Katılımsız CD hakkında ...!

GiresunLuu
10-02-2008, 12:34   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

Selam Arkadaşlar , benim sorunum  ortalıkta  katılımsız cd  olarak dolaşan işletim sistemleri var, bu CD lere ne kadar güvenilebilidiği  şayet bu tür  işletim sistemlerini  bilgisayarımıza kurduğumuzda  sorunla karşılaşabilirmiyiz ??

Bu tür CD leri yapanlar , hile yapabilir mi ?? yazılım konusunda pek bilgim olmadığı için   bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgisine danışmak istedim ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim

Blacksmith
10-02-2008, 13:22   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

evet toprak katılımsız cd olarak hazırlanan dosyaların ıcerısınıe kurulumdan sonra calısmak uzere bır exe lıstesı verılebılınıyo kendım bızzat yaptım bır dvdye updatelerı entegre ettım kurulumdan sonra kurulması gereklı olan bazı programlar mesela antvırus java v.s. gıbı programların kurulumdan sonra calısması ıcın gereken komutları ekledım..baska bırı buraya bır trojanın calısması ıcın gereken bı komutuda ekleyebılırkı cok basıt bı ıslem..o yuzden tavsıye etmıyorum

stern
10-02-2008, 13:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

katılımsız cd2yi kendine ait olan orjinal windows cdsi ile oluşturabilirsin. piyasadan aldığın bu tür cdler yazım sahteciliğidir.

Banned
10-02-2008, 13:45   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

ülkemizde bu tür cd leri hazırlayan çok güzel bir site ve o sitede profesyonel olarak hazırlayan arkadaşlar var. ben yaptıkları sistemlerin çok güvenilir olduğuna inanıyorum. şuanda virtual diskte son yaptıkları bir sistemi deniyorum. Şimdiye kadar hiçbir sistemlerinde herhangi bir zararlı yazılımla karşılaşmadım. Her formatta birçok ayarları yapmakla programları kurmakla uğraşmaktansa tavsiye edri. diğer taraftan türçe desteği de olan ve oldukç basit bir program olan xp için nlite vista için vlite programları ile kendi sisteminizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.
Lisans olayına gelince sistemler doğal olarak yasal anahtarla oluşturulmuş sistemler değil lakin şöyle bir özellik var daha microsoft bu gibi durumlarda kullanılmak üzere ürün anahtarını değiştirme yazılımı sunmaktadır. Sistemi kurduktan sonra microsofta bağlanıp ilgili yazılım indirerek kendi ürün anahtarınızı bu yazımla yükleyip sistemini orjinal lisanslı hale dönüştürebilirsiniz.
Hatta ben format atmak istediğimde mevcut anahtarım normal cdlerde çalışmadığından benimde 4 saat bekleyip recovery dvd ile uğraşmak istemediğimden bu şekilde hazırlanmış cd ile yükleme yapıp akabinde bahsettiğim ürün anahtarı güncelleştirme yazılımı ile kendi anahtarımı yüklüyorum.

GiresunLuu
10-02-2008, 15:13   |  #5  
OP Üye
64 mesaj

dostlar , peki  antivirüs programları bu tür  katılımsız cd lerdeki  trojenleri bulamaz mı??

GiresunLuu
11-02-2008, 19:27   |  #6  
OP Üye
64 mesaj

........

GiresunLuu
12-02-2008, 18:39   |  #7  
OP Üye
64 mesaj

.........

Banned
12-02-2008, 20:12   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

eğer ben bir cd hazırlayıp yayınlayacak olsam ve cd yede böyle şeyler entegre etmek istesem asla basit sypware malware trojon gibi kodlarla uğraşmaz direk hizmetleri yönlendirip kendime açık port bırakırdım.Zaten bu tür sistemler kurduğunuzda ilkyapmanız gereken sey admin hesaplarını düzenlenmek ve açık portları kontrol etmektir. Anladığım kadarı ile siz bir sistem indirdiniz ve onu kullanmama konusunda tereddüt etmektesiniz.Verseydiniz link ve yapımcıyı bakardık neyin nesiymiş

GiresunLuu
12-02-2008, 20:15   |  #9  
OP Üye
64 mesaj

hocam ilginiz için teşekkür ederim aynen öyle ben  bi tane  katılımsız cd  buldum ve bunu bilgisayarıma kurup kurmama konusunda  tereddütdeyim  lakin çok güzel programlar var ve  ben  bunu yapanlar mutlaka içine   hile katmışlardır diye sistemimi ele  bırakmak  yani elin ellerine  teslim etmek istemiyorum , şayet yüklesem bunu   antivirüs programları bulamaz mı ????  ne var ne ok   onu  bana rapor edemez mi?????

Eğer bu tür konularda bilginiz varsa benle irtibata geçerseniz  sevinirim  ...

Esen kalın ...

GiresunLuu
14-02-2008, 19:44   |  #10  
OP Üye
64 mesaj

...............