Kapsamlı güvenlik çözümleri

CHIP Online
23-09-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yeni Trend Micro Security 2015, kapsamlı güvenlik çözümleri sunuyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/kap ... ozumleri_49633.html

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

Küresel siber güvenlik sağlayıcı Trend Micro, siber tehditlere yönelik PC, Mac, Android ve iOS'a yönelik en kapsamlı korumayı sağlayan en yeni ürünlerini duyurdu. Trend Micro Security 2015 ürün gamı, internette güvenlik ve mahremiyeti hedef alan tüm tehditlere karşı kullanıcıların ihtiyacı olan tüm çözümleri içinde barındırıyor. Trend Micro™ Antivirus for Mac®, Trend Micro™ Antivirus+ Security, Trend Micro™ Internet Security, Trend Micro™ Maximum Security, Trend Micro™ Premium Security'den oluşan Trend Micro 2015 çözüm paketi, geliştirilen ve yeni eklenen özellikleriyle her türlü güvenlik ihtiyacına cevap veriyor.


Sosyal ağlarda gizliliğinizi güvence altına alın


Trend Micro Security 2015, sosyal ağlara yönelik Privacy Scanner özelliğiyle, LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+, MySpace, Pinterest, Mixi ve Sina Weibo gibi birçok popüler siteyi zararlı içeriklere karşı tarayabiliyor. Kullanıcılar Trend Micro teknolojisi sayesinde siber güvenliklerini sağlarken aynı zamanda online ortamda olumlu bir itibara sahip oluyorlar. Trend Micro Security 2015 tüm internet kullanıcılarını online tehditlere karşı koruyor. Bu yeni çözüm serisi endüstri lideri anti-virüs yazılımıyla birlikte zararlı web sitelerini, sosyal ağları, e-postaları ve anlık mesajlaşmaları algılayıp engelleyen web tehdit korumasını birlikte sunuyor. Trend Micro Security 2015, aynı zamanda kullanıcıları aldatarak kişisel bilgilerini ele geçirmeyi amaçlayan olta (phishing) saldırılarını da engelliyor.


Şifrelerinizi kaptırmayın


İnternet kullanıcılarının üçte ikisinden fazlası internet tarayıcılarının şifrelerini kaydetmesine izin veriyorlar. Trend Micro Security 2015 şifre ve kişisel veri hırsızlığıyla mücadele etmek için kullanıcıların günlük girdiği sitelerdeki şifreler de dahil olmak üzere bütün hepsini kontrol eden uygulaması Password Manager ile kişisel bilgileri koruyor. Password Manager aynı zamanda güçlü şifreler üretmek için de kullanılıyor. Bu sayede üretilen birbirinden farklı ve özel şifrelerle farklı platformlarda aynı şifreyi kullanma yanlışının da önüne geçiliyor.


Sisteminizi optimize edin


Yeni ürün gamında yer alan PC Health Checkup özelliği ile kullanıcılar bilgisayarlarındaki yazılımsal problemleri tarayarak düzeltme imkânına da sahip olacaklar. Kullanıcılar en iyi performansı elde etmek için sistem optimizasyonu yapmanın yanında Smart Schedule Scan özelliği sayesinde bilgisayarın en çok kullanıldığı saatlere göre virüs taramasını otomatik olarak yapabilecekler.


Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Müdürü Yakup Börekcioglu konuyla ilgili şunları söyledi: "Trend Micro Security 2015 serisi, işletim sistemi ayırmadan her zaman ve her yerde tehditlere karşı koruma sağlıyor. Bu çözümlerle kullanıcıların kişisel bilgilerinin siber korsanlar tarafından ele geçirilmesine engel olunurken online kullanımlarda gizlilik ve koruma da tam anlamıyla sağlanmış oluyor. Internet üzerinde güvenliğimizi ve gizliliğimizi sağlamak için atılacak en basit adım burada karşılaşabileceğimiz tehlikeler hakkında fikir sahibi olmaktan geçiyor."

Tüm Konu: Kapsamlı güvenlik çözümleri

Resimlerle: Tarihin en etkili 50 bilgisayar virüsü...

Kaynak: www.chip.com.tr