Kafe... Kahve... Çikolata... Yağmur... ve... Aşk!

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
yas
14-04-2007, 13:19   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
592 mesaj

Kafeleri hep sevdim. İyi bir hikayenin başlayıp bitebileceği en iyi yerlerdir bence kafeler. Filmlerde en sevdiğim sahneler arasında gelir kafe sahneleri. Hele Avrupa'da geçen bir film ise kafeler başrol'den daha önplandadır.

Ama her kafe aynı değil tabi. Bahsettiğim pastel renklerle bezeli, "modern" dekore edilmiş olanlar değil. Küçük olacak kafe dediğin, öyle ki masalar birbirine yakın durmak zorunda kalacak hatta kimisi içeri sığmayıp taş sokağa taşacak. İçeride eski biblolar olacak, masalar cam kenarında durup sokaktan geçenlere bakacak, sokaktan geçenler de sana.

Kafe yaşamının bir parçası olacak, insanları aynı mekanı paylaşıp birbirine yabancı kalmayacak. Girdiğinde tanıyacaksın içeridekileri, onlar da seni. Selam vereceksin onlara, onlar da sana. "Her zamankinden mi?" diye soracak, "Evet" diyeceksin her zamanki masana otururarak.

Kahve... Kahve hep bir içecekten çok fazlası olmuştur. En güzel anlarımıza eşlik eder. Sevginin kademelerinin simgesidir. "Kız isterken" ortak bir payda olur iki yabancı aile arasında, dostlar ile muhabbette iken dostlardan bir dost olur, kırk yıl hatrı kalır.

Kahve başlı başına bir kültürdür ki, her kültürün bir parçasıdır. Yapılışından içilişine törene benzer. Hazır kahvelerin sevmediğim yanı da bu. Kahvenin büyüsünü kırıyor. Ne o öyle kocaman kupada! Yarıya gelmeden soğumaya başlıyor.  Fincanda içeceksin kardeşim kahveyi. Porselen olacak. O ince kulbundan iki parmağınla kavrayacaksın. Kokusunu içine çekerken küçük bir yudum alacaksın. Sonra yerine bırakacaksın fincanı. Fincanın tabağına değince çıkardığı ince sesi duyacaksın!

Çikolata ya da Çukulata. Kahveyle kardeştir o da. Aynı işleve sahiptir. Tatlı konuşmak için gerekli olan şeydir çukulata. Her çocuğun, her büyümüş çocuğun ve de Her çocukluğunu unutmuş büyüğün -farkında olmasa da- mutluluk kaynağıdır.

Yağmur deyince aklıma sesi gelir hep. Yormayan bir müzik gibi. Nağmelerinde huzur ve hüzün birlikte yer alır. Tıpkı aşk gibi... Onu seversin ama uzak durmayı tercih edersin çünkü sevgisi acıtır. Islatır ve hasta eder. Ama sen, onu yine de seversin.

Aşk ise... Aşk ise güzel bir hikayedir güzel bir kafede başlayan. Kahve ile kolaylaşan... Çikolata ile tatlanan... Yağmur ile ıslanan...
----------

Chip TV'ye o nestle çikolata reklamını koyan güzel insan. Yapma böyle gözünü seveyim. Yaralı kalbim kaldırmıyor artık bunları. Adam "Her gün kalbimi eritiyor" dedi, benim kalbimin ritimleri bozuldu. Ölümüme sebebim olursun bir dahakine.

Bak bugün sınavım vardı, dün çalışamadım. Çalışmayı bırak uyuyamadım da. Sınav'a dakikalar kalmış, herkes notlarla haşır neşir iken benim aklımda dünden beridir aynı başlık dolanıyordu: "Kafe... Kahve... Çikolata... Yağmur... ve... Aşk!"

Yazayım da bari dedim atayım şunu en azından kafamdan, nasıl olsa imkanı yok çıkmaya kalbimden. Susturayım zihnimdeki ve kalbimdeki fırtınayı da kurtaralım bari yarın ki sınavı.

Lütfen :)

boris1
14-04-2007, 14:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

bunları senmi yazdın.merak ettim sadece.

çok iyi

theironman
17-04-2007, 08:22   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
boris1

çok

O yazmamış, ama güzel bir yazı...

yas
17-04-2007, 14:38   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
592 mesaj

Hiç bir etki altında kalmadan, bizzat şahsen kendim ve yalnız kendim yazdığım yazı beğendiğinize sevindim! :)

elvis32
boris1

çok

CU_GS7
17-04-2007, 15:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
elvis32
Zuahahaha
Kendi yazmış işte..Tebrik ederim kardeşim güzel yazı için..

theironman
17-04-2007, 20:27   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
yas
Hiç bir etki altında kalmadan, bizzat şahsen kendim ve yalnız kendim yazdığım yazı beğendiğinize sevindim! :)
elvis32
boris1

çok

o kadar güzel yazmışsın ki konduramadım görüyor musun :)

make-believe
17-04-2007, 23:48   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Tamamı çok güzel. Özellikle yağmur hakkında yazdıklarınız beni çok etkiledi.Düşüncelerim, şuur akışımdan gürül gürül akan bir ırmak gibi tıpkı yağan yağmurda ıslanırken. İç monologları kuvvetli bir insan mısınız siz de...?

yas
18-04-2007, 00:35   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
592 mesaj

Teşekkür ederim arkadaşlar.

make-believe, biraz öyle. Ama çoğu zaman kendimle dialoğa dönüşür bu durumum. Etrafımdakiler alıştı Allah'tan sürekli kendimle konuşmama :)

Selim seni de kınıyorum :)

Son Düzenleme: yas ~ 18 Nisan 2007 00:47
theironman
21-04-2007, 13:50   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
yas
Teşekkür ederim arkadaşlar.

make-believe, biraz öyle. Ama çoğu zaman kendimle dialoğa dönüşür bu durumum. Etrafımdakiler alıştı Allah'tan sürekli kendimle konuşmama :)

Selim seni de kınıyorum :)

yapma bunu yaşar ya :) Ama bu yeteneğinden hakkaten haberim yoktu, öğrenmiş oldum böylece.

Son Düzenleme: theironman ~ 21 Nisan 2007 13:51
CU_GS7
21-04-2007, 14:52   |  #10  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
elvis32
yapma bunu yaşar ya :) Ama bu yeteneğinden hakkaten haberim yoktu, öğrenmiş oldum böylece.
Olmaz elvis kınandın 1 kereDil çıkarıyor

make-believe
21-04-2007, 18:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
CU_GS7
elvis32
Olmaz elvis kınandın 1 kereDil çıkarıyor
Kahkaha

yas
22-04-2007, 14:23   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
592 mesaj

Sen artık "kınalı" elvis'sin. :)

Ha bu arada çalışamadığım sınavdan 78 aldım. Çalıştığım sınavdan 65 :)

theironman
22-04-2007, 18:13   |  #13  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
yas
Sen artık "kınalı" elvis'sin. :)

Ha bu arada çalışamadığım sınavdan 78 aldım. Çalıştığım sınavdan 65 :)

of yaşar of, adımızı da çıkardın sonunda, efferim :)

webcam
23-04-2007, 22:10   |  #14  
Yıllanmış Üye
165 mesaj
yas
Yağmur deyince aklıma sesi gelir hep. Yormayan bir müzik gibi. Nağmelerinde huzur ve hüzün birlikte yer alır. Tıpkı aşk gibi... Onu seversin ama uzak durmayı tercih edersin çünkü sevgisi acıtır. Islatır ve hasta eder. Ama sen, onu yine de seversin.

Aşk ise... Aşk ise güzel bir hikayedir güzel bir kafede başlayan. Kahve ile kolaylaşan... Çikolata ile tatlanan... Yağmur ile ıslanan...
----------

AlkışAlkışAlkışAlkış
tebrik ederim çok güzel yazmışsınız...
özellikle bu satırlar bambaşka güzel ve doğruAlkışBeğendim

make-believe
23-04-2007, 22:58   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Chip forum'un ince ruhlu arkadaşlara gerçekten ihtiyacı var. Mutlaka vardır, ama bu şekilde, düşünce pınarına bir kaşık daldırıp buraya boşaltmak ta herkesin kolayca yapabileceği bir şey değil... Bunun için çok okuyarak beslenmek gerek... Gülümseme

theironman
24-04-2007, 09:52   |  #16  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
make-believe
Chip forum'un ince ruhlu arkadaşlara gerçekten ihtiyacı var. Mutlaka vardır, ama bu şekilde, düşünce pınarına bir kaşık daldırıp buraya boşaltmak ta herkesin kolayca yapabileceği bir şey değil... Bunun için çok okuyarak beslenmek gerek... Gülümseme
öyle abi ya, aslında arada döktürmek lazım; bunu yapıyorum şahsen ama burası yeri değil diye pek yazmadım.

make-believe
24-04-2007, 17:32   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
elvis32
make-believe
öyle abi ya, aslında arada döktürmek lazım; bunu yapıyorum şahsen ama burası yeri değil diye pek yazmadım.
Sahiden mi.? Gülümseme İyi bence.

theironman
24-04-2007, 23:01   |  #18  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
make-believe
elvis32
make-believe
Sahiden mi.? Gülümseme İyi bence.
bence de iyi, zevk işte :)