karşıdan yükleme sorunu

bigdeath
24-01-2012, 23:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

merhaba arkadaşlar ben bugün windows 7 ultimate yükledim kurulum sorunsuz du her şey tamamdı ama netten bir şeyler indirdiğimde bu indirdiğim dosyalar yerel disk d ye koyuluordu yani karşıdan yüklemeleri d deyil c olmasını istiyorum yükledigim şeyler c ye gitsin d de fazla yerim yok bu yüzden sıkıntı yaşıyorum acaba formattamı hata yaptım normal hatamı bilmiyorum lütfen yardım edin

mustafa2116
24-01-2012, 23:33   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

son kayıt yerini değiştirin 1-2 kere yaptıktan sonra bu düzelecektir.

bigdeath
25-01-2012, 21:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

peki bunu nasıl yapıcaz win 7 hakkında fazla bilgim yokda

mustafa2116
26-01-2012, 19:40   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

gayet normal bir şekilde yapmanız yeterli indirirken kayıt yerini değiştirin 1-2 kere aynısını yaptığınızda bu otomaitk oalrak seçtiğiniz yer olacaktır.

bigdeath
29-01-2012, 01:02   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

hmm iyi de google chorme kullanıyorum onda nasıl olcak sormuyo da firefox ve explorerde indirmeden önce sorar

mustafa2116
29-01-2012, 11:00   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

ceehromenin ayarlarında kaydedilen yer bulunmakta burdan ayarlaryabiliyorsunuz.

Ayarlara giriniz  ve seçenekleri seçiniz gelen ekranda gelişmiş alanına tıklayın bölümde indirilenler alanını göreceksiniz  burdan sonrasınıda size ayarlayabilrisiniz.

bigdeath
29-01-2012, 13:03   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

peki ya pc den yüklediklerim mesela pc den az once tom clansy splinter cell conviction yükledim sonra açtım ve bana nereye yüklicemi sordu aslında sormuo direk d ye yüklüyor costum dedim girdim orayı c yaptım next dedim ama yine d ye yükledi d de yer olmadı için hata çıkardı c yapıyorum next diyorum yinede d ye yüklüyor c ye yüklüyor

mustafa2116
29-01-2012, 13:32   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Ugulama ayarlarında yer alan bu alanı elinizle düzenleyebilmektesiniz. Bazı ayarlar  standart olarak değişir.

Örneğin JPG -PNG-GİF-BMP gibi resim tipleri kaydı son kayıt yeri olarak ayarlar. Bu  tür kayıt yerlerinde kayıt yeri değiştirlsede sürekli son kayıt yeri açılır.
RAR-ZİP-İSO gibi paketlerde ise kayı yeri Seçilen kayıt olmaktadır.  Bu ayarlı kayıt yerine yüklenir. Ayarlı kayıt yeri bellek olarak ayarlanmadığı müddetce C disk üzerinden  D diskine yönelik olur.
EXE-MSİ gibi program paketleri de Kayıtlı yere yönelerek yüklenilir.  Kayıt esnasında yerinin değiştirilmesi durumunda bazı değişiklikler yapar. EXE-MSİ gibi progrmalr açılışlı özellik taşlıdıklarından C: diskinden Sisteme yönelik kayıta sahip olduklarından  tek-çok hafızayı bir arada tutar.

ayarları dikaktli  incelerseniz indirilen dosyanın kayıt yeri yanında farklı ayarlarında buraya etki ettiğini göreceksiniz. Örneğin çalışmaya devam eden arka plan hizmetleri web cookies ayarları ve nice bunlardan bir kaçı.

bigdeath
29-01-2012, 13:43   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

hmm tmm da ben nasıl yapıcam bunları kardeş google chorme den söledin şekilde yaptım oldu saol değişytirdim simdi c ye yüklüyor ama bi sorun daha var şimdi ben eskiden c ye girdigimde yani eski formatta orda windows diye bir dosya vardı böle her şeyin kaydoldugu yer wındows diye bir klasor herşey ona kaydoluyordu user fln ama simdi po dosya d dede var 8 gb lik o yüzden d de yer yok o yüzden şimdi d de o klasör ama aynısı c dede var ben yaptıgım şeyler d windows a gidiyor bunu c windows a gitmesini istiyorum nasıl yapıcaz yani pc nin sistem yerlerinin hepsi d üzerine eskiden c deydi nasıl onu d den c ye yapıcaz

mustafa2116
29-01-2012, 22:25   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

anladığım kadarıyla size Bilgisayarınıza Format atmışsınız Bu nedenle  D disk ile C disk karmaşası bulunmakta. Aktif Kullandığınız diskin  Windows klasörü kalsın o zaten orijinal kullandığınız Windows klasörü olduğundan silmeniz sizin zararınızadır ama öteki kullanmadığınız diskteki Windows klasörünü silebilirsiniz. Hem böylelikle Diskte boş yer kaplayan sistemin gereksiz dosyalarını siliniz.

Bilgisayarınıza format attığınızda disk değişikliği ile Birincil disk olarak şu an kullandığınız disk seçilmiş.  Formatı tam format olarak atamadığınızdan  D: diskinizde silinemeyen windows klasörü kalmış. Bundan kurtulmanın tek yolu diskinizin bir kopyasını alabiliyorsanız  diskin kopyasını alın ve biçimlendiriniz.

Alan sıkıntınızı explorer eklentisindeki Zip  sıkıştırmasını etkin ederek yapabilirsiniz. Dizk üzerine sağ tıklayın ve özelliklerden alandan tasarruf için  sıkıştırmayı etkin hale getirin en azından 40 gb de 1 gb disk alanı kazanırsınız.

bigdeath
30-01-2012, 00:06   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

d nin windowsunu silmeye kalktıgımda hata verdi bir şey tarafından izin olması gerekmiş o yüzden ama cden sildim simdi yer boşalıyor birde dediginiz gibi d den sıkıştırma yaptım şimdi bişey yapıyor ondan sonra bakıcam saol yinede kardeş baya yardımın dokundu

bigdeath
30-01-2012, 00:07   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

saol su anda boş alan yükseliyor bakalım nereye kadar

bigdeath
30-01-2012, 16:34   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

kardeş asorunum var bi tane bak şimdi winrar dan c üzerine bir şey indirdim 1.2 gb lik  d de 817mb var şimdi ben bu dosyayı açmıyorum winrar yüklüyor ama d den yer gidiyor napcaz :(

bigdeath
30-01-2012, 16:36   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

tmm çözdüm sağ tıkladım buraya çıkar dedim o0ldu :)