Kasamdam uzun uzun Dit sesi geliyor

barmen_22_93
28-09-2009, 18:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Merhaba arkadaşlar

benim pc yaklaşık bir ay önce garantiye gitmişti söyelenenlere göre eğer hata onlardaysa sana yenisini göndeiryorlarmış pc geldiğinde ram hariç içindeki herşey yeniydi birde ekran kartı 512 iken 1 gb olmuştu neyse kasayı eve getirdiğimde pc açılırken uzun uzun dit sesleri geliyordu reset attım gitti ama ertesi gün aynı şey tekrarlandı ama bu sefer ne kadar reset atsamda pc açılmıyor durmadan dit sesi geliyordu ama arada sırada açılıyor ilk açıldığı zamanlarda 2 gb ram olduğu halde aşırı yavaş açılıyordu şimdi ise hiç açılmıyor

Sistem özellikleri

vista home basic
2 gb ddr2 kingston ram
1 gb ekran kartı
1.60 ghz işlemci dual core
anakart foxconn

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 28 Ekim 2009 20:38
zxsel
28-09-2009, 18:57   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

dıt sesı remhatası dır zaten ya hız degerlerı yadam ram uyumsuz dostum bence pc ne uygun ram tak bence sorun cozulur..bendede olmustu ya ram lar tam takılı degıl cıkar tak  

ama ram den oldugu kesın derım

OSMAN BAĞÇEVAN
28-09-2009, 18:58   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

1- Sürekli Ses Güç kaynağı arızası  
2- Birçok kısa bip Anakart arızası  
3- 1 uzun Bellek tazelenmesinde hata  
4- 1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası  
5- 1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)  
6- 1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası  
7- 2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )  
8- 2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası  
9- 3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata  
10- 4 kısa Timer hatası  
11- 5 kısa İşlemci hatası  
12- 6 kısa Klavye işlemcisi hatası  
13- 7 kısa İşlemci hatası  
14- 8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası  
15- 9 kısa BIOS ROM hatası  
16- 10 kısa CMOS okuma/yazma hatası  
17- 11 kısa Tampon Bellek Hatası  

Gördüğünüz gibi bu bip sesleri hiç de hayırlı manalara gelmiyor. Bu sorunların çözüm yolları;  

1. hata için, güç kaynağınızın bağlantılarını kontrol edip bir denemedaha yapın. Eğer sorun devam ediyorsa, üç vakte kadar size yeni bir güçkaynağı gelecek demektir.

2, 4, 10, 12, 15 e 16 numaralı hatalar için, tüm kartları işlemciyi veRAM’leri söküp tekrar takın. Öncelikle mümkün olduğunca az bileşenlebilgisayarı başlatmaya çalışın. 4, 15 ve 16 numaralı hatalarda BIOSçipinin yerine düzgünce oturduğundan emin olmak için üstüne hafifçebastırın. Değişen bir şey yoksa 4, 15 ve 16 numaralı hatayla karşıkarşıyaysanız yeni bir BIOS çipi edinin, yok eğer değilseniz zaten yenibir anakartınız olacağınız için BIOS çipiniz otomatik olarak değişmişolacaktır.

3, 8 ve 9 numaralı hatalarla baş etmek için öncelikle RAM’lerinizinyerlerine düzgün oturduklarından ve yuvalarla aralarında herhangi biryabancı maddenin bulunmadığından emin olun. Eğer birden fazla bellekmodülü kullanıyorsanız değişik kombinasyonlar deneyin. Hata hala devamediyorsa belleklerinizi tek tek deneyerek sorunun hangisi/hangilerindeolduğunu bulabilirsiniz.

5, 6 ve 7 numaralı mesajıalıyorsanız, ekran kartınızın yerine iyice oturduğundan ve monitörbağlantısının düzgünce bir şekilde yapıldığından emin olun. Problemsürüyorsa başka bir ekran kartı ile bilgisayarı başlatmayı deneyin.Sonuç alırsanız sizi tebrik ederiz çok yakın bir zamanda yepyeni birekran kartınız olacak. Ekran kartlarıyla ilgili alacağınız sesli hatamesajlarının neredeyse tamamı 6 numara olacaktır. Bu nedenle şimdiden“diii di dit dit” sesine alışmanızda fayda var.

11, 13 ve 17 numaralı hatalar için işlemcinizin düzgün bir şekildetakıldığından emin olun. Mümkünse başka bir işlemciyle denemelerdebulunun, sonuç alamazsanız özellikle 17 numaralı hata içinanakartınızdan şüphelenin.

OSMAN BAĞÇEVAN bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
barmen_22_93
29-09-2009, 21:20   |  #4  
OP Taze Üye
14 mesaj

osman kardeşin dediklerine bakılırsa sorun anakartta internetten markasının yorumlarına baktım iyi değil diyorlardı ama madem arızalı  pc arada sırada açılıyor o nasıl oluyor anlamıyorum oda en az2 saat uğraşırsam

M.G.G
28-10-2009, 10:33   |  #5  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

O zaman bendeki hata ne?
1 kısa bip

CapanQGLU
28-10-2009, 10:37   |  #6  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Osman, bende de 3 kısa 1 uzun dit sesi geliyor :P ona da bir merhem bul kardeşim.

Psychonaut968
28-10-2009, 10:47   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Alıntı: M.G.G  
O zaman bendeki hata ne?
1 kısa

O çoğu PC'de oluyor:D Açılırken bir bip sesi çıkartır PC.Bu anakartın devreye girdiğini gösteriyordu sanırım.

furkan4
21-02-2010, 11:23   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba arkadaslar bnm ekranda no signal dio durmadan uzun bip sesi cıkıyor  8 kere bilgisayarı tamir ettirdim 2 gun sonraa böle olduu uff bıktım yaptırmaktan :D

nolur yardım edinnn bıkttım yaptırmaktan durmadan dıtt diyo bkleyo 1 saniye sonra genedıtt ediyo uzun hiç durmuo amaaaa