Kablosuz HD devri başlıyor!

CHIP Online
10-12-2009, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yüksek çözünürlüklü görüntü için artık kablolara mahkum değilsiniz: İşte WHDI teknolojisi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/kablosuz-hd-devri-basliyor_16923.html

Resimlerle: Ultra HD teknolojisi göz kırpıyor

LLC firması devrim yaratacak kablosuz HD ağ projesinin çok yakında evlerde kullanılabileceğini duyurdu.

WHDI (Wireless Home Digital Interface) adı verilen bu sistemle kullanıcılar evlerinde 30 metre çapını kapsayacak şekilde, 1080p/60Hz kalitesinde HD yayın izleyebilecek.

LLC firması yeni geliştirdiği bu teknolojinin en gelişmiş kablosuz HD teknolojisi olduğunu iddia ediyor. Bu sistemle birlikte oluşturulan HD ağ sayesinde laptoplar, masaüstü bilgisayarlar ve yeni nesil telefonlar televizyona sorunsuz biçimde bağlanabilecek.

Ayrıca WHDI ev içerisinde birden fazla televizyon kullanmak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlayacak. Masaüstü bilgisayarlar ve yeni nesil cep telefonlarının da HD destekli olmaya başladığı düşünülürse WHDI'ın bir devrim yaratacağını öngörebiliriz.

WHDI teknolojisinin CES 2010'da tanıtılması bekleniyor.

Tüm konu: Kablosuz HD devri başlıyor!

İzleyin: Lightning Thief (HD)

Resimlerle: Ultra HD teknolojisi göz kırpıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yüksek çözünürlüklü görüntü sizin için ne kadar önemli?

eroladler
10-12-2009, 23:46   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Süper olur.....

Ciim
11-12-2009, 12:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

Benim için artık çok önemli..

Nedeni; 2-3 yıl masaüstü pcmin monitörü olarak 82 ekran lcd tv kullandım ve ara bağlantıyı Vga kablo ile yaptım ve 1360X 768 çözünürlüğe getirince televizyon görüntüsü sapıtıyordu mecburen 1024X768 yapıyordum ve ekran genişliyordu. HDMI kablo ne kadar görüntüyü arttırır netleştirir bilemediğimden hep kaçınmıştım. AMA yeni aldığım laptop umda direkt HDMI olunca ve filmlerde büyük ekran izleme gereksinimi duyunca HDMI kabloyu aldım ve FARKI GÖRDÜM.

Benim gibi büyük ekran lcd tv veya plazma tv yi pc monitörü olarak kullananlara tavsiyem HDMI yı deneyin.

Kapalı Hesap (158417)
11-12-2009, 13:13   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

benim için de gayet çok önemli