Kaspersky 2012'den İlk Görüntüler!

özkan_oktay
12-03-2011, 19:54   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Kaspersky 2012 ilk BETA'ları hazır...
Sürüm notu: 12.0.0.19
Test videoları ve ekran görüntüleri elime geçti hemen paylaşmak istedim.
Bu adamlar yapıyor arkadaş söyleyecek hiç bir söz yok, 2011'in daha bitmesine çok varken Kaspersky Lab'ın 2012 ürünlerinin betasını çıkarması çok büyük bir olaydır. Senede 2 ürün mü çıkartacaklar diye bir şüphe içine de düşüyoruz açıkçası. 2012 Beta'ları Anti-Virus ve Internet Security ürünleri kapsamaktadır. Şu anlık PURE 9.2 söz konusu değildir. Özellikleri henüz incelemedim o nedenle yeni özellikleri hakkın da bir bilgiye sahip değilim. Bilgi sahibi olanlar paylaşırsa sevinirim. Haber benden incelemek sizden sözümü şu şekil de bitirmek istiyorum, Daha iyisi yapılana kadar Kaspersky! :) saygılarım ile...

Ekran Görüntüleri:

Daha fazla resim için tıklayın.

Virüs Test Videosu:

Kaspersky Internet Security 2012 BETAKaspersky Internet Security 2012 BETA
Testing the new kaspersky
 Video açılmıyor ise buraya tıklayınız.

Çok daha fazla test videosu için:
http://www.youtube.com/results?search_query=kaspersky+2012&aq=f

Denemek isteyenler için:
DOWNLOAD

KAYNAK: www.shiftdelete.net

ÖZKAN OKTAY
ozkn-okty@hotmail.com

TeknolojikHaberler.tk

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 12 Mart 2011 21:13
Tuğsan
12-03-2011, 20:50   |  #2  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Hersene yeni program cikartip satmaya caliscaklarina, mevcut olan icin patchler yapsinlar... Ama bunu yapan sadece bu firma degil, artik her firma bunu yapiyor. Vista aldim aradan 1-2 sene gecmedi windows7 simdi diyorlar 8 ..Nedir bu? Sanki aradaki surum farki bedava geliyor her surum upgrade icin para ode, nereye kadar?  Iphone da bunun gibi daha elindeki sistem stabil calismazken yenisi cikartip insanlara otelemenin anlami nedir. Yasasin Kapitalizm..

Yunus Kiper
12-03-2011, 20:53   |  #3  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
321 mesaj

Adamlar aldıkları paranın kat be kat hakkını veriyorlar. Bu sürümde daha basit ama daha güçlü bi programla karşı karşıyayız galiba. Teşekkürler KasperskyLAB!

özkan_oktay
12-03-2011, 21:00   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Basitlikten ziyade, kullanımı çok daha kolay bir yazılım bizleri bekliyor gibi. :)

thedevil01
12-03-2011, 21:03   |  #5  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

bende kaspersky antivirüs 2011 var gerçekten harika bir antivirüs programı arayüzü,virüsleri tespit etmesi ve kolay kullanımından dolayı bence dünyanın en iyi antivirüs ve internet securitylerinden birisi

özkan_oktay
12-03-2011, 21:14   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

beta sürümünü test etmek ya da denemek isteyenler için indirme linkini verdim göz atabilirler.

Yunus Kiper
12-03-2011, 22:15   |  #7  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
321 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
beta sürümünü test etmek ya da denemek isteyenler için indirme linkini verdim göz atabilirler.
Programların beta sürümleri genelde pek keyif vermiyo ama..

Kapalı Hesap (128169)
12-03-2011, 22:21   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Gelsede alsak şu kis'i :)

özkan_oktay
12-03-2011, 22:49   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: Yunus Kiper  
Programların beta sürümleri genelde pek keyif vermiyo ama..
İsteyen keyfi bakımdan inceler isteyen deneme açısından, ben deneme açısından inceledim daha çok eksiği var o da beta olduğu içindir, güzel gibi görünüyor.

black_flood
13-03-2011, 00:09   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sanal klavye ve dijital ortam bilgilerini kripto yapma özelliği geç kalınmış özellikler bunların 2011 sürümü ile gelmiş olması lazımdı aslında artık adamlar sanal klavyelerin bile bilgilerini ellerine çok rahat geçirip şifreleri çalabiliyor yeni nesil şifre çalma yöntemi fotoğraf çekip yollama yöntemi.

bir kaç tanesine denk geldim güzel iş başarıyor bu tip virüsler.

Karub
13-03-2011, 11:51   |  #11  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Zaten yeni sürüm çıktıktan kısa süre içinde yeni bir sürümü çıkıyorsa şahsen adamlar temadan sıkılıyor sadece görünümü değiştiriyor. Bizlerede "alın !.. Yeni sürüm" diyorlar :)

black_flood
13-03-2011, 11:59   |  #12  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

videoyu yeni izledim ve nedense hep virüsler ile ilgili tarama vs. vs bahsedilmiş durumda yeni özelliklerinden bahsedilmemiş durumda.
safe web browser özelliğinden tam olarak bahsedilmemiş ama benim incelememde görebildiğim sadece güvenli olarak saptanmış siteleri çalıştır işlemi yapıyor güvenli olanlar listesinde olmayanları açmayı engelliyor.

ve yine her ne sebeptense bütün zararlıları tek başına temizleyebilmek yerine 3. parti yazılımlardan faydalanılıyor. mademki bir antivirüs çözümü bu yazılım malware vb. tüm zararlılara karşı çözüm sunması lazım.

otamatik silme özelliği halen yok illa ellen müdahale durumu söz konusu. bu yazılım biraz zor tutar gibi bir yenilik içermiyor.
panda software yazılımınında 2012 versiyonu çıkmış durumda 2011 sürümüne göre daha az' a indirgenmiş durumda sistem kaynakları tüketimi. safe web browser özelliğinde linuxtan faydalanarak sanal bir linux ortamı sunarak daha güvenli sörf imkanı sunuyor. neredeyse hiç uyarı vermiyor tüm işlemleri arkada halleder vaziyete gelmiş durumda uğraştırmıyor kaspersky gibi köşeden çıkan ibareler ile.

özkan_oktay
13-03-2011, 12:33   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: black_flood  
videoyu yeni izledim ve nedense hep virüsler ile ilgili tarama vs. vs bahsedilmiş durumda yeni özelliklerinden bahsedilmemiş durumda.
safe web browser özelliğinden tam olarak bahsedilmemiş ama benim incelememde görebildiğim sadece güvenli olarak saptanmış siteleri çalıştır işlemi yapıyor güvenli olanlar listesinde olmayanları açmayı engelliyor.

ve yine her ne sebeptense bütün zararlıları tek başına temizleyebilmek yerine 3. parti yazılımlardan faydalanılıyor. mademki bir antivirüs çözümü bu yazılım malware vb. tüm zararlılara karşı çözüm sunması lazım.

otamatik silme özelliği halen yok illa ellen müdahale durumu söz konusu. bu yazılım biraz zor tutar gibi bir yenilik içermiyor.
panda software yazılımınında 2012 versiyonu çıkmış durumda 2011 sürümüne göre daha az' a indirgenmiş durumda sistem kaynakları tüketimi. safe web browser özelliğinde linuxtan faydalanarak sanal bir linux ortamı sunarak daha güvenli sörf imkanı sunuyor. neredeyse hiç uyarı vermiyor tüm işlemleri arkada halleder vaziyete gelmiş durumda uğraştırmıyor kaspersky gibi köşeden çıkan ibareler ile.

Merhaba black_flood,
Videoyu izlemişsiniz ama sadece izlemişsiniz.
Bir Kaspersky meraklısı kendi başına test edip video kaydı yapmış ne bekliyordun tüm ayrıntısına kadar özelliklerini, bileşenlerini her şeyini anlatmasını mı?
Temizleme ye gelince otomatik temizleme sistemi eski sürümlerden beri var. Kullanıcı zararlı mesajına herhangi bir müdahala yapmadığı sürece Kaspersky zararlı bulundu mesajından hemen sonra temizlendi mesajını verir. Ayrıca neredeyse Kaspersky pazarda ki en iyi temizleme teknolojisini barındıran yazılımdır.
Bir Kaspersky düşmanı gibi yorum yapıyorsun, unutma sadece bir yazılım bu. Japonya'ya bomba atmıyor bu kadar çok eleştiriyorsun güzel yazılım işte pek kurcalamaya gerek yok bence, bu arada  yorumlar için de teşekkür ederim...

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 13 Mart 2011 13:35
infoman
13-03-2011, 13:09   |  #14  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Alıntı: Tuğsan  
Hersene yeni program cikartip satmaya caliscaklarina, mevcut olan icin patchler yapsinlar... Ama bunu yapan sadece bu firma degil, artik her firma bunu yapiyor. Vista aldim aradan 1-2 sene gecmedi windows7 simdi diyorlar 8 ..Nedir bu? Sanki aradaki surum farki bedava geliyor her surum upgrade icin para ode, nereye kadar?  Iphone da bunun gibi daha elindeki sistem stabil calismazken yenisi cikartip insanlara otelemenin anlami nedir. Yasasin Kapitalizm..
Baştan sona hatalısın !!!
Windowsla bir antivirüs programının satışını aynı kefeye koymak hata olur. Windows 7 satın aldığında o tamamen senindir tekrar tekrar lisans ücreti ödemene gerek yok. Yeni bir Windows çıktığında upgrade ücretiyle yeni windowsa geçebilirsin yani aradaki farkın ücretini ödersin. Keşke Windows'un lisansı da yıllık olsaydı. Hem daha sık yeni sürüm çıkardı hemde lisanssız kullanıcılar biraz olsun azalırdı.

AMAAAAAAAA kaspersky gibi bir yazılımda aynı lisansı aynı seviyedeki yeni sürümü etkinleştirmek için kullanabilirsin yani elinde lisansın varsa yeni sürüm için ekstra para vermene gerek yok.

Kapitalist düzenle alakası yok; kapitalist düzende zenginler daha da zenginlerken fakirler daha da fakirler.

Windows 8 için bir yıl boyunca hergün 1 TL kenara ayırmak bence zor bişey değil yani alım gücünün olmaması ile verdiğin paraya hayıflanmak ayrı birşey.
Konuyla alakalı bir yorum da yapmak konuyu açana saygı anlamında önemli:
Kaspersky daha sade daha kullanılabilir bir arayüze doğru yol alıyor. Ben şahsen arayüzü beğendim fakat butonlara tıkladığımızda güncel sürüm menüleri çıkarsa bir işe yaramaz.
Temadan ziyade kaput altındaki yenilikler benim için daha önemli: kasmadan, yormadan fazla soru sormadan etkin güvenlik.

Tuğsan
13-03-2011, 19:29   |  #15  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj
Alıntı: infoman  
Baştan sona hatalısın !!!

Windowsla bir antivirüs programının satışını aynı kefeye koymak hata olur. Windows 7 satın aldığında o tamamen senindir tekrar tekrar lisans ücreti ödemene gerek yok. Yeni bir Windows çıktığında upgrade ücretiyle yeni windowsa geçebilirsin yani aradaki farkın ücretini ödersin. Keşke Windows'un lisansı da yıllık olsaydı. Hem daha sık yeni sürüm çıkardı hemde lisanssız kullanıcılar biraz olsun azalırdı.

AMAAAAAAAA kaspersky gibi bir yazılımda aynı lisansı aynı seviyedeki yeni sürümü etkinleştirmek için kullanabilirsin yani elinde lisansın varsa yeni sürüm için ekstra para vermene gerek yok.

Kapitalist düzenle alakası yok; kapitalist düzende zenginler daha da zenginlerken fakirler daha da fakirler.

Windows 8 için bir yıl boyunca hergün 1 TL kenara ayırmak bence zor bişey değil yani alım gücünün olmaması ile verdiğin paraya hayıflanmak ayrı birşey.

Konuyla alakalı bir yorum da yapmak konuyu açana saygı anlamında önemli:

Kaspersky daha sade daha kullanılabilir bir arayüze doğru yol alıyor. Ben şahsen arayüzü beğendim fakat butonlara tıkladığımızda güncel sürüm menüleri çıkarsa bir işe yaramaz.

Temadan ziyade kaput altındaki yenilikler benim için daha önemli: kasmadan, yormadan fazla soru sormadan etkin güvenlik.

Senin guzel fikrindir, kendince beni hatali gorebilirsin.. Dedigin gibi sadece kendince. 

Biraz daha global olarak dusunebilen veya mesajdan cimbizla kelime secmekten oteye gidebilen birisi olsaydin zaten ne demek istedigimi anlar kendince aciklamara girismezdin yada en azindan senin soylediklerinin benim icin hicbir anlam ifade etmeyecegini cozerdin.

Virus programini da, cep telefonunu da, isletim sistemin de, hardware i de..vs  Hepsini ayni kefeye koyarim. Ve sakin olaki bana kapitalist duzeni anlatmaya kalkisma, senin sozluk anlamini bildigin kapitalist sistemle benim gordugum farkli seyler..

Windows 98 SE de dahil ozamanlardan  beri O.S lerimi parasini vererek alirim, interneti sik kullanmaya basladigimdan beri internet sec. programlarini parasini verir alirim.

Xp de sonra Vista Ultimate aldim 300-400 kusur dolar para odedim aradan 1.5-2 sene gecti Windows 7 ultimate aldim 400 dolar. Aradan 1 sene daha gecsin yinemi vereyim 400 dolar. Olur veririm benim icin sorun yok ama neden?

Yani senin bilip bilmeden yorum yaptigin gibi alim gucuyle alakasi olmayan dusunceler bunlar. Benim elestirim sisteme ve bu sisteme dahil olmaya cesitli yollardan itilmemiz di ama sen farkli kategorilerdesin.. O nedenle, ornek vererek yada uzun uzun dusunceleri anlatmakla vakit harcamayacagim.

Not:

Konuyu acana kotu birsey mi dedim yoksa, iftira mi attim yada elestirdim mi? Konuyu acana degil, konuya olan fikrimi belirtmekde saygisizlik filan degildir. Kendince beni yargiladin ve haksiz buldun hatta benim ekonomik durumumuda yargilayip alim gucumu yetersiz buldun, ve hayiflandigimi idda ettin  bari birak da saygi sevgi gibi manevi seylerim bana kalsin onlari yargilama..  Verecek cevabin varsa P.M kullanda konuyu acana saygisizlik etme benim mesajlarima istirak ederek.

Not 2:
Zaten elimdeki urunun kutusunun uzerinde kirmizi kare icinde FREE UPGRADE TO 2011 VERSIYON ibaresi var. Yani senin anlayacagin bana update-upgrade olaylarini anlatmaya calismana gerek yok.

Son Düzenleme: Tuğsan ~ 13 Mart 2011 19:51
Kruis
13-03-2011, 19:46   |  #16  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Tuğsan'a katılmakla beraber şunuda belirtmek istiyorum. Teknolojinin ilerlemesi ile ilgili zararlı yazılımların yapısı biraz daha öteye gitmekte eski türdeki antivirüs yazılımları bunu başarı ile savunamamaktadır.Virüs trojan Yeni saldırı çeşitleri çoğalıyor bu kimlerin işine geliyor Antivirus firmalarının ? Ne kadar çok zararlı yazılım okadar çok Güvenlik programı ihtiyacı.
Geçenlerde Norton AV ( Symantec) 'in başkanı bir konuşma yapmıştı. Ücretsiz Antivirus sizi korumaz.Neden korusun ki gelir elde etmediği şeylerden diye birşeyler demişti. Ücretsiz yazılımlar korur ama dikaktini çekmek istediğim bu konuşmasıyla çoğu kitleyi ücretli yazılımlara yöneltmekte.
İnsanımız ücretsiz olan Linux , veya Free antivirus yerine kulaktan duyma bilgiler ve genelin kullanmasından dolayı Microsoft , Kaspersky , Norton gibi yazılımlara sırf ismi için para verip almakta. Bunalrı kötülemiyorum gerçekten güzel çalışmalar fakat neden bu kadar gerek var mı ? Bu verilen paraların 10000 de 1 ini Linux a verseniz veya MS office yerine Libre Office , OpenOffice gibi firmalra bağış yapsanız o yazılımlar Microsoftla daha büyük bir ciddiyetle kapışabilir.

Ama malesef Kapitalist düzen bunu gerektirmekte.Birileri kazanacak birileri kaybedecek....

Herkes bizde olamıyor ki kampanyaları takip etsin , free sağlam bir güvenlik kombinasyonu yapsın....

infoman
13-03-2011, 21:13   |  #17  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Senin guzel fikrindir, kendince beni hatali gorebilirsin.. Dedigin gibi sadece kendince. 

Biraz daha global olarak dusunebilen veya mesajdan cimbizla kelime secmekten oteye gidebilen birisi olsaydin zaten ne demek istedigimi anlar kendince aciklamara girismezdin yada en azindan senin soylediklerinin benim icin hicbir anlam ifade etmeyecegini cozerdin.

Virus programini da, cep telefonunu da, isletim sistemin de, hardware i de..vs  Hepsini ayni kefeye koyarim. Ve sakin olaki bana kapitalist duzeni anlatmaya kalkisma, senin sozluk anlamini bildigin kapitalist sistemle benim gordugum farkli seyler..

Windows 98 SE de dahil ozamanlardan  beri O.S lerimi parasini vererek alirim, interneti sik kullanmaya basladigimdan beri internet sec. programlarini parasini verir alirim.

Xp de sonra Vista Ultimate aldim 300-400 kusur dolar para odedim aradan 1.5-2 sene gecti Windows 7 ultimate aldim 400 dolar. Aradan 1 sene daha gecsin yinemi vereyim 400 dolar. Olur veririm benim icin sorun yok ama neden?

Yani senin bilip bilmeden yorum yaptigin gibi alim gucuyle alakasi olmayan dusunceler bunlar. Benim elestirim sisteme ve bu sisteme dahil olmaya cesitli yollardan itilmemiz di ama sen farkli kategorilerdesin.. O nedenle, ornek vererek yada uzun uzun dusunceleri anlatmakla vakit harcamayacagim.

Not:

Konuyu acana kotu birsey mi dedim yoksa, iftira mi attim yada elestirdim mi? Konuyu acana degil, konuya olan fikrimi belirtmekde saygisizlik filan degildir. Kendince beni yargiladin ve haksiz buldun hatta benim ekonomik durumumuda yargilayip alim gucumu yetersiz buldun, ve hayiflandigimi idda ettin  bari birak da saygi sevgi gibi manevi seylerim bana kalsin onlari yargilama..  Verecek cevabin varsa P.M kullanda konuyu acana saygisizlik etme benim mesajlarima istirak ederek.

Not 2:
Zaten elimdeki urunun kutusunun uzerinde kirmizi kare icinde FREE UPGRADE TO 2011 VERSIYON ibaresi var. Yani senin anlayacagin bana update-upgrade olaylarini anlatmaya calismana gerek yok.

Yazılanları nerenle okuyup nerenle anladığını bilmiyorum ama yukarıda bahsettiğim hiç bir şeyi anlamamışsın. Bu sende alışkanlık olmuş anlaşılan.  
Yukarıdaki cevabımı istersen bir daha oku.
Sana küfür etmedim, seninle alay etmedim, kişiliğine karşı saldırıda bulunmadım.
Mesajım tamamen izahat içermektedir. 
HAVADAKİ BULUTTAN NEM KAPIYORSUN.

Ayrıca......
Kimse senden mal beyanı istemedi, yada seni paran var yada yok demedi yani bana ne senin mal varlığından 
Senin ne istediğin bile belli değil:)
Bütün yazılım üreticileri yan gelip yatsın mı? Kahkaha

Tuğsan
13-03-2011, 21:43   |  #18  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj
Alıntı: infoman  
Yazılanları nerenle okuyup nerenle anladığını bilmiyorum ama yukarıda bahsettiğim hiç bir şeyi anlamamışsın. Bu sende alışkanlık olmuş anlaşılan.  
Yukarıdaki cevabımı istersen bir daha oku.
Sana küfür etmedim, seninle alay etmedim, kişiliğine karşı saldırıda bulunmadım.
Mesajım tamamen izahat içermektedir. 
HAVADAKİ BULUTTAN NEM KAPIYORSUN.

Ayrıca......
Kimse senden mal beyanı istemedi, yada seni paran var yada yok demedi yani bana ne senin mal varlığından 
Senin ne istediğin bile belli değil:)
Bütün yazılım üreticileri yan gelip yatsın mı? Kahkaha

Birincisi yazdigin mesajda  benim mesajimdan alinti yapmissin ve cevap vermissin , yazdigin herseyi kisisel alirim.Hakkimda da atip tutmanada izin vermem.

Dersenki sen kapitalizm i bilmiyorsan, sana gereken cevabi verdim. O isler senin sozlukten baktigin gibi degil diye.

"Windows 8 için bir yıl boyunca hergün 1 TL kenara ayırmak bence zor bişey değil yani alım gücünün olmaması ile verdiğin paraya hayıflanmak ayrı birşey."

Benim hayiflandigim konuyu maddi konuya ceken sensin, benim konuya sikayetim farkliydi(alim gucunden bahsetmedim)  ama sen ne yaptin hersey paraya cektin konuyu bende sana maddi olarak problem olmadigini anlayacagin dilde izah ettim.

"Konuyla alakalı bir yorum da yapmak konuyu açana saygı anlamında önemli"  Benim saygi kavramima laf atmadan once kendi ahlaki kavramlarini bir gozden gecirmen gereklidir.

Son olarakda ben ne istedigimi biliyorum bak yine baskasinin hakkinda atip tutuyorsun tanimadan etmeden.

Vazgec bu huyundan.. Insanlari bilmeden tanimadan onlar hakkinda kanaat getirme... Herkez kendini insan sarrafi saniyor artik.. Bu isler 3 satiri okuyup, arasindan 2 kelimeyi kendine gore cekmekle olmaz..

Son olarak dedim ki, yasazak birseyin varsa pm kullan, madem buradan yazacaktin neden pm attin?
Buradan devam et ozaman,..

Son Düzenleme: Tuğsan ~ 13 Mart 2011 21:44
infoman
13-03-2011, 22:27   |  #19  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj
Birincisi yazdigin mesajda  benim mesajimdan alinti yapmissin ve cevap vermissin , yazdigin herseyi kisisel alirim.Hakkimda da atip tutmanada izin vermem.

Dersenki sen kapitalizm i bilmiyorsan, sana gereken cevabi verdim. O isler senin sozlukten baktigin gibi degil diye.

"Windows 8 için bir yıl boyunca hergün 1 TL kenara ayırmak bence zor bişey değil yani alım gücünün olmaması ile verdiğin paraya hayıflanmak ayrı birşey."

Benim hayiflandigim konuyu maddi konuya ceken sensin, benim konuya sikayetim farkliydi(alim gucunden bahsetmedim)  ama sen ne yaptin hersey paraya cektin konuyu bende sana maddi olarak problem olmadigini anlayacagin dilde izah ettim.

"Konuyla alakalı bir yorum da yapmak konuyu açana saygı anlamında önemli"  Benim saygi kavramima laf atmadan once kendi ahlaki kavramlarini bir gozden gecirmen gereklidir.

Son olarakda ben ne istedigimi biliyorum bak yine baskasinin hakkinda atip tutuyorsun tanimadan etmeden.

Vazgec bu huyundan.. Insanlari bilmeden tanimadan onlar hakkinda kanaat getirme... Herkez kendini insan sarrafi saniyor artik.. Bu isler 3 satiri okuyup, arasindan 2 kelimeyi kendine gore cekmekle olmaz..

Son olarak dedim ki, yasazak birseyin varsa pm kullan, madem buradan yazacaktin neden pm attin?
Buradan devam et ozaman,..

1- Mesajımda alıntı yaptım ama cevap KİŞİSEL değildi, aynı şekilde sende şuan benim mesajlarımdan alıntı yapıyorsun :D

2- Dünyada Kapitalizmi bilen tek sen değilsin, tek kendin biliyormuş gibi yorum yapma. Dahası ben sana kapitalizmin ne olduğunu açıklamam GEREKİRKEN açıklamadım. 

3-

• Hem alım gücünün iyi olduğunu söylüyorsun (yani kapitalizmin kazanan tarafındasınKahkaha) hemde 2 yılda bir 400$ para vermekten yakınıyorsun Kahkaha. Çok para verdiğinden yakınıyorsun bari ULTIMATE alma kardeşimKahkaha.
  •  KİMSE SANA WİNDOWSU ZORLA SATMIYOR isteyen mevcut sürümü kullanır isteyen yenisini alır. İnsanların çok pahalı mazeretine karşın bende günde 1 TL formulünü söylüyorum gocunuyorsan yaran vardır.
4- Konuyla alakalı yorum yapmak benim saygı anlayışım, bence sen dahil herkes bu itinayı göstermeli. Konuya yok para, yok bilmem ne, yok kapitalist düzen falan filanla dalıp kirletmişsin bende küçük bir izahat yaparak konuyla alakalı (KIS 2012) ile  yorum yapmak için giriş cümlesi seçip yorumumu yaptımGeek şimdi sana uydum bende senin gibi konuyu kirletmiş oldumKahkaha
5- Tekrarlıyorum !!! BEN, İLK MESAJIM DAHİL SENİN HAKKINDA ATIP TUTMADIM. Hala anlayamadın. Kendi çapında kopuyorsun, ne anlamak istersen onu anlıyorsunZonk 
6- Daha öncede söyledim: BEN; NE ZAMAN, NEREDE, NEYİ, NASIL YAZACAĞIMI ÇOK İYİ BİLİYORUM.
Sen PM'e davet ettin bende PM attım olay bu :) 
Aynı şekilde sende hem PM yoluyla hemde buradan yazıyorsunZonk

7- ÇATTIK YAVKahkaha

Tuğsan
13-03-2011, 22:35   |  #20  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

1) Ben kisisel olarak direk sana soyledigim icin alinti yapiyorum
2) Tamam profesor ben kapitalizm nedir  bilmiyorum, benim ilk mesajimda kapitalizmle alakali hicbirsey yok.
3) Benim yakindigim konu para vermek degil, halen anlayamiyorsun.. Dahada uzatma iste kafan almiyorsa ne demek istedigimi.
4) Istedigim gibi yorum yaparim, kurallar icerisindeysem seni ilgilendirmez.
5) Bana gore yazdigin mesajlar benim hakkimda atip tutmandir, bende gereken cevabi verdim.
6) Seni P.M e davet etmedim, istedigin gibi algilayabilirsin. Keza davet edecek olsaydim kosebasi mahalle agiziyla "buyur birader" sekline yazan taraf ben olurdum. Rahat ol.
7) Cattigin filan yok merak etme, sana ayirabilecegimden fazla vakti harcadim. Konu aboneliginden cikiyorum, artik yalan yere posta kutumu sisirmez cevaplarin.

apokoc
16-03-2011, 04:39   |  #21  
Yıllanmış Üye
124 mesaj

av commparatives virüs yakalama testlerinde kasper genelde geriden 1 . :) kafadan şöyle biyle diye sallamıyalım

Son Düzenleme: apokoc ~ 16 Mart 2011 04:40
özkan_oktay
30-04-2011, 00:49   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Hala o testlere inananlar mı var ya :)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 09 Mayıs 2011 13:05
nevrans
18-05-2011, 23:38   |  #23  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye