kayıt defteri birleştirme

ksk2000
26-01-2010, 21:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

arkadaslşarr ben nette dolasirken kayıt defteri birleştirme diye birşeyler okudum  bunun için uygun program nedir turkce oplursa iyi olur yoksa tamm anlatım  lazım yapılışı

bide kayıt defteri birleştirme nedir

HActeX
26-01-2010, 21:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

dağınık halde duran KAYIT bilgilerini birleştirme anlamaına gelir

nonpasaran
26-01-2010, 21:18   |  #3  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

kayıt defteri de sonuçta bir dosyadır sürekli değiştiği için zamanla parçalanmalar oluşur arada sırada birleştirmekten bir zarar gelmez bunun için tuneUp 2010 u kullanabilirsin türkçe değil ama yapman gereken şey şu
Maintain system/All functions/defragment Registry/Next/ yolunu izle çalışan bütün programları kapat ve tamam de

zxsel
26-01-2010, 21:22   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

tuneup 2009 vede turkce yaması ıle cok basarılı     http://www.gezginler.net/modules ... yit-defteri&cid=104

bu lınkete tum kayıt defterı temızleme ve bırlestımre programları var sec begen  kur

ccleaner  programıda kayıt defterı temızlıgı yapıyor buda yan bır bılgı

bunları yaptıgınızda wındows saglıklı acılır kapanır vede daha hızlı calıstırmak mumkun sıtemı

Son Düzenleme: zxsel ~ 26 Ocak 2010 21:25
ufuk_35
26-01-2010, 21:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/acilma-kapanma_t148886.html

Glary Utilities'in Kayıt Defteri Birleştiricisi ile ilgili yardım açıklaması, biraz uzun olduğu için Google Translate ile çevirdim:

Registry Defrag 
Kayıt parçalanma parçalanmış sabit sürücüler gibi benzer bir olay, Windows kayıt defteri zamanla, gerekenden daha sabit diskinizde daha fazla yer işgal parçalanmış olabilir ve genel performansı azalıyor. Özellikle bir çok program yüklenir ve kaldırılır. Zaman programları ve diğer bileşenleri de kayıt içinde veri geride bırakabilirsiniz sistemi kaldırılır. Kadar tekrar edilebilir veri sonra kayıt defterinden, dosya verileri tarafından kullanılan uzay tutulur silinir-yeni eklenen verileri tarafından kullanılmaktadır. Eğer veri çok küçük bit çok sayıda kayıt silinir çok 'ile şişirilmiş olabilir delik' Hiçbir veri uyacaktır. Bu bunun da daha sabit disk alanı üzerinde ve dolayısıyla erişmek için yavaş yayılması anlamına gelir gerekli olduğundan daha büyük olmasına kayıt neden olur. 

Registry Defrag kayıt defteri yapısını analiz eder ve tamamen sıfırdan onu tekrar inşa eder.böylece daha önce veya silinmiş tuşları olarak sol olabilecek laçka alanı kaldırır. Kayıt defteri ve birleştirilmiş herhangi bir yapısal hatalar düzeltiliyor. Kayıt defteri defragging olarak, bu uygulama yanıt süreleri ve kayıt defteri erişim süreleri maksimize, bellek tasarrufu ve gelişmiş açılışta kez daha lineer yapı oluşturacaktır. Bu büyük ve sistem performansını artırabilir sistem çöker ve veri kaybını önlemek için. 

Registry Defrag aşağıdaki adımları içerir: 

1. Registry Defrag nasıl kayıt parçalanmış kontrol edecektir. Önce analiz başladığında, diğer tüm uygulamaların kapatılması gerekir bildirilecektir. Lütfen bu talimatları izleyin ve daha önce diğer tüm uygulamaları kapatın devam edin. Bunu, çünkü herhangi bir değişiklik kayıt yapılan sonra Registry Defrag çalıştırmak olmuştur yeniden sonra kaybolur yapmalıdır. 

2. Bu parçalanma raporunu görüntülemek için edebilecektir. Varsa optimizasyonu için, kaç yüzde kilobayt kayıt defterinin boyutuna göre söylenecek azaltılabilir potansiyeli. 

3. Kayıt birleştirilmiş olacak ve sıkıştırılır. Bu kayıt defteri dolandırmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Roadrunnner
26-01-2010, 21:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

bence de glary utılıtes kullan.program içinde birçok yararlı programcıklar da var.gerçekten iyi bir program:)

zxsel
26-01-2010, 21:27   |  #7  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

glary nın programları ben cok test ettım antıvıruslerın  bırkcaı onu zararlı goruyor mc afee sıte advısor

avıra nod32 gıbı  glary......

ksk2000
27-01-2010, 11:25   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

https://www.chip.com.tr/konu/6-di ... gliyor_17185_7.html

burda Diskeeper 2010 Professional  programını en iyi olarak gostermiş bu programın kullanımını yazarmısınız

nonpasaran
27-01-2010, 16:55   |  #9  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: ksk2000  
https://www.chip.com.tr/konu/6-di ... gliyor_17185_7.html

burda Diskeeper 2010 Professional  programını en iyi olarak gostermiş bu programın kullanımını yazarmısını
öncelikle bu programın ücretsiz bir program olmadğını hatırlatayım
sorunuza gelince hiçbir şey yapmanıza gerek yok bildiğiniz anlamda defrag yapan bir program diil o arkada sürekli çalışıyor ve diske sürekli çeki düzen veriyor yani kurun ve unutun

Kapalı Hesap (158332)
27-01-2010, 22:58   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Advenced system care süper bişey. Onu kullanmanı tasiye ediyorum ayrıca sadece kayıt defteri birleştirme değil tüm sorunları üstleniyor.

Saygılar...

ksk2000
28-01-2010, 14:24   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

arkadaslar program önerileriniz için tesekkur ederim yanlız kullanımıda yazarsanız sevinirim yabancı dil yok bende

musa.075
23-06-2011, 16:21   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar benim bildiğim bir program var. Adı AVG PC Tuneup 2011. Bilgisayarınızdaki bütün sorunları düzeltiyor. Program hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın:
http://www.avg.com/tr-tr/pc-tune ... id=inc_analyzer_fix

Son Düzenleme: musa.075 ~ 23 Haziran 2011 16:29