oldu sanırım yazılım hatası donanım hatası değil ,  yardımlarınız için teşekkür ederim tek merak ettiğim bu olağan bi durum mudur vistadan kaynaklanan yoksa tekrar garantiye göndermeli miyim??

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Anakart: intel p8800
işlemci : core2duo 2.66 , centrino2 teknolojisi
4gb ram , 1gb ati hd mobility radeon 4650
500gb hdd
KABLOSUZ ADAPTOR:intel Wifi link 5100 AGN

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2 (.NET CLR 3.5.30729)

OnlyMann
09-09-2009, 15:14   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

modemden kablosuz ağ şifrenizi geçici olarak kaldırıp denemelisiniz. şifresiz olduğunda da aynı sorun var mı yok mu diye kontrol etmelisiniz. 

ayrıca kablo ile sorun olmadığına göre farklı dns bilgileri verilmiş olabilir bunu kontrol etmelisiniz. makinada yüklü olan güvenlik yazılımı da engelliyor olabilir.