Kablosuz İnternetime Bağlanamıyorum

muratese
11-11-2013, 18:29   |  #1  
muratese avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba Arkadaşlar Benım Internet markam ttnet tplınk 60AE .. Arkadaşlar ben internet hızım yavaş diye tp-lınk'ın sitesine girdim oradan yanlışlıkla bir şeye dokundum ve internet geri sayıma başladı ardından net gitti tekrar gireyim dedim şifreyi doğru yazmama rağmen ''Bu Ağa Bağlanılamıyor'' Diye yazı çıktı.. Acaba neden bağlanamıyorum? 

Not: Tek ben değil Başka bilgisayar veya telefondan'da bizim internete bağlanamıyor.

Not2: TTnet müşteri hizmetlerime arama'ma rağmen bana yardımcı olamadılar,uğraşmak istemedikleri için telefonu kapattırdılar.

çhip10line
11-11-2013, 18:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

öncelikle yaş kaç murat??

muratese
11-11-2013, 18:43   |  #3  
muratese avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

14 kardeşim.

çhip10line
11-11-2013, 18:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: muratese  
14 kardeşim.

güzel o zaman yazdıklarımız rahat anlayacak yaştasın.. kardeşin değil daha çok abin yaşındayım ama önemli değil.. soruya gelelim Tp-link'in 60AE diye bir modeli yok diye biliyorum. büyük ihtimalle modem ayarlarını sıfırladığın için internete giremiyorsun diye düşünüyorum.. modemi tekrar yapılandırırsan sorun giderilir . öncelikle TTNET'in sana verdiği kullanıcı adı ve şifrene ihtiyacın olacak.. modemin arkasında reset tuşu vardır mutlaka, genelde içine gömülü ve sivri uçlu (kalem, kurdan vb.) bir cisimle basabilirsin.. o tuşa bir kaç saniye basılı tutup modemin bütün ayarlarının fabrika ayarlarına dönmesini sağla.. daha sonra modemle birlikte genel ethernet kablosu ile modemi bilgisayarına bağla internete girmek için kullandığın programlardan herhangi biri ile (internet explorer, chrome vb.) modemin arayüzüne girmen lazım bunun için adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter'a bas.. kullanıcı adı soracaktır. öncelikle hiçbirşey yazmadan geçmeyi dene işe yaramazsa kullanıcı adı ve şifresine admin yazarak dene.. tam modem modelini vermediğin için tahmin yürütüyorum.. tam modelini yazarsan daha kolay olur yada kullanma klavuzunda zaten yazıyordur. olur da ayarlara ulaşırsan Quick Setup menüsü altından modemin ayarlarını tekrar yapman lazım kullanıcı adı, parola ve wi-fi ayarlarını yenilediğinde sorun ortadan kalkar.. eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsan şimdiye kadar anlattığım yere kadar gelebilirsen diğer ayarlar içinde yardımcı olmaya çalışırız..

Son Düzenleme: çhip10line ~ 11 Kasım 2013 19:00
çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
muratese
11-11-2013, 19:19   |  #5  
muratese avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: çhip10line  

güzel o zaman yazdıklarımız rahat anlayacak yaştasın.. kardeşin değil daha çok abin yaşındayım ama önemli değil.. soruya gelelim Tp-link'in 60AE diye bir modeli yok diye biliyorum. büyük ihtimalle modem ayarlarını sıfırladığın için internete giremiyorsun diye düşünüyorum.. modemi tekrar yapılandırırsan sorun giderilir . öncelikle TTNET'in sana verdiği kullanıcı adı ve şifrene ihtiyacın olacak.. modemin arkasında reset tuşu vardır mutlaka, genelde içine gömülü ve sivri uçlu (kalem, kurdan vb.) bir cisimle basabilirsin.. o tuşa bir kaç saniye basılı tutup modemin bütün ayarlarının fabrika ayarlarına dönmesini sağla.. daha sonra modemle birlikte genel ethernet kablosu ile modemi bilgisayarına bağla internete girmek için kullandığın programlardan herhangi biri ile (internet explorer, chrome vb.) modemin arayüzüne girmen lazım bunun için adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter'a bas.. kullanıcı adı soracaktır. öncelikle hiçbirşey yazmadan geçmeyi dene işe yaramazsa kullanıcı adı ve şifresine admin yazarak dene.. tam modem modelini vermediğin için tahmin yürütüyorum.. tam modelini yazarsan daha kolay olur yada kullanma klavuzunda zaten yazıyordur. olur da ayarlara ulaşırsan Quick Setup menüsü altından modemin ayarlarını tekrar yapman lazım kullanıcı adı, parola ve wi-fi ayarlarını yenilediğinde sorun ortadan kalkar.. eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsan şimdiye kadar anlattığım yere kadar gelebilirsen diğer ayarlar içinde yardımcı olmaya çalışırız..

Allah senden razı olsun abicim gerçekten profesyonelsin ttnet'in çözemediğini sen çözdün tüm dualarım seninle olsun allah kazadan beladan korusun inşallag modemi resetledim sonra yeniden kablosuz olarak bağlandı  ççooook teşekkür ederim :)

çhip10line
11-11-2013, 19:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

sorun kalmadıysa tamamdır. geçmiş olsun :D

çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
muratese
11-11-2013, 19:28   |  #7  
muratese avatarı
OP Taze Üye
9 mesaj

Teşekkürler Sorun Düzeldi Vallaha Çok İyisin abicim. .KONU KİLİT! Alkış