Kasam yanıyor ! Ne yapmalıyım ?

e90373
25-09-2010, 10:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Merhabalar arkadaşlar;
Sabaha karşı bir dosya indirdiğimde bilgisarı monitörün düğmesinden kapadım. ( PC hala çalışıyor. )
Ondan sonra 1 saat sonra kalktığımda bilgisayara bastığımda bilgisayar açılmadı.
Bilgisayarı açmaya çalıştım açılmadı. 4. basmamda açıldı. 15 dk sonra tekrar kapandı. Kasanın içini açtığımda koku geliyordu.

Hangi parçanın yandığını nasıl anlayabilirim ?

mustafa sağ
25-09-2010, 11:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
132 mesaj

bilgisayarının kasasına gü gelmiyor ise power supply yanmıştır arkadaşım bu da sana 35 tl ye patlar sen bilgisayardan anlamıyorsan en yakın zzamnda bilgisayarcının yanına götür bilgisayarını

Furkan-46
25-09-2010, 11:47   |  #3  
Furkan-46 avatarı
Yıllanmış Üye
745 mesaj

Pciye götür yada anlıyorsan tek tek parça testi yaparak hangisinin yandığını anlayabilrisin

Karub
25-09-2010, 12:06   |  #4  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: mustafa sağ  
bilgisayarının kasasına gü gelmiyor ise power supply yanmıştır arkadaşım bu da sana 35 tl ye patlar sen bilgisayardan anlamıyorsan en yakın zzamnda bilgisayarcının yanına götür bilgisayarını

Fiyat PSU'in gücüne göre değişir..
Kasa kapalı olduğu için koku her yere yayılmıştır. Ama yaklaşarak bulabilirsiniz. Eğer kasa yerde duruyorsa ve yanları kapalıysa bu olayın gerçekleşmesi normal. Ama bence Ana kart yandı.. Çünkü bu tarz ısınmalarda hemen ana kartlar gidiyor. (başıma geldi)

stalone
25-09-2010, 12:07   |  #5  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

aslında hemen bilgisayarcıya götürmen gerekmez.bilgisayarın içine bak koku gelen,siyah ve karartılı yer varsa orası yanmıştır.ama hiç bir belirtide olmayabilir.o zaman parçaları deneyerek ve psu kontrolu yaparak bulabilirsiniz.belkide psu içinde sigorta yanmış olabilir.

Atilla Sarıtaş
25-09-2010, 12:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: mustafa sağ  
35 TL :)))
Eğer 2.defa açıldıysa ve sonrasında kapandıysa muhtemelen anakart gitmiştir. PSU gitseydi 2.defa açılmazdı heralde :)
Ama bilen birine götürüp baktırmak gerekir. 

e90373
25-09-2010, 16:27   |  #7  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bilgisayar uzun süredir açıktı ( 30 gün ) sonra sabaha karşı yine açıktı yattım bende, kalktığımda bir kaç kez denedim olmadı. Önceden de başıma gelmişti o sefer kasa çok ısınmıştı bi süre sonra açıldı. Bunda 4.seferde açıldı. 15 dk falan açık durdu sonra yine kapandı. Neyse olan oldu umarım çok hasar yoktur. Tekrar cevaplarınız için çok teşekkür ederim..