Kasanın içinden cızırtı sesleri geliyor.

HPQ-User
04-02-2009, 20:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Cızırtı sormuş:
Son 1 aydır kasanın içinde sanki bir böcek varmış gibi bir ses oluyor. Özellikle San Andreas adlı oyuna girdiğimde bu ses başlıyor oyundan çıktığımda bu ses kesiliyor ancak bugün oyundan çıktıktan sonra da bu ses devam etti. Fanları kontrol ettim. Fanlarda herhangi bir sorun yok . Gayet sessiz çalışıyorlar.
Bad Sectör'e karşı yazılımsal olarak tarrtım HD Tune hata bulamadı. Sorun nerden kaynaklanıyor? Çözümü nedir?
Pc nin içinden gelen ses motor sesi değil. Bir cızırtı sesi ama sanki bir böcek sesi gibi ancak içinde tabiki böcek yok ben kasayı sık olarak temizlerim. Sizce bu sorun nedir . Çözümü Nedir ? Yardımlarınızı bekliyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
80 GB HDD
1,5 GB Ram
256 MB Ekran Karı

İnternet Tarayıcı: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.1.1

I Love GS
04-02-2009, 21:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Benimkindende sesgeliyor tahminim hdd Ve bu ses gelmesi eskdiikçe normal bir durum ama benimki bir elektrik eksintisinden beri süre gelen bir cızırtı:(:(:(

endemik
05-02-2009, 12:20   |  #3  
Üye
81 mesaj

Teşekkürler arkadaşlar ancak bu ses bilgisayar ilk açıldığğında gelmiyor.. Genelde bir oyun oynarken başlıyor oyundan çıkınca tekrar devam ediyor. Bu ses psu dan da gelebilir ancak hdd ve fanlardan olmadığını düşünüyorum. Bana Çözüm gerekli arkadaşlar. Bu sorunu mutlaka forumdan bir kişi yaşamıştır. Çözümü nedir bu sorunun?

Kaya Erdoğdu
05-02-2009, 12:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

HDD olabilir büyük ihtimal fanlarımada baktım diyosun..

AnchryA
05-02-2009, 12:38   |  #5  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Arkadaşım   Power Supply'    Yakında  yanar  ;)

Power  yanması '  Aniden  gerçekleşmez  kapasitörler    zaman içince   yavaş yavaş  patlarlar...  

Daha önceden başıma   gelen  birşey   hatta 1  hafta  önce   aynı tarifle  bir  bilgisayar geldi elime..    Power' ın yakında     kendini yenilettirir sana

I Love GS
05-02-2009, 12:38   |  #6  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Bir sert darbe aldıys yada benim pc gibi   sık sık elektrik kesintisine maruz kalıyorsa muhtemelen hdd den dir ve bir servise baktırmanızı öneririm:)

hakean
11-08-2011, 11:00   |  #7  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

madem hddd den niye servidse baktırıyo ki :D:D:D:D::D:D:D::DD

KisiCELL
11-08-2011, 11:13   |  #8  
KisiCELL avatarı
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz fanlar CPU verdiği ısıya oranla çalışır.Oyuna girdiğiniz zaman işlemci çok kullanılır ve işlemci ile fan arasında bir temassızlık varsa bu sesler ortaya çıkar.Yapmanız gereken anakarta zarar vermeden fanı ve işlemciyi sökün güzel bir temizlemenin ardından termal macun sürün.Sorununuz çözülecektir.

Daha önce hiç kasa sökmediyseniz servise götürmenizi tavsiye ederim