kasa çok ses çıkarıyor

HPQ-User
03-04-2008, 20:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

şule sormuş:
kasa bir kere format yapıldı ve o günden sonra kasada ses çıkarmaya başladı bunun soğutma fanları olduğunu düşünüyorum ve kasanın sesinden başka bir ses duyulmuyor o kadar gürültü çıkarıyor ki kendi sesimi bile duyamıyorum bu konuda ne yapmam gerekir . teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
windows vista kasası

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

uGuR.uK
03-04-2008, 22:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

kasanın icini ac ve fanları, parcaları vs. iyice bi güzel temizle. bağlantılarıda kontrol edip gevşek birşey olmadıgından emin ol ve tekrar bak bakalım...

K.A.Y.A.H.A.N
03-04-2008, 22:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
672 mesaj

*Ya Arkadaşlar bu sorularda bir terslik var nicke baksanızaBeğenmedim ben cevap yok bylelerine...Farkına varan anlar
Kamçı

marmara
04-04-2008, 00:05   |  #4  
Üye
79 mesaj
KAVAS33
*Ya Arkadaşlar bu sorularda bir terslik var nicke baksanızaBeğenmedim ben cevap yok bylelerine...Farkına varan anlar
Kamçı
biz uzmanların nick soru vsvs gibi gerekçelerden şikayet olmaması lazım yapmamız gereken yardımcı olmak dimi Alkış

gelelim probleme;

genelde kasadan gelen sesler soğutucu fanlardan kaynaklanıyor, power supply, varsa kasafanı, varsa ekrankartı fanı, işlemci fanı, bunları kontrol et tozlanmış olabilir bir güzel temizle. vidaları gevşemiz olabilir bunlarıda kontrol et sıkıştır iyice. sorun devam ederse bildirin lütfen.

saygılar..

h@y@let
04-04-2008, 00:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Fanları iyice temizle daha sessiz çalışması için fanların üzerindeki etiketi hafifçe kaldırın tıpa benzeri bişey olması gerek onuda kaldırın ve makina yağı ile yağlayın daha sonra tıpayı ve etiketi geri yapıştırın daha sessiz çalıştıklarını göreceksiniz.

muratcan1998
24-08-2011, 23:40   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

Aynı sorun bendede var dı.İlk önce kasayı aç.Sonra süperge makinasını al eline bir güzel temizle kasayı.Sonra kasayı kapat aç bi kaç kere yap böyle.Ben böyle bi kaç kere denedim oldu ama 1 ay sonra tekrar geldi.Güç kaynağını değiştirdim.Sorun çözüldü bilgisayar donmuyor ve sessiz çalışıyor gıcır gıcır.Başarılar

by_casper
26-08-2011, 16:39   |  #7  
Yeni Üye
39 mesaj

fanları iyiçe bir yemizle kasanın vidalarını sık eğer böylede olmuyorsa kasanın fanlarını değiştir