Kaspersky-ESET-AVG Hangisi en iyi?

Kapalı Hesap (128169)
19-01-2011, 18:39   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Arkadaşlar : bu üç antivirüs 2011 yılının en iyi antivirüslerine aday olacak kadar iddialılar özellikle AVG kendini yenilemiş ve yeni bir görünüme bürünmüştür... bakalım size göre en iyi antivirüs hangisi :)

Yunus Kiper
19-01-2011, 18:49   |  #2  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
321 mesaj

AVG nin yeni sürümünü gördüm ama denemedim. ESET sistemde hafif kalıyor. Kaspersky ise biraz pcyi kastırmasına rağmen mükemmel kalitede ürünler çıkardığını söyleyebilirim. Üstelik yeni virüslere karşı da sürekli update çıkarmasıda hediyesi. Kısacası KIS 2011 diyorum...

Onuralp Yılmaz
19-01-2011, 19:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

2 Ay AVG Internet Security 2011 kullandım (kampanyadan).. 2010 daki eksikleri giderilmiş.. Birkaç gün önce Kaspersky lisansı aldım. İkiside koruma yönünden aynı sayılır, ayrıca her 2 sindede kasma diye birşey yok. Ama illa seç dersen Kaspersky Internet Security 2011. Eseti antivirus olarak görme bile :)

alpagun
19-01-2011, 19:23   |  #4  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Yaklaşık dört aydır,
AVG internet Security kullanıyorum.
Koruması mükemmel.
Hiç tereddüt etmeden,
AVG alıp kullanabilirsiniz.

Son Düzenleme: alpagun ~ 19 Ocak 2011 19:24
Y.İ.Ğ.İ.D.O.
19-01-2011, 19:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

AVG ve ESET'i çok az kulandım. AVG sabıkalı bir antivirüs programıdır. Geçmiş zamanlarda bir virüs dosyasını virüs update dosyası olarak sisteme kurmuş ve birçok sistemi çökertmiştir. Bu 1 kere olmadı Google'a yazın AVG Sistem Çökertti diye mutlaka çıkar. 

ESET deseniz bilgisayarı kasmıyormuş. Fakat korumasıda iyi değilmiş kimse tavsiye etmiyor.

Kaspersky ise bilgisayarı biraz kasar. Tabii bu "biraz" kelimesi kişiden kişiye değişir :) Ama koruması Mükemmeldir. KİS 2011

sc0field
19-01-2011, 19:48   |  #6  
Üye
80 mesaj

Hiç  biri norton 2011 gibisi yok :)

darksilver
19-01-2011, 21:26   |  #7  
Yeni Üye
28 mesaj

kaspersky hem pc yi kasıyo hem de sülük gibi yapışıyo zamanında ondan az çekmemiştim.

Onuralp Yılmaz
19-01-2011, 21:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: darksilver  
kaspersky hem pc yi kasıyo hem de sülük gibi yapışıyo zamanında ondan az çekmemiştim.
Bende Kaspersky Internet Security 2011 var, zerre kadar kasmıyor.. 2010 dan itibaren düzelzi Kaspersky'ın kasma sorunu

özkan_oktay
19-01-2011, 22:25   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

ne avg si ya :S neyde başarılı olmuş avg'yi yazmışsın?? eset ve kaspersky'nin yanında avg'nin ismi yazılmaz :)
tabiki de en iyi teknolojilerle donatılmış kaspersky eset'ten daha iyi...

dabbe1
20-01-2011, 02:23   |  #10  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

Kaspersky benim eski model notebookta hiç kastırmıyor... T2330 işlemci GMAX3100 ekran kartı 2048MB DDR2 ram kullanan hiç kasmadı... Vista Starter ile uçuyor...

duman_
20-01-2011, 11:53   |  #11  
Üye
98 mesaj

Norton bir numara güvenlik yazılımı bence son yıllarda bir çok ödül aldığını duydum. Norton bütün ürünlerinde bilgisayardaki performans düşüklüğü sorununu çoktan gidermiş. Ayrıca virüs taraması bakımından da diğer antivirüslere göre daha kapsamlı daha hızlı tarayabiliyor. Norton Internet Securty bence iyisi... :)

Son Düzenleme: duman_ ~ 20 Ocak 2011 11:54
Kapalı Hesap (128169)
20-01-2011, 12:46   |  #12  
OP Kapalı Hesap
2,851 mesaj

AVG yi neden mi koydum? AVG internet security 2009'dan itibaren virüs taramalarında internet sitelerinde vs. iyi bir koruma yapıyor ve bu aralar iyi de satıyor :) bende lisanslı KİS 2011 kullanıyorum tabiki o ayrı bir antivirüs ... ESET kendini pek geliştirmek istemiyor belkide ama bilgisayarı yormadığı için ve güzel bir koruma yaptığı için koydum. eğer AVG yi kötü olarak görüyorsanız deneyin deneme sürümünü falan iyi olduğunu anlayacaksınız bende kullanmıştım... Ama tabiki en iyisi Kaspersky İnternet Security 2011 :)

Kapalı Hesap (154666)
20-01-2011, 13:00   |  #13  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Bana göre eset 1 numara. İş amaçlı kullandığım bilgisayarda yüklü ve bir yıldır hiç format atmadım. Ama laptopumda Kaspersky antivirüs kullanıyorum. Koruma derinliği olarak eğer iyi kalibre edilirse eset bana göre bir numara. Kullanım kolaylığı ve sistem rahatlığı için ise kaspersky tercih edilebilir. Diğer yazılımlara bakmıyorum bile. Sistem yükü ve güvenilirlik olarak Norton ile kaspersky yi karşılaştırdık bir arkadaşla. Norton ne yazıkki çuvalladı.

özkan_oktay
20-01-2011, 18:41   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj
Alıntı: M.CaN009  
AVG yi neden mi koydum? AVG internet security 2009'dan itibaren virüs taramalarında internet sitelerinde vs. iyi bir koruma yapıyor ve bu aralar iyi de satıyor :) bende lisanslı KİS 2011 kullanıyorum tabiki o ayrı bir antivirüs ... ESET kendini pek geliştirmek istemiyor belkide ama bilgisayarı yormadığı için ve güzel bir koruma yaptığı için koydum. eğer AVG yi kötü olarak görüyorsanız deneyin deneme sürümünü falan iyi olduğunu anlayacaksınız bende kullanmıştım... Ama tabiki en iyisi Kaspersky İnternet Security 2011 :)
Youtube'tan "avg 2011 review" yazda bakalım ne kadar iyi. Tüm antivirüsleri kullandım ve kendi çapımda test yaptım, aklın kalmasın. Panda gibi satmayan bir program Avg'yi 4'e katlar.
Ben de test yaparım dersen virutal-pc yada virtual box'tan yada kendi pc'me de kıyarım dersen al test adresi:

(site güvenlidir, verilen adresler sakıncalı ve tehlikelidir)

alpagun
20-01-2011, 19:58   |  #15  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: Y.İ.Ğ.İ.D.O.  
AVG ve ESET'i çok az kulandım. AVG sabıkalı bir antivirüs programıdır. Geçmiş zamanlarda bir virüs dosyasını virüs update dosyası olarak sisteme kurmuş ve birçok sistemi çökertmiştir. Bu 1 kere olmadı Google'a yazın AVG Sistem Çökertti diye mutlaka çıkar. 
2006 senesinde Kaspersky İnternet Security 6.0.0.303 kullanıyordum. "Win32 parite b" adlı bir virus bilgisayara girdi. Bilgisayarımda bulunan exe. dosyalarını kopyalayarak hızla çoğalıyordu. Kaspersky ile akşam tüm PC yi taratıp temizliyordum. Ertesi gün bilgisayarı açtıktan bir saat sonra aynı kopya exe dosyaları tekrar çıkıyordu. Virus kendisini Kaspersky'nın sistem dosyalarından birisne benzettiği için, maalesef tüm kopyalar silinse dahi, ana program kaldığı için çözüm olmuyordu.

Daha sonra o günlerde eset yükleyip tarattım ve virus'tan kurtuldum. Kaspersky'nin o zamanki başarısızlığına bakarak, bu günki Kaspersky'yi olumsuz göstermek mümkün müdür ?

Her güvenlilk programının geçmişinde bir takım sıkıntılar yaşanmıştır. AVG Çek kökenli bir güvenlik yazılımı idi. Daha sonra İntel bu programı satın alıp geliştirdi. Şu an gerçekten mükemmel bir koruma programı. Tek dezavantajı biraz kasması...

Son Düzenleme: alpagun ~ 20 Ocak 2011 20:11
Kapalı Hesap (128169)
20-01-2011, 22:24   |  #16  
OP Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: alpagun  
2006 senesinde Kaspersky İnternet Security 6.0.0.303 kullanıyordum. "Win32 parite b" adlı bir virus bilgisayara girdi. Bilgisayarımda bulunan exe. dosyalarını kopyalayarak hızla çoğalıyordu. Kaspersky ile akşam tüm PC yi taratıp temizliyordum. Ertesi gün bilgisayarı açtıktan bir saat sonra aynı kopya exe dosyaları tekrar çıkıyordu. Virus kendisini Kaspersky'nın sistem dosyalarından birisne benzettiği için, maalesef tüm kopyalar silinse dahi, ana program kaldığı için çözüm olmuyordu.

Daha sonra o günlerde eset yükleyip tarattım ve virus'tan kurtuldum. Kaspersky'nin o zamanki başarısızlığına bakarak, bu günki Kaspersky'yi olumsuz göstermek mümkün müdür ?

Her güvenlilk programının geçmişinde bir takım sıkıntılar yaşanmıştır. AVG Çek kökenli bir güvenlik yazılımı idi. Daha sonra İntel bu programı satın alıp geliştirdi. Şu an gerçekten mükemmel bir koruma programı. Tek dezavantajı biraz kasması...

çok doğru. 2005 de bende kullanmıştım ama koruması pek iyi değildi ve ne var ne yok herşeyi virüs sanıyordu. Şimdi ise biraz kasma var ama koruması fena değil diyor bazı
arkadaşlarım...

fox_hound
20-01-2011, 22:25   |  #17  
Yeni Üye
35 mesaj

Kapalı Hesap (128169)
20-01-2011, 22:29   |  #18  
OP Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Youtube'tan "avg 2011 review" yazda bakalım ne kadar iyi. Tüm antivirüsleri kullandım ve kendi çapımda test yaptım, aklın kalmasın. Panda gibi satmayan bir program Avg'yi 4'e katlar.
Ben de test yaparım dersen virutal-pc yada virtual box'tan yada kendi pc'me de kıyarım dersen al test adresi:

www.malwaredomainlist.com (site güvenlidir, verilen adresler sakıncalı ve tehlikelidir)

doğru söylüyorsun fakat eskiden baya bir kötüydü. ama şimdi eskiden daha iyi. isterseniz deneyin yada denemeyin benim görüşüm bu yönde....

black_flood
21-01-2011, 11:20   |  #19  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

herkez bir cevap yazıp kendine göre yorum getirmiş iyi güzel.
yalnız sadece şatafatlı parlak janjanlı görüntü ile iş bitiyormu yada güvenlik duvarı listesine otamatik olarak exe uzantılı dosya ekleyebilince en iyi yazılım o mu oluyor yani ??

mantıksızlık örneği resmen en başta esed alenen söylüyorum böyle aptal mantarlaşmış saçma bir güvenlik duvarını şuana kadar sadece nortonda görmüştüm buda 2 numaralı modeli sanırım. isteğim port numarasını yazılı iç dış tcp udp yada başka şekillerde yönlendirmeme izin vermiyor bi halt varmış gibi o programı yazan mal koymuş  25 tane standar onun dışına çıkmıyor sana geri zekalı programcı canım ister 11200 portuna exploreri yönlendiririm canım ister 8080 portuna uzak masa üstü zorunamı gidiyor yazılımda yönlendirme yapabilmemiz.

norton yazılımlarında bu sıkıntı mevcut. isa server fortigate cisco ürünlerinin yapılarında böyle bir sıkıntı yok istediğim porta istediğimi atarım hiç bir sorunda yaşatmıyor keza antivirüs çözümlerinde panda security avg internet security ve kaspersky ürünlerindede her türlü yönlendirme yapmak mümkün durumda.
adam gibi yazılım yapacaklarsa yapsınlar para yediripte 1. olunca bir halt olunmuyor malesef.

esed yazılımı sayesinde 9220 ve 9200 portlarını bir türlü açamadım tcp ve udp bu yüzdende 20 kullanıcılı lisansı iptal ettim şimdide panda security 2011 kurulu durumda ve portlarınıda açtım canavar gibi çalışıyor sistem. avg yazılımınada gelince ev kullanıcıları için fazlası var eksiği yok şirketler için ise bol bol eksiği var + sı yok malesef.

infoman
21-01-2011, 12:04   |  #20  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

black_flood Nortonun ayarlarını iyi incelememişsin anlaşılan :) Şirketler gereksinime göre çeşitli yazılımlar üretiyor. Birini kullanıp bunda şu var şu yok demek büyük yanlış olur. Sen güvenlik yazılımını sadece port yönlendirmekten ibaret olarak algılamışsın:)
Mesela benim için önemli olan kıstaslar şunlar:
1- F/P uygun olacak
2- Kullanımı basit olacak (bilgisayarla mı uğraşacam antivirüs programıyla mı?)
3- Kullanıcı ile az muhatap olacak fakat şüpheli yazılımların onayını bana bırakacak
4- Bilgisayarı az kasacak
5- Çabuk, kasmadan tarayacak
6- Bir malın bilgisayarını bile korurken, ileri seviye bir kullanıcının taleplerini de karşılayacak.

black_flood
21-01-2011, 16:37   |  #21  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

güvenlik duvarını çok sağlam yapılandıramadıktan sonra norton değil cisco gelsin görelim bakalım ne yapabilecek elek gibi deler geçerler.

nortona gelince halen karantina var ne işe yarıyor çok merak ediyorum bu karantina işi birçok yazılım var ama karantinayı norton gibi kullanıpta kimseyi huylandırmıyor ne bulsa backup yada karantina silecekse adam gibi delete yapsın bitsin iş keza norton delete yaptımı sistem bir daha açılıpta kendine gelemiyor orasıda malum nortonun en son sürümlerinde bile bu sorun mevcut.

Kapalı Hesap (128169)
21-01-2011, 19:18   |  #22  
OP Kapalı Hesap
2,851 mesaj

ankette AVG açık farkla önde çıktı. bende şaşırdım biraz :D kaspersky önde olur diye düşünmüştüm...

-expert-
17-02-2011, 01:08   |  #23  
Yeni Üye
25 mesaj

selamlar herkese, ben'de araştırıyordum hangisi daha iyi diye, ben bu işlerden pek anlamadığım için bunlar hakkında yorum yapamıycam ama şu anda Esed nod32 kullanıyorum ama bazıları Kasperski önerdi bilmiyorum.

Şimdi demek istediğim: hem antivirüs olarak hem'de internet güvenliği açısından hangisini önerirsiniz?

internette fazla vakit geçiriyorum onun için kendimi güvende hissetmem için tam olarak hangisini yüklersem olur yada şu Esed'in yanına bişi yüklemem gerekiyormu bi tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Esed nod32 yanına Esed smart security yüklerim diye düşünmüştüm, ama önce bi ustadların tavsiyesine bakmak istedim.
SAYGILAR.

nevrans
17-02-2011, 08:52   |  #24  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

fazla soze gerek yok NORTON 2009 yılından bu yana cok ıyı gıdıyor

derbent_87
17-02-2011, 18:31   |  #25  
derbent_87 avatarı
Yıllanmış Üye
240 mesaj

ankette 3 antivirüs verilmiş 3 de işe yaramaz aslında ama birini seçmek gerekirse kesinlikle avg dir.kaspersky ve eseti antivirüs olarak görmüyorum eset virüs kaçırmada,kasperskyde virüsü silememe konusunda alanında uzmanlar bunlar içinden tutar tarafı olan avgdir özellikle 2011 sürümü çok iddalı,bunlar dışında en iyi internet güvenliği programı bana göre panda'dır