Kalbim uyurken çok yavaş atıyor !

ThekT0niC
26-03-2013, 17:33   |  #1  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Arkadaşlar yaş 17,ben uyurken kalbim sanki çok yavaş atıyor,normalde elimi göğüsüme koyduğumda kalp atışımı hissederken,bazen uyurken öyle durumlar oluyorki kalbim bir sinek gibi atıyor,tabi bende korkup hemen ayağa kalkıyorum ritmi düzelsin diye,anca öyle düzeliyor.

Her sene düzenli olarak hacettepeye gidiyorum kalp bölümüne,doğuştan aort damarımda tıkanıklık %48,ve 3 kapakçıktan biri çalışmadığı için her sene gidiyoruz,ve doktor 2 sene önce inanamayarak bize şunu söyledi " ben böyle sağlıklı bir kalp görmedim",kalbin bazı değerleri 0 çıkmış,buda kalbi çok sağlıklı yapıyormuş,ayrıca yarış amaçlı olmamak kaydı ile tüm sporları yapabiliyorum,ama kendimi çok yormamak kaydı ile.Benim durumuma kalp rahatsızı demiyorlar,çünkü kalpte sorun yok.

Yaklaşık 3 hafta önce bir korku filimi izlemiştim gece saat 2:00 sularında,(Sessiz Tepe:karabasan[silent hill])ve o günün akşamı yatarken birden normal atan kalbim aşırı cılız bir şekilde atıyor ve başım dönüyor hissi oluyordu bende.

Bizde ailecek korktuk ve acilin yolunu tuttuk,doktor kalp ritmini ölçtü ve önceki ölçümler ile karşılaştırıp pek fark yok dedi.

Tabi bunla tatmin olmadık,sıkıntıyı yaşayan benim,ardından öbür gün hastahaneye gittik kalp bölümüne,beni ekokardiyografiye aldı doktor,tabi önce kan tahlili felan,kalbimi ölçtü,kapakçıkta ufak kireçlenme var ama mühim birşey deyil dedi,kalpte bir sıkıntı göremedim dedi.

Bundan 3 sene önce ritim bozukluğu şüphesiyle cihaz takıldı 1 gün boyunca,ama ritim bozukluğu çıkmadı,babamda kızıyor artık bana 4-5 sene ile kalp bozulmaz,kalbin bozulması için tonlarca alkol alırsan 7-10 senede anca bozmayı başarabilirsin dedi bana.

Ama ben hayla mutsuzum,genelde uyurken oluyor bu olay,böyle maloş oluyorum resmen,nedendir acep ?

Böyle sıkıntı yaşayan var mı aramızda ?

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 26 Mart 2013 17:35
Kül Tigin
26-03-2013, 17:41   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
86 mesaj

Bence fazla kafana takma. Kendini  çok fazla dinleme, doğru nefes al.. Nefes alırken öyle az alıp bırakma. Derin ve yavaş bir şekilde nefes alıp ver. Doğru nefes alırsan kalbinde güçlü atar.

ThekT0niC
26-03-2013, 17:44   |  #3  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: Kül Tigin  
Bence fazla kafana takma. Kendini  çok fazla dinleme, doğru nefes al.. Nefes alırken öyle az alıp bırakma. Derin ve yavaş bir şekilde nefes alıp ver. Doğru nefes alırsan kalbinde güçlü atar.

Bende bilemiyorum neden böyle,acile gittik,hastahaneyede gittik doktarlar birşey bulamadı.

Bide ben çok az nefes alan biriyim,uyurken belkide nefesi milim milim alırım,belkide ondandır.Ama sanmıyorum,mesaj yazdığın için çok saol.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 26 Mart 2013 17:44
Kül Tigin
26-03-2013, 17:49   |  #4  
Üye
86 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  

Bende bilemiyorum neden böyle,acile gittik,hastahaneyede gittik doktarlar birşey bulamadı.

Bide ben çok az nefes alan biriyim,uyurken belkide nefesi milim milim alırım,belkide ondandır.Ama sanmıyorum,mesaj yazdığın için çok saol.

Hatta şimdi derin nefes alıp versen kalp atışlarının güçlü olduğunu hissedersin. Kalp kasları istem dışı çalışır senin korkmana gerek yok durur falan diye. Dediğim gibi derin nefes alıp ver. Az alınca kalp beyine kan yoluyla yeterli oksijeni pompalayamaz.

ThekT0niC
26-03-2013, 17:53   |  #5  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Hatta şimdi derin nefes alıp versen kalp atışlarının güçlü olduğunu hissedersin. Kalp kasları istem dışı çalışır senin korkmana gerek yok durur falan diye. Dediğim gibi derin nefes alıp ver. Az alınca kalp beyine kan yoluyla yeterli oksijeni pompalayamaz.

Uyurken felan,durduk yere kalbim duracak sabaha ölecem diye korkuyorum.

Kül Tigin
26-03-2013, 18:00   |  #6  
Üye
86 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  

Uyurken felan,durduk yere kalbim duracak sabaha ölecem diye korkuyorum.

Öyle şeyleri aklına getirme.. :) iyi şeyler düşün. Yoksa bu tür kötü düşünceler seni uyutmaz bak uykusuz kalır güne yorgun başlarsın. Benimde yatağa yattım mı uykum gelmez hemen. Ama hiç birşey düşünmezsem o an hoop uykuya dalıyorum. Sende öyle yap kendini dinleme. Hele elini kalbine götürüp ritmini sakın dinleme. Sırf sen dinliyorsun diye bozuk atar bak . Beynini sıfırla yataktayken. O an hiçbirşey düşünme. Ne düşüneceğini bile düşünme, deşarj et beynini. Vur kafayı yastığa yat.. :)

Son Düzenleme: Kül Tigin ~ 26 Mart 2013 18:01
ThekT0niC
26-03-2013, 18:16   |  #7  
ThekT0niC avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Öyle şeyleri aklına getirme.. :) iyi şeyler düşün. Yoksa bu tür kötü düşünceler seni uyutmaz bak uykusuz kalır güne yorgun başlarsın. Benimde yatağa yattım mı uykum gelmez hemen. Ama hiç birşey düşünmezsem o an hoop uykuya dalıyorum. Sende öyle yap kendini dinleme. Hele elini kalbine götürüp ritmini sakın dinleme. Sırf sen dinliyorsun diye bozuk atar bak . Beynini sıfırla yataktayken. O an hiçbirşey düşünme. Ne düşüneceğini bile düşünme, deşarj et beynini. Vur kafayı yastığa yat.. :)

Sağol hocam,tavsiyene uyacağım.

Az önce nabızı ölçtük 3-4 kere, 97 çıktı,2 gün öncede ölçmüştük uzanır posizyonda 50 çıktı.Bilmiyorum artık,zaten bu yaz Ankara'ya tekrar gidecek,o günü iple çekiyorum.

1 ay önce damar rahatsızlığımı unuttum ve barfix çekmeye başladım,belkide o yaptı böyle,tek amacım sağlıklı vücuda kavuşmaktı,ama doktor onlar sana zararlı dedi,artık ölsemde barfix yapmam.

Şuanda 1.25kg dumbell ler ile kol ve sırt çalışıyorum,kas yapmak için değil var olan kasları kuvvetlendirmek için,çünkü sağlıklı kalp,sağlıklı vücutta olur,ruhumda sporcu ruhu var,napayim  yani spor yapmadan duramıyorum :D

Sağlığınızın kıymetini bilin valla,sizdeki sağlık bende olsa sporsuz durmam.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 26 Mart 2013 18:19