kapalı port yüzünden oyuna giremiyorum

HPQ-User
10-08-2007, 09:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

nodriach sormuş:
internetten mud oynuyorum. mud sadece  yazıyla oynan bir oyun. internet bağlantım extend uydu alıcısıyla. şu an kıbrıstayım. türkiye den rahatlıkla aynı bilgisayarımdan telnet slayn.net 4444 adresine baglanıp oyunu çalıştırıyordum ama şu an oyun açılmıyor. oynu başlat çalıştır a telnet slayn.net 4444 yazarak açıyordum. tüm firewall security ne varsa kapalı bilgisayarımda en ufak bir güvenlik yok virus programı dahil. öğrendim kadarıyla uydu alıcısının bir modemi ya herhangi bir şekilde baglantiyi engelleyecek ünitesi yok. problem sadece 4444 portuyla diger her yer açık. ben problemin server da yani bu exdtend şirketinde oldugunu degerlendiriyorum. aslında sorum şu bu 4444 portu bir şekilde açılabilir mi ya da gerçekten kapalı mı yoksa bilgisayarda bi sorun mu var veya ben internet üzerinden mesela explorer da bir java telnet ya da benzeri bir client çalıştırabilirmiyim?
teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium m 1,60 ghz
512 mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.6) Gecko/20070725 Firefox/2.0.0.6

Caner Güral
10-08-2007, 22:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
663 mesaj

Merhaba Nodriach,

Şahsen ben daha önce hiç uydu internet kullanmadım.Forumdaki çoğu kullanıcı da aynı şekilde...Bu yüzden buradan çok sağlam yanıtlar alman çok fazla olası olmayabilir.Ancak birkaç kelime birşeyler yazmak istiyorum:

-Eğer ki makinende ağ ayarları ile ilgili kesin bazı ayarlar yaptıysan belki gözünden kaçmış birkaç ayar olabilir.Onun dışında eğer hiçbir ayara dokunmadığınıza eminseniz ve sadece telnet'i (varsayılan 23) ya da 4444 portunu kullanamamaktan şikayetçiyseniz bunu bir de hizmeti aldığın kuruluşun teknik desteğine soruver.Belki teknik bir yenilenme yapılmıştır ya da güvenlik amacıyla bazı engellemeler konulmuştur.

Yazdığım gibi, bu konularda pek bir bilgim yok; yazdığım şu boş mesajdan da belli zaten ne kadar bilgili olduğum :) Umarım işin teknik destek ile hallolur.

Hoşçakal.İyi günler, iyi çalışmalar...
(Ayrıca Kıbrıs'taki herkese selamlarımı yolluyorum :) )