KATILIMI ARTTIRMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ..

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Eyüp Korkusuz
20-04-2005, 16:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,077 mesaj

Arkadaşlar forumda bu aralar bazı aktif üyelerde dahil katılımın baya bi azaldığını gördüm... Ben ve diğer arkadaşlarım foruma katılımı arttırmak ve yeni üyelerin katılımını sağlamak için neler yapılabilir bi fikri olan varmı????

Bence dergide ki yazılarda forumlar hakkında örnek veya link verilse ve okuyucu bunu görünce belki bir bakmak isteyebilir biz zaten herkonuya açıklama getirmeye çalışıyoruz... Yani sonuçta forumun aktifliğini göstermemiz lazım....

Sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum... Kendinize iyi bakın...

cico
20-04-2005, 16:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

bence ilk önce bu forumda mod olması lazım yani yeteri kadar mod. her forum için ayrı mod.gerektiği zaman konu kilitleyecek gerektiği zaman sorunlara yardım edecek ve gerekirse üyelik silebilecek. ve tabi bu forumun reklamının yapılması lazım. gerçi geçen ay dergide verildi ama daha dikkat çekici bişeyler yapılmalı.

sweetyalien
20-04-2005, 17:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

bence hiç bir şey yapılmasına gerek yok insanlar chip.com.tr den bence yeterince haberdarlar yani benim tanıdıığım herkes biliyor bu formu ve içeriğini. insanları zorlada forma gel diyemessin değilmi bence katılım güzel ancak bir tek sorun aşmamız gerektiğine inanıyorum oda insanların kendi nickleri ile foruma gelmeleri yani demek istediğim öyel şeylerle karşılaşıyorumki mesela x nickli şahsa bi arkadaşı rica ediyor diyorki senin bu forumda sözün geçiyor benim için şunu sorarmısın? bence bu saçma bi olgu herkesin sözü geçiyor bu forumda her soruna elimizden geldigi kadar çözüm üretmeye çalışıyoruz ama bunu insanlara anlatmamız gerekiyor bence tek eksik bu.

tonic
20-04-2005, 17:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

ben ciconun dediklerine katılıyorum.

Eyüp Korkusuz
20-04-2005, 17:32   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

swettyalien ilk defa senden duyuyorum böyle başkasına rica edip yazdırmak gibi bir olayı... Onu söyleyen kişi forumdaki üyeleri ve forumun ortamını tanımayan bir insandır diye düşünüyorum... Chip e kayıt olmadan önce birkaç forumada kayıt olmuştum ama burası bir başka arkadaşlar ve yöneticilerinde dediği gibi chip okurlarını bir araya getirmek için kurulduysa bu forum biz üyelerin ve en iyiye taşımak için neler yapmamız gerektiğini düşünmemiz gerekir diye düşünüyorum arkadaşlar...

theironman
20-04-2005, 17:35   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
alıntı:
Gönderen : cico

bence ilk önce bu forumda mod olması lazım yani yeteri kadar mod. her forum için ayrı mod.gerektiği zaman konu kilitleyecek gerektiği zaman sorunlara yardım edecek ve gerekirse üyelik silebilecek. ve tabi bu forumun reklamının yapılması lazım. gerçi geçen ay dergide verildi ama daha dikkat çekici bişeyler yapılmalı.

Cico, bu beklentin eminim yakın gelecekte gerçekleşecek ve biz bir moda kavuşacağız, bekleyelim arkadaşlar hep birlikte.

cico
20-04-2005, 19:54   |  #7  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

beklemekten başka yaptığımız bişey yokki bi müddet sonra sıkıyo insanı...

sweetyalien
20-04-2005, 19:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

eyüp inanmassın gelki haftada 5 bilemedin 6 teklif alıyorum yukarıdaki yazdığım şekilde. neymiş efendim benim bu forumda nickim tanınmışmış ben sorduğum zaman daha çabuk cevap geliyormuş vs. vs. vs. :)))))

lazrailefsanesi
20-04-2005, 20:06   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Arkadaşlar birde şuan cogu ünv ya sınav haftasında yada sınav haftasına girmek üzere insanlar harıl harıl ders calışıyor.Bu forumu takip eden insanlar ya ögrenci yada bilgisayarla ilgili bir işte çalışan kişiler genel olarak.Bu yüzden de azalma olabilir.Ama bence de mod lazım.(aslında biraz daha aktif olmalılar :) Sonucta kendimden biliyom gerektiginde direk uyarıyı veriyorlar.Ama çözüm tavsiye konusunda aktif degiller ve herkesin istedigi birsey bu.cok konusuldu cok tartısıldı bu kısım, o yuzden daha acmayacam.
Birde yeri mi bilmiyom ama siteye takip modu olmalı.Yani actıgım yada takip etmek istedigim bir konu hakkında yorum yapıldıgında benim bundan haberdar olmam gerek bence.

Son Düzenleme: lazrailefsanesi ~ 20 Nisan 2005 20:08
shehsuvar
20-04-2005, 21:25   |  #10  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

ewt doğru bu aralar bi dugunluk var .
sebepleri ;
- sınavlar (msl benimkiler haftaya başlıcak )
- forum üyeleri başka uğraşlara yönelmiş olabilirler  (lütfen kimse bireysel olarak üzerine alınmasın LÜTFEN ör; OGAME bu başlık için kullanılabilecek başka forumlar var veya oluşturulabilir siz bende  daha ii bilirsiniz bunu )
- üyeler hep aynı sorunlardan sıkılmış olabilcekleri için forumu takip etseler bile katılımda isteksiz davranıyo olabilirler . şahsen  dileklerimin dikkate alınmadığı veya değerlendirilmediği bi forumda bulunmak istemem . ( site yöneticilerine ithafen )

çözümler;
- bu haftalar genelde üni.ler için sınav haftasıdır , biraz bekleyip öyle değerlendirmek lazım bu sebebi
- forumun esas amacına odaklanalım ve biz üyelerin yeni arkadaşlara örnek olduğumuzu , bu forumuda  istemeden de olsa yazdıklarımızla forumunun  klavuzluğunu yaptığımızı unutmayalım
- isteklerimizi her zaman her yerde mutlaka uygun  üslup ile , sabır ile , birbirimize destek çıkarak gerektiği yerde birbrimizi yine uygun üslup ile eleştirerek isteklerimizi takip etmeliyiz / ettirmeliyiz . Ve sayın site yöneticileri ; bizler ile   diyalog kurun . (mail ile değil FORUMUMUZDA . )
- son olarak da nette takıldığız başka yerlerde buranın reklamını yapalım  .

(ve lütfen kimse bu yazdıklarımı bireysel olarak üzerine alınmasın)

Son Düzenleme: shehsuvar ~ 21 Nisan 2005 00:03
Eyüp Korkusuz
21-04-2005, 10:44   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Daha farklı fikirleri olan varmı??????

Forum için ne yapılırsa katılım artar...  Birde benim aklıma şöyle birşey geldi o anda kimlerin online olduğunu en altta görebilsek güzel olurdu yani mesela 10000 üyeden 160 üye aktif gibi...

theironman
21-04-2005, 10:50   |  #12  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

çok iyi olur tabi ama bence yapmazlar, üye sayımız zaten az bunu ulu orta ilan etmek gibi bir şey olur bu.

Eyüp Korkusuz
21-04-2005, 11:42   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Şiişşşşt böyle ulu orata söyleme belki bi duyan olur....KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: Eyüp Korkusuz ~ 21 Nisan 2005 11:43
sweetyalien
21-04-2005, 12:48   |  #14  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

abi üye sayısı hala 4 haneye çıkmamış forumlarda bile var bu özellik. bizim üye sayımız az diye yapılmayacaksa yuh artık. biri ikincisi az olabilririz ama bizim cevaplandırdığımız, çözdüğümüz kadar sorunla uğraşan siteler arasında ilk 5 rahatlıkla gireriz. amaç kalabalık diil bence sorunları çözümlemek.

Gökhan Varişler
21-04-2005, 13:00   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Birde şu var arkdaşlar sadece bizim bi şeyler yapmamız yetmez birazda chipin katkısı olması lazım biz sadece şunu yapabiliriz çevremizdekileri çağırabiliriz falan filan ama en fazla getirceğimiz kişi sayısı 20 olur yanlışmı? Ama bunu chip daha etkili şekilde yapabilir en basitinden bu forumun tescilli bi dergisi var nihayetinde tüm Türkiyedede çok büyük kitlelere ulaşıyor bence forum hakkında dergide daha fazla söz edilmeli benim anlamadığım dergide o kadar çok reklam varken koskaca dergi bi sayfasını en azından sadece bir sayısında tanıtımını yapsa ne kadar güzel olur.

lazrailefsanesi
21-04-2005, 13:04   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

gönderilen mektuplar arasına forumdan da yazılar eklenebilir.

Eyüp Korkusuz
21-04-2005, 13:16   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Yani sonuç olarak dergide forumun da yerinin daha çok olmasını umuyoruz değilmi???

Gökhan Varişler
21-04-2005, 13:25   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Tabiki umuyoruz eyüp sonuçta burası chip e ayit bi forum tabiki ilk desteğin chipin vermesi gerekli diye düşünüyorum.

tonic
21-04-2005, 13:52   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

tam bende varislerin dediğini yazıcaktım. onca reklamdan 1 sayfa eksin olsun bişiy olmaz. o sayfadada forumla ilgili reklam vs. olsun.

Eyüp Korkusuz
21-04-2005, 14:03   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Bu ayki sayıda yarım sayfa kadar forumun ana sayfasının bir bölümü gösterilmiş aynen dergide yazanları aktarıyorum  sayfa 122...

CHIP okuyucularıyla buluşmak için ihtiyacınız olan tek adres...

Binlerce CHIP okuyucusu hergün bu forumda buluşuyor...

CHIP ailesine katılmak ve fikirlerinizi paylaşmak istiyorsanız siz de üye olun...

CHIP forumlar ile daha etkileşimli , size daha yakın...

Yukarıdaki metinle beraber forumun da bir parçası var arkadaşlar sizce yeterli olurmu yoksa bu başlangıç gün geçtikçe büyürmü...
Reklamın olması bir artıdır herzaman diye düşünüyorum bende...

tonic
21-04-2005, 14:30   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

gün geçtikçe büyümesi gerek bence.

cico
21-04-2005, 14:32   |  #22  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

ewet bunu bende gördüm hatta eyüpün varislerin falan nicki gözüküyo...

Eyüp Korkusuz
21-04-2005, 14:36   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Evet benim nick biraz altlarda kalmış Kahkaha ama olsun forum tanıtılsında ve aktif lik oranı artsında ben daha bişey istemem...

tonic
21-04-2005, 14:40   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

Gülümsemeayıp ettin söyleriz bi dahaki seferi senin nickinin olduğu girüntüyü en üste koyarlar Gülümseme

yuci81
21-04-2005, 19:38   |  #25  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

???
binlerce mi yazıyor orada

alıntı:
Gönderen : eyupkork

Binlerce CHIP okuyucusu hergün bu forumda buluşuyor...
[/br]

Yukarıdaki metinle beraber forumun da bir parçası var arkadaşlar sizce yeterli olurmu yoksa bu başlangıç gün geçtikçe büyürmü...
Reklamın olması bir artıdır herzaman diye düşünüyorum bende...