Kablosuz internette son bomba

CHIP Online
19-10-2010, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bildiğiniz Wi-Fi ağlarını ve teknolojisini unutun; bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/kabl ... on-bomba_23050.html

Resimlerle: Adım adım: Kablosuz ağınıza anten dopingi

Amerikan FCC'nin onayını alan Super Wi-Fi teknolojisi yolda ancak çoğunluğun henüz bu teknolojiden haberi yok.

Temeline baktığımızda Super Wi-Fi'ın da Wi-Fi gibi bir kablosuz bağlantı standartı olduğunu görüyoruz; ama elbette çok daha güçlü ve yeni nesil özellikler barındırıyor.

Standart Wi-Fi 2.4GHz veya 5GHz frekanslarını kullanıyor. FCC'nin lisanslanmamış olan 50MHz ve 700MHz frekansını açmasıyla birlikte işler değişiyor. Bu frekanslar daha önce televizyon yayını için kullanılıyordu.

Günümüzde standart karasal yayın günden güne zayıflarken yerini dijital yayın alıyor. Bu sayede belirli frekanslar boşta kalıyor. Google gibi geleceğe internete bağlı şirketler de bu frekansların yeni teknolojilere açılması için uzun süre lobi yaptılar.

Tüm konu: Kablosuz internette son bomba

Resimlerle: Adım adım: Kablosuz ağınıza anten dopingi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Gelecekte kablosuz ağlar ne hale gelecek?

Kapalı Hesap (151005)
19-10-2010, 16:49   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Evdeki wi-fi bunu desteklediğinde şu an ki wi-fi'li cep telofonlarımızla bu teknolojiden yararlanabiliyor muyuz?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 06 Mayıs 2014 12:49
Fattur
19-10-2010, 19:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Haberin altındaki yorumlara baktım ttnet ile alakalıymış gibi yazmış bir sürü insan. Ayrıca GençBilişimci'nin sorduğu sorunun cevabını bekliyorum ama tahminimce olumlu değildir..