Kablosuz Modem Bağlantısı

HPQ-User
06-02-2008, 23:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Bora sormuş:
Modem ayarlarını yaptığım halde Dizüstü bilgisayardan modeme bağlantı sağlayamıyorum.Bilgisayar kablosuz bağlantının kapalı olduğuna ait uyarı veriyor kablosuz bağlantıyı aç dediğimde bir süre bekliyor sonra da bağlantı açılamadı uyarısı veriyor.Bu arada modem ayarlarında kablosuz bağlantı etkin ama bilgisayarın kablosuz bağlantısını bir türlü açamadım ve doğal olarak hiç bir kablosuz modemi görmüyor.İşletim Sistemi Windows Vista.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba Satellite Dizüstü bilgisayar ve Modem Pikatel Airmax 101 Kablosuz modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

Borga-x
07-02-2008, 09:53   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kablosuz modemın suruculerını tekrar yukleyın. En sonr suruculer laptop uretıcı fırmasından alınabılır. Bunun dısında modemın donanımsal olarak çalıştıgından emın olun ve modem ayarlarını ılk başta kablo yardımı ıle laptopa bağladıktan sonra ayarlarını yapın ve kablosuz modemı o sekılde test edın...

Mümkünse modemın son fırmware'ini yıne kablo vasıtasıyla sısteme bağlayıp guncelleyın.Yanlız dıkkat edın elk kesıntısı veya bır hata alırsanız modemın fırmware'ını bozabılırsınız

Son Düzenleme: Borga-x ~ 07 Şubat 2008 09:54
izmir2008
12-02-2008, 21:57   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bora ben modemi bile tanıtamadım
Aynı modem ve vista
vista için drvier mi kurdun yoksa kendi kurulum CDsi ile mi hallettin bana bilgi verirsen çok sevinirim.Teşekkür ederim