kartuş sorunu ?

kirmiziwinston
03-05-2010, 16:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar sorunum şu;

hp d1360 yazıcım siyah kartuş hatası veriyor.   

Yazıcı Kartuşu/Kartuşları Sorunu

Yazıcı Kartuşu Sorunu
Aşağıdaki yazıcı kartuşunda sorun var:
Kartuş Sağda
Yazıcının belgelerine bakın.

sürekli bu hatayı veriyor. yazıcı çalışırken, yani pc açıkkken siyahkartuşu bi sebepten çıkardım, geri taktığımda bu hatayı vermeyebaşladı. sanıyorum ki siyah kartuşum bozuldu.

temizledim, üfledim, içindeki mürekkebi boşalttım geri doldurdum, yine de bi gelişme yok.  

bunun yanında sadece renkli kartuş takılıyken bi sorun yok, çalışıyor, çıktı alabiliyorum.  

şimdi mesele bu arkadaşlar, bu soruna nasıl çare bulabilirim. (yeni kartuş  almak  dışında, kaldı ki alsam bile kesin düzelir mi bilmiyorum)  ?   

bir ikincisi başlıktaki gibi renkli zaten çalışıyor, benim işim dahaçok siyah ile. renkli ile işim pek yok, o yüzden diyorum ki renkikartuşa siyah mürekkep doldursam olur mu?

ne yapmalıyım sizce?  

teşekkürler.

mcafee23 ayrılmıştır
03-05-2010, 16:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

bu sorunu ilk sende duymadım inan.Birçok kişi bu modelde bu problemi yaşıyor.Geçen gün sıfır bir yazıcıyı iade ettirdik.Bu yazıcıya kartuş al demem sana zaten orjinal kartuş fiyatına geliyor bu yazıcı

kirmiziwinston
03-05-2010, 16:59   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: mcafee23  
bu sorunu ilk sende duymadım inan.Birçok kişi bu modelde bu problemi yaşıyor.Geçen gün sıfır bir yazıcıyı iade ettirdik.Bu yazıcıya kartuş al demem sana zaten orjinal kartuş fiyatına geliyor bu yazıcı
ya sorma abi, tıkır tıkır çalışıyordu daha düne kadar. kartuşu temizledim, buhara tuttum, resetleme çalıştım, yine de bi gelişme olmadı. dediğin gibi yazıcı zaten çakma bişey, şimdi buna kartuş almaya kalksam yazıcı fiyatına gelecek neredeyse.

şimdi dediğim gibi, sadece renkli takılıyken hiç sorun yok, çalışıyor, çıktı alabiliyorum.

ama renkli kartuş bitince ne olacak? benim işim daha çok siyah ile, renkli kartuşa siyah mürekkep doldursam olur mu acaba?

mcafee23 ayrılmıştır
03-05-2010, 23:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

teoride olur ama olayın tam çözümü bu değil

kirmiziwinston
04-05-2010, 12:59   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

olayın çözümünü bilen yok mu arkadaşlar?