Kalan Zaman Hesaplanıyor Sorununa Çözüm

rhym
01-10-2009, 13:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

internette araştırdım hiç bir yerde bulamadım sorunun çözümünü. vistada bir çoğunuz karşılaşmıştır bu sorunla ki bende karşılaştım bir dosyayı kopyalarken, taşırken, silerken, geri dönüşüm kutusunu temizlerken kalan zaman hesaplanıyor diye bir uyarı gelir beklerde bekler bırakın sabaha kadar beklesin explorer.exe yi kapatıp yeniden açınca düzelir ama her seferinde bununla uğraşmakta bi yere kadar kısacası sinir bozucu bir sorun ama kolay bir çözümü var. Bir kaç işlem sonunda düzeldi. Belki birini yaparsakta düzelebilir ama 3 ünü yapmanızda fayda var. öncelikle C sürücüsünün özellikler sekmesinden daha hızlı arama için bu sürücüyü dizine ekle ikonu aktif olacak buna bakıyoruz. daha sonra denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı hesabı denetimini aç veya kapat sekmesine tıklayıp Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olaması için kullanıcı hesabı denetimini (UAC) kullanın ikonunu aktif ediyoruz. Değiştirmediyseniz aktifdir zaten. Daha sonra Denetim Masasından Programlar ve özellikleri ikonuna tıklıyoruz Sol taraftan windows özelliklerini aç veya kapat diyoruz ve bekliyoruz açılan yerdeki seçeneklerden Dizin oluşturma hizmeti,  tablet pc isteğe bağlı bileşenler, windows dfs çoğaltma hizmeti, windows vista ultimate(home,premium) ek özellikler sekmelerindeki kutucukları aktif ediyoruz. windows güvenlik duvarı ve windows defender ı açıp restart yapıyoruz sorun çözülüyor.

gfbemre1907
01-10-2009, 13:13   |  #2  
gfbemre1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
222 mesaj

....