Kablosuz Modem 2 PC Bağlama

ern94
28-05-2011, 17:17   |  #1  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
181 mesaj

Merhaba arkadaşlar size sorunumu anlatıyorum daha önce 2 pc ile 1 kablolu modemle bağlanıyorduk. Çok sorunlar oluyordu. Şimdi 1 kablosuz modemle 2 pc bağlamak istiyorum 1 pc bizim evde diğeri üst dairede.
Bunun için neler gerekli almam gerekenler ayrıntılı şekilde anlatırsanız sevinirim. Tavsiye kablosuz modemlerinizide bekliyorum. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

ekran kartı
28-05-2011, 18:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,412 mesaj

Bilgisayarları nasıl bağlamak istiyorsunuz?

- Kablosuz - Kablosuz
- Kablosuz - Kablolu
- Kablolu - Kablolu

Ona göre modem önerelim.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 28 Mayıs 2011 18:40
panda34
28-05-2011, 19:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Alıntı: ekran kartı  
Bilgisayarları nasıl bağlamak istiyorsunuz?

- Kablosuz - Kablosuz
- Kablosuz - Kablolu
- Kablolu - Kablolu

Ona göre modem önerelim.

bu sıralamaların yerlerini de değiştirip yazarsak
3 ün 2 li kombinasyonu olur sanırım Erkan Kart arkadaşım ...

- Kablosuz1 - Kablosuz2
- Kablosuz1 - Kablolu2
- Kablolu1 - Kablolu2
- Kablosuz2 - Kablosuz1
- Kablosuz2 - Kablolu1
- Kablolu2 - Kablolu1

ekran kartı
28-05-2011, 20:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,412 mesaj

Anlamadım? 

2 adet bilgisayar var dediniz. Bilgisayarlar modeme nasıl erişecek? İkisi de kablosuz mu, birisi kablolu birisi kablosuz mu, yoksa ikisi de kablolu mu? Bunu sormak istedim?

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 28 Mayıs 2011 20:16
ern94
29-05-2011, 18:57   |  #5  
ern94 avatarı
OP Yıllanmış Üye
181 mesaj

2 side kablosuz olucak ve nasıl kruucam ben bu ağı ?

ekran kartı
30-05-2011, 20:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,412 mesaj

Öncelikle kablosuz modemi alıp kurun. İkisi de kablosuz olacağı için modemin yeri önemli değil. Sinyalleri geçirmeyecek maddeler yoksa binada alt ve üst kata sinyal rahatlıkla gidecektir. 

İki bilgisayardan da modeme kablosuz olarak bağlanın. Sanırım burada sorun yaşıyorsunuz. Bilgisayar dizüstü değilse kablosuz bağlantılara bağlanamazlar. Bunun için 2 adet USB Wireless Adaptöre ihtiyacınız var. Modemle birlikte 1 adet belki verebilirler.

Adaptörleri bilgisayarlara takıp beraberlerinde gelen CD'den sürücüsünü yükledikten sonra kablosuz ağlara bağlanabileceksiniz. Modem arayüzüne girip ayarlamaları yapmayı bilmiyorsanız onu da anlatabilirim.

Ağ kurma olayına gelirsek, bilgisayarlarda hangi işletim sistemi olduğunu bilmiyorum ama inşallah Windows 7 vardır. En kolay onda ayarlanıyor çünkü. Bilgisayarlardan birisi Denetim Masası>Ağ ve İnternet>Ağ ve Paylaşım Merkezi> Yeni Bağlantı veya Ağ kurun seçeneğinden bir ağ kuracak ve işlemin sonunda bilgisayarın verdiği şifreyi diğer bilgisayardaki aynı kısıma ilgili yere girerek yazacak ve olay bitecek. 

XP yüklüyse Ev ya da işyeri ağı kur seçeneği ile ağ kurulmalı ve işlemler sırasında "Dosya ve yazıcı paylaşımı" seçeneğini açık olarak ayarlamalı. İşlem sonunda bu ayarları bir çıkarılabilir disk ile diğer bilgisayarlara uygulamak istiyorumu seçerek ayarları belleğe atıp diğer bilgisayara takıp bellekteki netsetup programını çalıştırarak kurabilirsiniz.

Biliyorum karışık anlattım. Tek bir kısım olsa ayrıntıya girebilirdim. Bu işlemlerin resimli anlatımlarını Google'da arama yaparak da bulabilirsiniz.