Kaspesky İnternet Security Karantina

fasterdem
13-08-2009, 02:09   |  #1  
fasterdem avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
404 mesaj

Arkadaşlar ben bi arkadaşımdan duydum ve ne kadar doğru olduğunu öğrenmek istedim.Kaspesky bazı zararlıları tanıyor ancak silme işlemini gerçekleştirmiyor.Onun yerine bana bu dosyayı karantinaya almamı öneriyor.Şimdi arkadaşımdan duyduğuma gelince:O bana bu dosya ile ilgili bilgilerin kaspersky ye ieltildiğini ve bunun için çözüm üretilince güncelleme esnasında bunla ilgili bilgilerin bilgisayarıma indiğini söylüyor ve dolayısı ile bu dosya siliniyormuş!Ama başıma böyle bir olay geldi ve asla kurtulamadım sistem geri yükleme yapmak zorunda kaldım.Bu konu ile ilgili detaylı bilgi veren olur bizle paylaşırsanız çok sevinirim.Ve ayrıca kullandığınız ve favori gördüğünüz güvenlik yazılımını ve özelliklerinide bize aktarırsanız çok memnun olurum.Teşekkürler...

black_flood
13-08-2009, 07:11   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

eh bi nebze doğru birçok firma bu şekilde çalışır oldu son yıllarda. yalnız nekadar başarılı orasıda tartışma konusu olabilir. esed nod32 firmasındada var ama ne işse virüsün adını yazmış silememiş karantinaya almış güncellemesi olduğu halde silmiyor  aynen bu şekil kaspersky ve diğerlerininde akibeti daha panda ve arcavir firmaları dışında karantinadakini temizleyen ve tanıdığı halde diğerleri gibi karantinaya atacak kadar saçma sapan salakça işler yapmadan çalışanınıda görmedim.