kablosuz modem

Elesius
25-03-2009, 18:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
75 mesaj

2 kat aşağıdaki kuzenim, ben ve yan dairedeki komşumuzla birlikte interneti ortak kullanmayı düşünüyoruz. Evdeki masaüstüne kablolu bağlanacağız, evdeki laptop ve diğerleri kablosuz kullanacak. Hangi modemi önerirsiniz? Ben şunu düşünüyorum.

,008492.html

Birde usb adapter lazım? Ne önerirsiniz? Ben şunu düşünüyorum.

girayhan80
25-03-2009, 18:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Wireless-N technologie olsunda hangisini almissin sana kalmis

Elesius
26-03-2009, 11:27   |  #3  
OP Üye
75 mesaj
girayhan80
Wireless-N technologie olsunda hangisini almissin sana
Hangi modemler Wireless-N techonoligy ye sahip link verebilir misin??

Elesius
28-03-2009, 15:47   |  #4  
OP Üye
75 mesaj
Elesius
2 kat aşağıdaki kuzenim, ben ve yan dairedeki komşumuzla birlikte interneti ortak kullanmayı düşünüyoruz. Evdeki masaüstüne kablolu bağlanacağız, evdeki laptop ve diğerleri kablosuz kullanacak. Hangi modemi önerirsiniz? Ben şunu düşünüyorum.

,008492.html

Birde usb adapter lazım? Ne önerirsiniz? Ben şunu düşünüyorum.

Cevaplarınıze bekliyorum

ettu
28-03-2009, 16:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
134 mesaj

Hem kopma sorunu olmasın hem de sinyal çekim gücü mükemmele yakın olsun istiyorsanız 4 portlu, kablosuz, Router ve Voip özelliği de olan Linksys WAG54GP2 modem satın alabilirsiniz.
Adsl ayarlarını yaptıktan sonra gerçekten kopmanın hiç olmadığını, sinyal gücünün ise 25 mt uzaktan bile ful çektiğini bizzat gözlemledim.
Zaten daha önce de Linksys Pap2T voip (sip) adaptörü kullandığım için bu cihaza aşinalığım vardı.
Modemin önünde açma kapatma düğmesi de var. İki ay önce Vatan bilgisayardan Kdv dahil 125 tl'ye satın aldım.
Bu modemi tanıyanlar Voice kısmının Telekutu tarafından kitlendiğini bilirler. Kilidini açtıktan sonra smslisto hesap ayarlarımı girdim. Heyacanla yaptığım ilk Voip görüşmelerinde hem sabit hatlarda hem de cepte sesin süper olduğunu test ettim. Linksys gerçekten mükemmele yakın bir cihaz olduğunu bir kere daha ispatlamış oldu.