"kaynak kodu görüntüle" engelleme bilen varmı..?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
olba24
17-12-2008, 23:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

1 - merhabalar arkadaşlar, web sitesine girdiğiniz zaman, YUKARIDAKI MENUDE GORUNUM > KAYNAK KODU GÖRÜNTÜLEMEYİ nasıl engelleyebılırız...

2 - bunun yanısıra YINE YUKARIDAKI MENUDE, DOSYA FARKLI KAYDETE IZIN VERMIYOR SAYFAYI YUKLETTIRMIYOR...

BUNLARIN KODLARINI ARIYORUM ARKADAŞLAR... BILEN VARSA COK SEVINIRIM SIMDIDEN TESEKKUR EDERIZ...

Son Düzenleme: olba24 ~ 17 Aralık 2008 23:40
frozen
18-12-2008, 01:04   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Düzenlenemez yaparsın fakat yine işi bilen birisi zorlanmadan bunun üstesinden gelecektir.

HTML kodu saklamanın bir yolu yok malesef, java ya da herhangi bir kodlama dili ile gizlice yazdırabilirsin fakat yine ortaya çıkacaktır.

Zaten kodu gizlersen tarayıcı nasıl sayfayı oluşturacak.. Çok mantıksız.

olba24
18-12-2008, 01:40   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

kodu gızlersek tarayıcı olusturuyor yalnız karsı tarafa vermıyor... kaynakları gızlıyor... en azından menu yontemıyle bakamıyoruz... ve sıteyı farklı kaydet yontemıyle alamıyorsunuz...

evet hertürlü öğrenilebilir ama kodları lazım bize arıyoruz nezamandır ama bulamadık, bilen varsa kodları rıca edıyoruz... sımdıden tesekkurler...

frozen
18-12-2008, 01:56   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
olba24
kodu gızlersek tarayıcı olusturuyor yalnız karsı tarafa vermıyor... kaynakları gızlıyor... en azından menu yontemıyle bakamıyoruz... ve sıteyı farklı kaydet yontemıyle alamıyorsunuz...
İmkansız bu. En azından bunca zaman buna uğraştım fakat göremedim-duymadım-yapamadım.

Şöyle düşünürsek, TemplateMonster tarzı siteler bu yapılabiliryor olsaydı yapardı. Google, Yahoo, Facebook v.b.. Bunun üzerine kafa yormaya pek gerek yok. Zaman kaybı.

olba24
21-12-2008, 01:30   |  #5  
OP Taze Üye
11 mesaj

ornek onlarca web sıtesı var, bende arastırıyorum nezamandır ama bulamadım, o saydagın web sıtelerının bunu yapmasına gerek yok cunku yuksek guvenlık sıstemı var, ama haber sıtelerı ve dıger web sıtelerı bu kodları kullanıyor...
ornegın internethaber.com dosya farklı kaydet dıyerek kaydedemızsın, bunun gıbı onlarca web sıtesı var... onun ıcın o kodlar lazım, elımızde vardı kaybettık kodun oldugu dosyayı... onun ıcın tekrar arıyorum...

racinger
31-12-2008, 17:44   |  #6  
Taze Üye
10 mesaj

http://www.yenikarpuzlu.com bu sitede war ama nasıl olduğunu bende bilmiyorum ! ..
:(

TechExpert
02-01-2009, 01:19   |  #7  
Yeni Üye
29 mesaj

Dinamik bir dil ile yazmadığınız sürece bu mümkün değil. Nasıl yaparsanız yapın. Eğer bir web sayfası internet üzerinden geçip benim makineme geldiyse ve client-side bir dil ile yazılmışsa her türlü kaynak kodlarını alırım. :) O yüzden zaman kaybı olur alternatif yollar.

yusufdemirkoparan
11-02-2009, 11:44   |  #8  
Üye
79 mesaj

- Bilgiyi neden paylaşmak istemiyorsunuz ?,
- Bilgiyi neden gizlemek istiyorsunuz ?

Bence İki konu ve kavram var;
-KODLAR: "yeryüzünde-tüm proğramlama" dillerini bildiğini varsayalım. İyi bir site tasarlamak için yeterli değil,
-TASARIM:Tasarım estetik ve sanat bilim dalları ile iç-içedir. Ve size özgüdür. Sizin kimliğinizdir. Kimlik bir adettir. ve kişiye özgüdür.

Bece bırakın kaynaklarınız açık olsun.

_cypher_
11-02-2009, 12:57   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

http://www.protware.com/dl/HTMLGuardian.exe adresinden indireceğin programla kaynak kodu şifreleye bilirsin bu sayede kaynak kod gorunsede goren kişi bisey anlamicaktır ancak bu yontem frontpage yada dreamweaver gibi programlarla aşılabilir + program deneme surumu ve sayfanın ustune kendi reklamını eklio eğer programsız yapcam dersen http://www.gezginler.net/sifrele.html adresinden direk şifreletebilirsin ancak burdaki algoritma biraz zayıf kalmış neyin ne olduğu anlaşılıo

yasinbolat
12-02-2009, 13:30   |  #10  
Taze Üye
9 mesaj

Madem böyle bir niyetin var sen uğraşma bırak Offline Explorer halletsin işini sen sadece kaydetmek istediğin link i yaz yeter:)