KARŞILAŞTIRMALI TESTLER

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
m.fırat
11-01-2006, 19:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

CHİP ÇALIŞANLARI
DVD YE GEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

SİZDEN BİRKAÇ RİCALARIM VAR.

BUNLAR;

MESELA EKRAN KARTLARI VE İŞLEMCİLER HAKKINDA...
PCI EXPRESS EKRAN KARTLARIYLA AGP EKRAN KARTLARINI KARŞILAŞTIRMALI TESTLERİ OLURSA ÇOK İYİ OLUR.
NEDENİ İSE;
PCI EXPRESS E GEÇEN ARKADAŞLARIM HEP SUKUTU HAYALE UĞRADILAR.BİR EKRAN KARTI BİR İŞLEMCİ DEĞİŞTİRİRKEN NELERE BAKIPDA UPGRADE EDECEĞİZ...

DİYELİM Kİ:(SİSTEMİM)
İŞLEMCİMİZ 3,00 GHZ
ANAKART:ABİT AI7
EKRANKARTI ASUS 9950 (128MB)
V.S
BU SİSTEMİN GENEL YADA TEK TEK PERFORMANSINA VE YENİ NESİL 775 PİN YADA 939,940 PİNLİ İŞLEMCİLERE,PCI EXPRESSLERE BAKARAK UPGRADE ETMEMİZ NE KADAR BİR ARTIŞ SAĞLAR,UPGRADE YAPMAMIZ İÇİN VERDİĞİMİZ PARAYA DEĞER Mİ?
YANİ HANGİ 775 PİNLİK İŞLEMCİ PERFORMANSI HANGİ 478 PİNLİK İŞLEMCİLERE DENK DÜŞÜYÜR.
HANGİ PCI EXP EKRAN KARTI HANGİ AGP EKRAN KARTINA TEKABUL EDİYOR.
BUNLARI BELİRTMENİZDE FAYDA VAR.

BEN YAZARKEN YORULDUM.İNŞALLAH SİZ OKURKEN YORULMAMIŞSINIZDIR.

TEŞEKKÜRLER.
MURAT FIRAT

Banned
11-01-2006, 20:58   |  #2  
Banlandı
1,204 mesaj

socket 478 işlemcilerle 775 işlemciler arasında pek fark yoktur aynı hızlarda

buradan bakabilirsin socket 478 le socket 775 in karşılaştırmalı testine

agp kartlarla da pcı express kartlar arasında da fark yoktur denilebilir

mesela agp 6600gt ile pcı express 6600gt 3dmark05 de aynı skorları alıyorlar.

waffenss90
24-01-2006, 21:09   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

abi ya onlinemsıınz?

waffenss90
24-01-2006, 21:13   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

yada boş wer
abi şimdi chip'in takipsiyim ama bi süalim war.amd athlon 64 x2 4800+ ağustos 2005 yayınında 349$+kdv olarak yazıo.Şimdi sorduğumda adamlar 1000küsür$+kdv die bi şeylerden bahasediolar.anamadım işi.tamam kabul ediyom kaç ay geçti ama bu aylar arasında ne dolar yükseldi ne de develüysyon yada ona benzer bişi oldu.n'lur abi net bi bilgi werinde kararımı weriyim.şimdiden teşekkürler....

LiL_CaT
24-01-2006, 22:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

benimde burada bir sorum olucak?Dergi okuyucuları bir bilgisayar alıyorlar ve 2-3 yıl değiştirmiyorlar.Veya pc'sine ilave parça alacak kişiler ise zamanı geldiğinde bunları araştırıyorlar.Bilgisayar dergilerinde ise her ay ürün incelemeri yani donanıma önem veriliyor.Donanımcı die kendini tabir eden bir kesim var.Türkiye'de donanım aygıtları üretilmiyor.Sadece donanım aygıtları alınabiliyor.Ama yazılım ülkemiz sektöründede baya paya sahip.Yazılım konusunda biraz daha fazla yer verilmesini istiyorum.

Banned
25-01-2006, 06:05   |  #6  
Banlandı
1,204 mesaj

<blockquote id="quote"><font style="font-size: 9px;" face="Tahoma, Verdana, Arial" id="quote">alıntı:<hr height="1" noshade id="quote">Gönderen : waffenss90

yada boş wer
abi şimdi chip'in takipsiyim ama bi süalim war.amd athlon 64 x2 4800+ ağustos 2005 yayınında 349$+kdv olarak yazıo.Şimdi sorduğumda adamlar 1000küsür$+kdv die bi şeylerden bahasediolar.anamadım işi.tamam kabul ediyom kaç ay geçti ama bu aylar arasında ne dolar yükseldi ne de develüysyon yada ona benzer bişi oldu.n'lur abi net bi bilgi werinde kararımı weriyim.şimdiden teşekkürler....
[/alinti]

yanlış yazılmışGülümseme o işlemcinin fiyatı şu anda 953$+kdv

Son Düzenleme: oyunlarslideşov ~ 25 Ocak 2006 06:06
Ecevit BIKTIM
04-02-2006, 01:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Şu fiyat alma konusunda az dert çekmiyoruz. Ürün gelir ama firma fiyatını vermez. Testi biter ve fiyat için ararız bekletirler. Mümkün olduğunca geç vermek isterler. Bazı firmalar aradaki zamanı da hesaplayıp tahmini fiyat belirler ve biz de bunu dergide yazarız. Bazıları da son dakika yanlış fiyat verebilirler.
Buna bizim de hata faktörümüzü koyduğumuzda zaman zaman fiyatlandırmada sorun yaşadığımız söyleyebiliriz.
Bu yüzden fiyatları telefon veya msn den değil de mail yolu ile almayı karar verdik. Fiyat alma konusunda sadece bir arkadaşı görevlendirdik. Onun yaptığı kontrolden sonra biz de bir gözden geçiriyoruz. Bu sayede AMD işlemcideki gibi yanlış yazılmış fiyatları da kontrol etmeye çalışıyoruz.  Ama ne yazık ki 3-5 oynama gene de oluşabiliyor. :))

Aytun Çelebi
05-02-2006, 13:57   |  #8  
Üye
68 mesaj

Yazdığınız fiyat AMD Athlon64 X2 3800+ için verilmiş olabilir. Zira 3800+, fiyat/performans açısından öne çıkan çift çekirdekli bir Athlon işlemci.

Aytun Çelebi
05-02-2006, 14:01   |  #9  
Üye
68 mesaj

Artık üretimi durmuş ürünler için karşılaştırmalı testler yapmamaya özen gösteriyoruz. Örneğin AGP ekran kartlarının satın alınmasını pek tavsiye etmeyiz, çünkü PCI Express'e geçiş sürecindeyiz. Bir süre sonra bu ürünler piyasada kalmayacak, zaten bakarsanız satıştaki ürünlerin büyük çoğunluğu şimdiden PCI Express ekran kartları. Bunun için eski sayılardaki testlerimize bakmanız gerekecek.

Platform değiştirince elde edeceğiniz performans artışını da teknoloji yazılarındaki mini testlerle sizlere gösteriyoruz. Örneğin Centrino'dan Sonoma'ya geçişi anlatan bir yazı yazmıştık ve burada, Sonoma platformunun avantajlarını ve farklarını ortaya koymamızın yanısıra, bir Centrino dizüstü bilgisayardan Sonoma dizüstü bilgisayara terfi ettiğinizde yaklaşık ne kadar performans artışı elde edeceğinizi de gösteriyoruz.

mortal_55
07-02-2006, 13:37   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

ARKADAŞLAR!!!Müzdaripim!!MSI fx 55oo 256mb ekran kartından istediğim sonucu alamadım ya da ööle sanıyorum.Bu kart hakkında tecrübeleriniz var mı?Ve bu kartı kendi overclock programıyla fan değiştirmeksizin % kaç oranında upgrade edeyim?
teşekkürler

bug_lavacı
07-02-2006, 16:31   |  #11  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

ben zamanında radeon 5500 e 9600 gigabyte bios u yükledim valla kart süper çalışıyo..tabi bir donanım sitesinde yapılanlara bakarak...

sende arat kartın modelini yaz ve yanına overclock yaz....