Kasadan ses geliyor neden ?

HPQ-User
29-10-2007, 04:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ocp sormuş:
iyi günler bilgisayarı açtığımda her şey yolunda gidiyor ama zamanla kasanın içinden rahatsız edici bir ses geliyor ve devam ediyor acaba içindeki fanlardan kaynaklanıyor olabilir mi bir de güç kaynağı buna neden olabilir mi ne önerirsiniz ilk zamanlarda böle bi ses yoktu ama son zamanlarda ortaya çıktı ve çok rahatsız ediyor bir an önce bilgisayarı kapatmak istiyorum bir de dvd yazıcı ve printer almak istiyorum ne önerirsiniz teşekkürler iyi çalışmalar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p 4 3.6 ghz 256 mb ekran kartı 512 ram 80 gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Dark Spirit Of The Silent
29-10-2007, 07:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
604 mesaj

ses konusndan başlarsak eğer ses cızırtı veya sigorta atma sesi gbiyse güç kaynağından geliyo olablr ama diğer ve yüksek olaslkla fanlar akla geliyor kasann içini açarak çalştrn zaten sesn nerden geldiini anlıycaksnzdr ama eğer kasayı açmaya yetkm yok(garanti durumlarında) yda beceremem diyorsanz bir yetkli servse yda dha tecrübeli brine danşmnzı tavsiye ederm dvd-writer konusuna gelnce samsung,lg veya philips bnlar ii markalardr printer konusna gelncede hp,canon yda bşka bi marka isteklernz ve kullanma şeklnz doğrultsnda alablsnz önmli olan marka adı sanı duyulmamış bi marka olmadığı sürece nasıl kullanmak istediğinzdr kolay gelsin...

Essra
29-10-2007, 12:05   |  #3  
Taze Üye
3 mesaj

merak etme hiç sorun deil benim bilgisayarımın kasasından da ses çıkıyor ve 2 yıldır kullanıyorum hiç bir şey olmadı.ilk yıllarda bende korkmuştum ilk zamanlar da bendede o sesten yoktu sonra çıktı merak etme hiç birşey olmaz diğer konudada hiç bir bilgim yok.

Sefa Adak
29-10-2007, 12:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Merhaba

Sorunuzu okuyunca benim aklıma ilk Fanlar geldi.Önce kasanızın içini açın ve fanları(kasa fanları ve işlemci fanı) güzelce kulak temizleyicisi ile temizleyin.Kasa içi parçalarınızın bakımını yapın.

İşlemci fanı için şunu da yapabilirsiniz:

İşlemci fanının üzerindeki etketi çıkartın.Etiketin altındaki plastik tabakayı da çkartın.3 damla makina yağı damlatın.Sonra tekrar plastik tabakayı yerine takın ve etiketi yapıştırın.

İyi Günler..

ocp
29-10-2007, 15:47   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

teşekkürler

ocp
29-10-2007, 16:02   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

sorduğum soruyu yanıtladığınız için teşekkürler

h.ozgur
29-10-2007, 16:10   |  #7  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

sesle ilgili zaten arkadaşlar muhtemel sebebleri  yazmışlar ki yüksek ihtimalle fandan kaynaklanıyor elinizdeb geldiğince temizlemeye çalışın dvd writer olarak iyi okusun ve iyi yazsın başka ekstra özellik istemem diyorsan lg öneririm özelliklede gsa 42n ekstra özellik istersen samsungun light scrib özellikleri barındıran modelleri var onları inceleyebilirsin chip dergisine bakarsan yada siteye testler mevcut. yazıcı olarakda hpnin all in one modelleri işini görebilir fiyat açıısından makul düzeydeler ancak şukadarını söyleyeyim mürekkep püskürtmeli yazıcılar uygun fiyatlı olur fakat kartuşlar yüksek fiyatlı olduğu için(üç tane orjinal kartuş bi yazıcı eder) uzun vadede dezavantıjlı duruma düşebilirsin. bu arada bu cümlemin hemen akabinde doldurma kartuş alırım diye bir düşünce oluştuysa hiç tavsiye etmem yazıcına çok çabuk zarar verecektir. şöyleki ilk yada 2. doldurmadan sonra mürekkeb damlamaya başlayacaktır. iyi çalışmalar