Kablosuz Ağ Kendiliğinden Devreden Çıkıyor

cantbereached
12-03-2010, 20:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Merhaba,
Kablosuz ağım internete bağlandıktan bir süre sonra kendiğilinden kopuyor ve bir daha kablosuz ağ yayını bulamıyor. Sanki wireless açık değilmiş gibi davranıyor.Bu sadece kablosuz da oluyor kabloluda bir sorun yok. Vista kullanıcısıyım ve iyi derecede bilgisayar bilirim fakat bir türlü çözüm bulamadım. Sürüleri tekrar yükledim altta çalışan programları kapadım hiçbirşey çözüm olmuyor.
Bilgisayarı kapatıp tekrar başlatınca yine bağlanıyor ağa fakat bazen hiç kopmuyor bazense bir süre sonra yine kopuyor ve bir daha da hiçbir ağ bulamıyor göremiyor.
Bunun sebebi ne olabilir yardım ederseniz sevinirim

nonpasaran
12-03-2010, 20:59   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

başka modemlerde denedin mi yani sorunlu olan modem olabilir mi?
notebook mu eğer öyleyse markası ne?
notebook sa wireless menager-console  gibi bir oem program sorunun kaynağı  olabilir mi?
sağlam bir virüs taraması yaptığını da var sayıyorum

cantbereached
12-03-2010, 21:03   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj

Evet farklı modemlerle denedim yine aynı sorun oluyor.
Notebook um casper nirvana. Antivirüs programım sağlam hiçbir virüs yok.
Herhangi bir program da kullanmıyor wireless manager gibi.
Fakat yine de hala aynı sorunu yaşıyorum

Kapalı Hesap (87147)
12-03-2010, 21:25   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
154 mesaj

türk telokomda arıza var

cantbereached
12-03-2010, 21:28   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj

Türk telekomda arıza olduğunu sanmıyorum çünkü bu sorunda bilgisayarım belli bir süre sonra kopup herhangi bir ağ bulamıyor bağlanacak kablosuz ağlar olduğu halde. İkinci sebepte aynı sorunu okuldaki ağımda yaşıyorum yani türk telekoma bağlı değil.

nonpasaran
12-03-2010, 23:26   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: cantbereached  
Evet farklı modemlerle denedim yine aynı sorun oluyor.
Notebook um casper nirvana. Antivirüs programım sağlam hiçbir virüs yok.
Herhangi bir program da kullanmıyor wireless manager gibi.
Fakat yine de hala aynı sorunu yaşı
bu sorun eğer donanımsal değilse büyük ihtimalle kablosuz ağ kartınızın sürücüsü ile ilgili
muhtemelen intel dir sitesine gidip en yeni sürücüyü kurmayı deneyin 
sonuçta kablosuz ağ sorunları çok can sıkıcı olabliyor çok karmaşık bir teknoloji ve sorunların yüzlerce sebebi olabiliyor ve pcnin başında olmadan sorunu alamak mümkün olmuyor burdan bu kadar maalesef Üzgün

cantbereached
12-03-2010, 23:30   |  #7  
OP Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
bu sorun eğer donanımsal değilse büyük ihtimalle kablosuz ağ kartınızın sürücüsü ile ilgili
muhtemelen intel dir sitesine gidip en yeni sürücüyü kurmayı deneyin 
sonuçta kablosuz ağ sorunları çok can sıkıcı olabliyor çok karmaşık bir teknoloji ve sorunların yüzlerce sebebi olabiliyor ve pcnin başında olmadan sorunu alamak mümkün olmuyor burdan bu kadar maalesef Üzgün
teşekkürler büyük ihtimalle sorun bu olabilir sürücüyü güncellemeyi denicem umarım işe yarar.
Herkese teşekkürler

ECHELON_
12-03-2010, 23:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

birde sistem loglarına bakın modemin yabancı mac varmı deauthentication durumu yaşanmış olabilir eğer wlan şifreniz wpa ise

cantbereached
03-04-2010, 22:03   |  #9  
OP Taze Üye
15 mesaj

Driverları yüklemek de işe yaramadı. Artık sorun daha da kötüleşti. Bilgisayarı resetlediğimde de artık wireless ışığı yanmıyor hiçbir şekilde çalıştığına dair belirti olmuyor. Fakat açık olduğundan eminim 2 taraftan da wireless ın. Driverları yükledim sistem geri dönüş yaptım ilk açılışta 10 sn kadar bağlı kalıp tekrar koptu ve bir daha ağ bulamadı.Yardım edebilecek olan var mı ?

EK : Şöyle bir gelişme oldu wireless koptuğu zaman bilgisayarı resetlemeden wireless driverını yükleyince düzeliyor fakat bu da yaklaşık olarak 30 dk dayanıyor tekrar kopup ışık sönüyor. Tahminimce bir program ya da servis driverı bozuyor ya da değiştiriyor.

Son Düzenleme: cantbereached ~ 03 Nisan 2010 23:13
nonpasaran
03-04-2010, 23:47   |  #10  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: cantbereached  
Driverları yüklemek de işe yaramadı. Artık sorun daha da kötüleşti. Bilgisayarı resetlediğimde de artık wireless ışığı yanmıyor hiçbir şekilde çalıştığına dair belirti olmuyor. Fakat açık olduğundan eminim 2 taraftan da wireless ın. Driverları yükledim sistem geri dönüş yaptım ilk açılışta 10 sn kadar bağlı kalıp tekrar koptu ve bir daha ağ bulamadı.Yardım edebilecek olan var mı ?

EK : Şöyle bir gelişme oldu wireless koptuğu zaman bilgisayarı resetlemeden wireless driverını yükleyince düzeliyor fakat bu da yaklaşık olarak 30 dk dayanıyor tekrar kopup ışık sönüyor. Tahminimce bir program ya da servis driverı bozuyor ya da değiştiriyor.

görünen o ki senin problemin tamamen donanımsal
geçen yaz bir arkadaşta benzer bir problem vardı makina da arçelik bir ağ buluyor bir bulamıyor garip garip işler en son servise götürdük ağ kartını değiştirdiler şimdi canavar gibi çalışıyor

cantbereached
04-04-2010, 14:43   |  #11  
OP Taze Üye
15 mesaj

Donanımsal olduğunu sanmıyorum çünkü şöyle bir çözüm buldum geçici olarak. laptopta 2 tane wireless açan combinasyon var biri power düğmesi yanında bir düğme diğeri de fn+f2. fn+f2 sadece wireless ı açıp kapıyor diperi hem bluetooth u hem de wireless ı açıp kapıyor. Bağlantı kopunce fn+f2 ile önce kapıyorum bir süre bekleyip açıyorum bağlanıyor. Yani bu kısayol sanırım windows üzerinden işliyor dolayısıyla onu engelleyen birşeyler var ama nedir bilmiyorum

clickonline
04-04-2010, 17:54   |  #12  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

http://windowsclick.blogspot.com ... -kopmas-olmasn.html

cantbereached
04-04-2010, 19:34   |  #13  
OP Taze Üye
15 mesaj

Program için teşekkürler fakat ben vista kullanıcısıyım ve ben de çalışmadı program hala aynı sorun devam ediyor.

clickonline
04-04-2010, 21:02   |  #14  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Vista için verdiğim programa benzer Vista Anti Lag var onu kullan.

cantbereached
04-04-2010, 22:00   |  #15  
OP Taze Üye
15 mesaj

Teşekkürler yükledim şu an deniyorum. Geri dönüm yapacağım herhangi bir sorun olursa.