kartımı değiştirmek istiyorum

hodolo
11-02-2009, 15:55   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

Merhaba arkadaşlar;

Ekran kartımı değiştirmek istiyorum fakat araştıra araştıra deliye döndüm. Tam birtanesini almaya karar veriyorum, bir sitede o kart hakkında olumsuz bir ka yorum görsem yine başka kart arayışlarına giriyorum. Son olarak

Zotac 9800GT AMP 512 MB 256Bit GDDR3 Dual DVI 16X... bu ekran kartında karar kıldım.

Yalnız merak ettiğim bir konu. Bu kartın ses seviyesi nedir, rahatsız edermi, ısınma sorunu varmı, Beni ne kadar idare eder. Yani kartı alınca kafam 2-3 yıl rahat olsun istiyorum.  
Yada bu kartın yerine tavsiye edebileceğiniz daha başka alternatifler varmı. Birde uygun bir PSU (şu anki psu 300W aopen)...  Cevaplar ve Tavsiyeler için Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada sistemim;
GIGABYTE GA-945 PLM-S2 ANAKART
3 GB DDR II 533 MHz RAM
PENTIUM D 2,8 GHz işlemci
17'' PHILIPS CRT FLAT MONİTÖR

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 11 Şubat 2009 21:46
SAİNT
11-02-2009, 17:13   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

highpower 500 watt crosfire modeli var ayrıca kart iyi ve hızlı kaliteli.
ben şahsen atiyi kullanıyorum.

onurcelebi1
11-02-2009, 17:22   |  #3  
Üye
82 mesaj

bu kartı tavsiye ederim bende de zotac 9600gt amp! var karttan gayet memnunum ki senin alacağın bir üst seviyesi ama psu yu değiştirmen gerekir tam performans alabilmen için ben 400w ile kullanıyorum zaten üzerinde en az 400W lık bir güç kaynağı kullanılması tavsiye ediliyor.

hodolo
11-02-2009, 17:29   |  #4  
OP Üye
74 mesaj
onurcelebi1
bu kartı tavsiye ederim bende de zotac 9600gt amp! var karttan gayet memnunum ki senin alacağın bir üst seviyesi ama psu yu değiştirmen gerekir tam performans alabilmen için ben 400w ile kullanıyorum zaten üzerinde en az 400W lık bir güç kaynağı kullanılması tavsiye ediliyor.
onurcelebi1  teşekkür ederim. peki kartın ses durumu nedir. bazı yerlerde okuduğum kadarı ile belli bir ısının üzerine çıktığında fan ses yapıyormuş. ısı ne kadar çoğalırsa ses de o oranda artıyormuş. aslı varmıdır?

onurcelebi1
11-02-2009, 17:39   |  #5  
Üye
82 mesaj

ses konusunda biraz göreceli diyebilirim benim kart windows açılana kadar çok yüksek ses çıkarıyor ama windows açılırken ekran kartı yüklenince ses iyice kısılıyor ama tekrarlamak istiyorum ses göreceli ve bilgisayarın üzerindeki fanlara göre değişir. tekrar kendimden örnek veriyim benim kasada önde fan olduğu için onun sesinden başka bir ses duyulmuyor ki onu kapattığım zaman yine ekran kartının sesi duyulmuyor.

Edit: Isı artsada seste bir değişiklik olmuyor, benim kasada sıcaklık 66 dereceye kadar çıkmasına rağmen

Son Düzenleme: onurcelebi1 ~ 11 Şubat 2009 17:42
special forces
12-02-2009, 15:30   |  #6  
Üye
82 mesaj

Arkadaşım sana tecrübelerimden dayanarak eğer bir kartta ısı sorunu olsun istemiyorsan Ati markadan uzak duracaksın yanlış anlama kartın kötü olduğundan demiyorum ama kart nvidia karta göre çok ısınıyor.Zotac 9800GT AMP 512 kartı almakta karar kırdığını söylüyorsun ama şunu bilmen gerekir bu kart performansı iyide olsa fabrika çıkış hızı artırılmış yani overlock yapılmış yani hız aşırtma yapıldığı için kart biraz ısınabilir haliylede biraz ses yapar.Sana tavsiyem 2 kart olacak bu kartlardan birisini ister alırsın ister almazsın karar sana kalmış sana yazacağım aşağıdaki kart modelleri ne ses nede ısı sorunları olur yani buz gibi bir kart,fazla uzatmadan kartı yazıyorum bunlardan birini alrsan bana duacı olursun.

Gigabyte 9800 Gt zalman edition 512 mb 256 bit (özel zalman fanı var ve gerçekten fanı etkin bir soğutma sağlıyor ve fanın yaprakları geniş olduğu için ses yapmaz.)

Asus En9800 Gt 512 mb 256 bit ( Bu kartında kendine özel gladitör fanı var aynı diğer kartta olduğu gibi etkin bir soğutma sağlıyor ve fanı geniş yapraklı olduğu için ses yapmıyor.)

Not : Bu yazmış olduğum 2 kart fabrika çıkış saat sızı standar yani overlock yapılmamış firma overlock yapmayı kullanıcıya bırakmış yani ister yaparsın ister yapmazssın diye nasıl kullanmak istiyorsan yani sana bırakılmış.

Ahmet_79
12-02-2009, 19:54   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

bende 9800gt amp! kullanıyorum sanada tavsiye ederim iyi bir seçim yapmışsın 9800gt lerin içindeki en performanslı kart diyebilirim rahatlıkla, sesi de normal çok rahatsız edecek düzeyde değil.

eğer kasan iyi ise bunu alırsın

fakat kasan kötü ise de kasa+psu olarak akasa zen 520w alırsın

Son Düzenleme: Ahmet_79 ~ 12 Şubat 2009 19:59