Kederin Alevi - Fantastik Hikaye Kurgusu

Penetrator God
13-06-2023, 11:08   |  #1  
Penetrator God avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2022

"Yaşam yolculuğumun başında kendimi çıkış yolu olmayan karanlık bir ormanda buldum. Bir gün aileme bunu yapan kötü adamlar benden korkacaklar!"

-Gerard van den Akker

Gerard ağlamaklı dehşet dolu gözleri az önce önünde bir domuz gibi kesilerek katledilmiş babasının yerde yatan cesedine kitlenmişti.

"Koş, Gerard!" ve o da koştu.

Ölmek üzere olan annesinin sözleri onu harekete geçirdi. Kafasına çizilmiş korkunç tecavüz ve cinayet imajı aklında bir alev gibi yanıyordu. Gerard evinden tüm gücüyle uzaklaşarak yoğun ağaçlarla kaplı olan bataklık ormanın içerisine daldı.

Yüzüne ve üstüne çarpıp, onu çizikler içerisinde bırakan sivri dalları umursamadan koşmaya devam etti. Birden güçlü eller Gerard'ı arkadan yakaladı. Kaçmak için çabaladı ama haydut onu çoktan kaldırmış zorla sürüklemeye başlamıştı.

Kınından çekilen bir kılıç sesi yankılandı. Ardından Gerard'ı sarmalamış eller yavaşça gevşemeye başladı. Haydut yere düştü. Gerard ise nefesini tutarak, arkasına bir bakış atma riskine girmeden ormanın karanlığının içine doğru kaçtı.

Ay ışığı korkutucu ormanın yolunu Gerard için aydınlatıyordu. Gerard ise bu yolun onu nereye götürdüğünü bilmemesine rağmen koşmaya devam etti.

Witcher evreninde yeni bir çağla beraber Cadı Adam'ın doğuşuna şahitlik edeceksiniz...

Yıl 7 Mart 1277 - Sahipsiz Topraklar Velen Mulbrydale Köyü

Gerard, witcher ile birlikte köye geldiğinde hava çoktan kararmaya başlamıştı. Genç Gerard ve ailesi için çalışmakla geçmiş uzun ve yorucu bir gün olmuştu. Akşam yemeğine misafirleriyle oturmak üzereydiler. Bu gün Gerard ve ailesi tarlada çalıştıkları sırada bir hortlağın saldırısına uğradılar. Şanslarına oranın yakınlarından bir witcher geçmekteydi.

Witcher ailenin imdadına yetişip hortlağı defetti. Gerard'ın babası bu iyiliğin karşılığında sunabilecekleri bir para ödülü olmadığından witcher'ı akşam yemeğine evine davet etmişti. Karnı aç olan witcher'da bu teklifi geri çeviremedi.

"Bu senin oğlan değil mi?" diye sordu witcher Gerard'a bakarken.

Gerard'ın babası başını kuşkuyla onaylayarak salladı. Babası Witcher'ın sorusu ardından huzursuzca yemeğini yemeye devam etti.

İlkbahar ağaçların yapraklarında, kendini göstermeye başlamıştı. Gece boyunca aniden bastıran yağmur neredeyse sabaha kadar aralıksız yağmıştı. Böyle olunca witcher geceyi orada geçirmek zorunda kaldı. Şiddetli sağanak evin çatısına zarar vermişti ve içeriye yağmur damlaları süzülüyordu. Gerard'ın babası sabah ilk iş olarak çatıyı tamir etti.

Gerard'ın annesi kahvaltıyı hazırladı. Witcher ise acelesi olduğu için kahvaltıya kalamayacağını söyledi. Evden ayrılmak için hazırlanırken kapıda onu uğurlamak için bekleyen Gerard ile tekrar göz göze geldi.

"Kaç yaşında?" diye sordu witcher.

"On dört"

Gerard geceden beri kendi hakkında sürmüş olan bu tuhaf konuşmalar ve bakışmalara sonunda bir anlam verebilmişti. Witcher onları kurtarma karşılığında ödeşmek için ailesinden Gerard'ı çırak olarak yanına almak istemişti. Ailesi bir witcher'ı kızdırmamaları gerektiğinin farkındaydılar. Bu yüzden isteğini geri çevirmediler.

Çocuk bir köle gibi satılmış gibi görünse de aslında işler onun ve ailesi açısından öyle değildi. Velen'de bir köylünün hayatı perişanlıkla geçer. Burası Gerard'ın hayatının geri kalanını geçirmek isteyeceği bir yer değildi kesinlikle.

İlerde bir witcher olma fikri bir yönüyle cazip ve ilginç geldi ona. Gerard'ın babası ve onun babası gibi hayatları boyunca çiftliklerde süt sağmak ve gübre yaymaktan çok daha fazlasını istiyordu. Olaya ailesi tarafından bakıldığında ise masalarından bir kap daha eksilmişti.

Gerard bundan biraz da olsa endişelenmiyor da değildi, çünkü bu korkutucu bir işti aslında. İnsanları, birdenbire ortaya çıkan yaratıklardan korumayı öğrenecekti. Witcher'ın bir günlük mesaisi bin bir çeşit kötücül yaratıkla uğraşmakla geçiyordu. Witcher bu şekilde yaşardı ve Gerard'ı çırağı olarak seçmişti. Gerard ise kendisiyle çok gururlanmıştı.

"Yaşına göre boyu küçük ve zayıf. Yeni hayatı zorlu olacak."

Witcher'ın suratı taştan oyulmuş bir heykel gibiydi. Kediye benzeyen amber renginde gözlerinde acımasız bakışlar vardı. Gerard'a bakarak aniden gülümsedi. Çocuk ise onun gülümseyebildiğini o ana kadar aklının ucundan bile geçirmezdi.

Omuzlarına kadar süzülen uzun beyaz saçları vardı. Gürleşmiş sakalı da saçı gibi süt beyazıydı. Yüzünde büyük ve derin yaralar vardı. Çocuğun dikkatini çeken diğer şeyse Witcher'ın sırtında upuzun iki tane kılıç taşımasıydı.

Boynundaysa asılı duran bir kurt başını andıran kolye sallanıyordu. Adam sima olarak Gerard'ın babasından daha yaşlı gibi görünse de fizik olarak daha dik ve dinç duruyordu. Uzun boyluydu. Gerard'ın babası ancak adamın çenesine kadar geliyordu. Heybetiyle Çocuğu efsunger etkilemişti. Çocuk o an büyüdüğünde onun gibi bir canavar avcısı olduğunu hayal etti.

"Buranın yakınlarında bazı işlerim var," dedi witcher. "Ama öğlene doğru delikanlıyı almak için geleceğim. Hazır olsun, bekletilmeyi hiç sevmem."

Efsunger atına binerek yola koyuldu. Çocuk witcher'ı gözden kayboluncaya kadar arkasından izledi. Babası omzuna dokundu. Bu dalıp giden çocuğu kendine getirdi.

"İstesen de istemesen de artık senin için yeni bir hayat başlıyor oğlum," dedi ."Bu günden itibaren artık bir witcher çırağısın."

Çocuk temizlendi ve kahvaltısını yaptı. Annesiyle, babasıyla ve kız kardeşiyle vedalaştı. Sonra yeni ustası olan witcher'ın gelmesini heyecanla evinin kapısının önünde oturup beklemeye başladı...

Witcher Mutasyonu:

İlk olarak 10. Yüzyılda kurulmuş ve şimdilerde soyları tükenmekte olan witcher düzeni tarihi boyunca adaylar sadece çocukluk döneminde alınıp eğitilebilirdi. Witcher'lar , insanüstü hıza, güce sahip olan muazzam ölümcül canavar gruplarına karşı tehlikeli ve çok yönlü olmalarını sağlamak için yoğun simya mutasyon süreçlerine, bitkisel mutajenik bileşiklerin tüketimine ve amansız fiziksel ve büyülü eğitim ritüellerine tabi tutulur.

Bu prosedürler çok gizlidir ve korunmaktadır. Sadece en kıdemli olan yaşlı witcher'lar genelde tamamen bilirler. Bunların sonunda, hayatta kalmayı başarmış tam potansiyelli eğitilmiş her witcher'ın sıradan olmayan avları avlamak ve öldürmek için özel olarak üretilmiş doğaüstü bir varlık yani mutant olduğu anlamına gelir. Tüm witcher'ların paylaştığı mutasyonların kalıcı sonuçları aşağı yukarı aynıdır.

İşaret Büyüleri:

Aard:

Bir rakibi geri atabilecek, yere vurabilecek veya sersemletebilecek bir telekinetik dalga. Bu işareti witcher'lar örneğin duvarları çökertmek veya enkaz yığınlarının oluşturduğu engelleri kaldırmak için de kullanırlar.

Yrden:

Zemine yerleştirilen ve rakiplerini hareketsiz bırakacak sihirli bir tuzak. İşaretin kullanıcısının temel seviyesine bağlı olarak zemine tek bir işaret koymanıza izin verir. Ustalarda ise, bir defada en fazla üç işaret yerleştirebilir. Bunlar birlikte çalışacak ve rakibe aşılamaz bir engel oluşturacaktır.

Igni:

Canavarları yaralayan alev püskürtmesi. Ustalık seviyesinde, işaret rakipleri yakma şansına sahip ve daha geniş bir etki alanına sahip. Bazı witcher'ların bombalarının yaydığı veya çevredeki doğal yanıcı gazları patlatmak için de kullanılır.

Quen:

İşaretin efsungerin temel seviyesine bağlı olarak kısa süreli koruyucu bir kalkan. Verilen tüm zararları emer ve usta bir seviye de , hasarın büyük bir kısmını emerek düşmana geri yansıtır. Quen etkinken, efsungerin hızlı iyileşme canlılığı durur.

Axii:

Witcher'ın rakibini sihirle etkileyen bir cazibe büyüsü. Eğer etkileme girişimi başarılı olursa, düşman kısa bir süre için müttefiki olabilir, witcher'ın yanında istemsizce savaşabilir ya da sorduğu her soruyu cevaplamak zorunda kalır.

Witcher'ların öldürülmesi çok zordur. Yukarıda bahsedildiği gibi sadece witcher'ların yapabildiği 5 adet özel büyülü harekete, özel gümüş ve çelik silahlara, tam tamına 36 adet farklı silaha sürülen yağlara, sadece witcher metabolizmasının dayanabildiği 73 adet iksire ve tariflerinin sadece witcher'ların bildiği diğer şey olan 26 adet özel bombaya sahiptirler.

Fakat silahsız, yağsız ve iksirsiz bir witcher bile her şeye rağmen yaşına bağlı olarak en az beş adam gücündedir. Bazı söylentiler arasında witcher'ların tüm insani duygulardan arındırıldığı söylenmektedir. Duygusallık, sevinç, korku, öfke, şehvet gibi içten gelen hislere karşı tepkileri duyarsızdır.

Kısırdırlar ve çok keskin bir gece görüşü sağlayan kedi benzeri gözlere sahiptirler. Witcher'lar gözlerini kör edici ışıkta görmeleri için kısıtlayabilir veya onları zifiri karanlıkta görmek için açabilirler. Bu gece görüşü, kedi iksiri ile daha da güçlendirilebilir, ancak genel olarak, daha fazla geliştirme gerektirmeden her koşulda kendi başına yeterlidir.

Witcher'ların tüm duyu sistemi genel olarak geliştirilmiştir, canavar türlerinin uzak mesafelerden kanlarının kokusundan tanımlayabilmelerini ve görüş alanlarının dışında olan ama yakınlardaki varlıkları çıkardıkları seslerden tespit edebilmelerini sağlar. Her tür hastalığa bağışıktırlar. Güçlendirilmiş bağışıklık sistemine karşı aşırı direnç, normal bir insan tarafından küçük miktarlarda bile tüketildiği takdirde kolayca ölümcül olabilecek dozları büyük miktarlarda zehirli iksir tüketmelerini sağlar.

Herhangi bir normal iyi eğitimli bir askerin çok ötesinde, kavgaları en az çabayla çabucak sonlandırmalarını ve sadece witcher'lara özel fiziksel yetenekleri sergilemelerini sağlayan olağanüstü derecede artan güç, hız, refleksler ve dayanıklılıkları vardır.

Bir witcher'ın fiziksel becerileri tek başına, kapsamlı eğitim ve uygun silahla birleştirildiğinde çoğu kişiyi tek elle birebirde yenmek için yeterliyken, iki elini kullandığında kolaylıkla üç ya da beş adama kadar varan büyük gruplarla baş edebilir.

Witcher'lar ayrıca normal insanları bayıltabilecek darbelerden etkilenmez. Ek olarak, dev ve tepegöz kuvvetine sahip canavarlar gibi güçlü canlıların, sıradan insanları tek bir darbeyle öldürecek olan saldırılarına Witcher'ların uzun süre dayandıkları bilinmektedir.

İşaret şeklinde basit ama inanılmaz derecede çok yönlü savaş büyüsü gerçekleştirme becerisine sahiptirler. Ayrıca, etraflarındaki şeyleri "hissetmelerini" sağlayan, altıncı bir his gelişmiştir, aradıkları önemli öğeler veya insanların gerçek niyetleri gibi şeyleri önceden algılayabilirler.

Bu witcher'ların insanları ve canavarları takip etme ve avlama yeteneklerini açıklar. Hızlı iyileşme, bedensel yaralanmalardan anında iyileşirler. Sıradan bir insan vücudunda açılmış orta çaplı bir yaranın, temizlenip sarıldığı takdirde ve uygun mikropsuz ortamda kapanması birkaç günü bulurken, konu witcher olunca normal insanlardaki enfeksiyon kapma derdi olmadan her ortamda iyileşme birkaç dakikada başlamaktadır.

İnanılmaz derecede uzun ömürlü ve uzun süren gençlik görünümüne sahiptirler. Canavarlar tarafından şiddetli yaralanmalar sonucu ölmedikleri takdirde doğal yollar ile birkaç yüzyıl yaşayıp hala orta yaşlı görünebilirler.

Bilinen en yaşlı witcher Kurt Okulu hocası olan Vesemir'in öldüğünde 300 ya da 500 yaş aralığında olduğu düşünülüyordu. Bu bir zamanlar ikamet ettiği Kaer Morhen kalesinin kendisinden bile daha yaşlı olduğu anlamına geliyor.

Basit Temel Bilgiler:

Tam İsmi: Gerard van den Akker

Aldığı Lakaplar: Vahşi, Korkusuz.

Saç rengi: Siyah

Göz rengi: Mavi

Cilt: Esmer

Irk: İnsan

Cinsiyet: Erkek

Kişisel Bilgiler:

Resmi Ünvanları: Witcher (Canavar Avcısı)

Bilinen Önemli Başarıları: Okuma ve yazma bilmektedir. Canavar külliyatını kendi ezberlemiştir. İçinde tam olarak 140 tür vardır. Witcher mutasyonlarının neredeyse tamamlandığı dönemlerde, iki witcher ile aynı anda antrenman yapıyordu ve her zaman zorlanmadan onları devirirdi. Daha tam olarak kayda değer sayı da bir yaratık kontratı alamadı. Fakat aralarından her zaman bahsedilecek tek bir tanesi var o da; Yüksek Vampir avı kontratıydı. Bu iş Gerard'a rastgele bir panoya göz gezdirirken denk gelmişti. Bu ciddi bir kontrattı ve her witcher kolaylıkla bu tehlikeye yanaşmazdı. Gerard'ın doğru dürüst canavar konularında tecrübesi olmasa da kitaplardan ezberlediği bilgilerden yola çıkarak son derece nadir ve neredeyse ölümsüz olduğu düşünülen en güçlü vampir türü olan Yüksek Vampir kontratını aldı ve bir şekilde onun dikkatini çekerek karşılaştı. Oldukça uzun bir kovalama ardından yakaladı ve akabinde gerçekleşen destansı bir çarpışma sonunda tam olarak öldürmüş olmasa da kontratta başarılı olarak aldığı hafif yaralar ile bölgeden vampiri uzaklaştırdı.

Bağlılıkları: Gerard aslında hiçbir şeye karşı bir zorunluluk ve sadakat beslemeyi sevmez. Sadece kendi mantık ve amaçları doğrultusunda kılıcını kullanmayı uygun görmektedir. Emrivakiyle yönetilmeye katlanamaz. İki değişmez prensibinde şunlar yer alır; efsungerlerin dünyada bir zamanlarda olduğu gibi tekrardan düzgün bir yere sahip olmaları için örnek teşkil etmek ve olabildiğince çok kontrat alarak canavar temizlemektir. Elbette bu süreç içinde para kazanmakta dahil. Ek olarak başta Kurt Okulu'na mensup olmak üzere toplam yedi farklı witcher okulu üyesinden eğitim almıştır. Ancak Kurt Okulu madalyonu takmaktadır.

Yetenekleri: İnsanüstü güç, kılıç ustalığı, iyi düzey simya, usta düzey işaret büyüleri, iyi gwent oynamak.

Ebeveynler: Annesi, babası haydutlar tarafından öldürüldü. Kız kardeşi kayıp ya da kaçırıldığı tahmin ediliyor.

Sevgilisi: Yok, Ciddi bir ilişkisi olmadı. Eğitimleri sırasında tanıştığı bir diğer Kurt Okulu mensubu olan ve aynı zamanda Geralt'ın manevi kızı Ciri 'ye karşı uzun yıllar platonik duyguları besledi. Bunu bir dönem Ciri'de fark etmiş olmasına rağmen aralarındaki 12 yaş farkından dolayı hiçbir zaman Gerard'ın beklediği gibi bir karşılık vermeyi düşünmedi.

Çocukları: Yok, Kısır.

Yükseklik: 198 cm

Ağırlık: 111 kg

Doğum ve Ölüm Tarihi: D. 11 Şubat 1263 Velen - Ö. ?

Yaş: Hikayenin canon tarihi; 1285 ( Şu anda 22 Yaşında)

Karakter İstatistik Seviyeleri:

Kuvvet: 2000+ kg

Zeka: 180 IQ

Kuvvet: 25

Hız: km/h 100

Dayanıklılık: 90

Güç: 80

Dövüş Becerisi: 100

Özel Mutasyonlar:

Geralt yıllar önce Toussaint keşifleri sırasında tesadüf üzerine iki asır önce yaşamış olan Profesör Moreau adlı kişinin witcher mutasyonları üzerine olan araştırmalarına denk gelmişti. Moreau'nun hedefi witcher olan oğlunun mutasyonlarını iyileştirmekti.

Fakat profesör witcher olan oğlu için tüm uğraşlarının sonucunda mutasyonları geriletmek yerine tam tersi istemeden daha da geliştirip güçlendiren başarılı bir deneye imza atmıştı.

Profesörün planı amaçlandığı gibi sonuçlanmamıştı ama bu başarısızlık Geralt için yararlı olmuştu. Gizli formülü kan dolaşımına karıştırarak bir dizi yeni mutasyona erişmişti. Bunlar onu daha güçlü, daha hızlı, daha esnek hale getirdi.

Diğer witcher'lara kıyasla dövüşlerinde daha avantajlı hale gelmişti. Geralt bu özel formülün tarifini yıllar boyunca yanında taşımıştı. Genç Gerard'ın witcher'lık sınavları tamamlandıktan sonra bu formülü onun üzerinde de kullandı ve sonuçları muhteşem olmuştu.

Kırılamaz İrade ve Gözdağı:

Normal bir efsungerden çok daha üstün bir insanüstü güce sahiptir Gerard'ın, durdurulamaz kararlılığı ve gücü onu son derece yaratıklar ve insanlar karşısında zorlu bir rakip yapıyor. Büyük miktarlarda fiziksel acılara toleransa sahiptir. Ayrıca telepati veya zihin kontrolüne direnç kazanmıştır. İradesi, çok gelişmiştir.

Gerard'ın başkalarına korku aşılama yeteneğine sahiptir, çevresindeki insanları korkutur. Büyük korkulardan ilham alma kabiliyetine sahiptir. Axii işaretinin çalışmadığı durumlarda istediği cevapları korkutucu ve aynı zamanda etkileyici görkeminden alır. Korkunun mükemmel bir motive edici olduğu bilincindedir. Nadirde olsa konuşturmak için işkenceye ve rakiplerini zorunda kaldığında ölesiye dövmesiyle bilinir.

Görünüş:

Gerek fiziği olsun, gerek boyu ve yüz hatları, sakal şekli, uzun saçı olsun Gerard genellikle tabii ki başta kadınlar olmak üzere fakat azınlık olmayacak boyutta da erkekler tarafından da çok çekici bulunmaktadır. Elbette Gerard'ın tercihi kadınlardır. Bir ortama girdiğinde tüm gözler ister istemez onun heybetiyle büyülenirler.

Sadece gülüşünün ve sesinin tonunun görkemiyle bile kendine aşık edemeyeceği kadın yoktur. Bu durum bazı insansı lanetlenmiş canavarlarda da geçerlidir. Özellikle vampirler, bruxalar, alplar ve succubus tarzı kadınsı yaratıklar tarafından çok dikkat çekmektedir ve onların gözünde en tehlikeli ama aynı zamanda en idael avdır. Sonunda öleceklerini bilseler dahi Gerard'ın akımına kapılmaktan kendilerini alı koyamazlar ve bu bazen Gerard için para alacağı bir iş olduğunda iyi ama çoğu zaman sıkıcı olmaktadır.

Üstün Güç ve Yılmayan Kondüsyon:

Gerard, yıllar sonra gerçek anlamda witcher adayı olarak seçilmiş ilk ve belki de son kişiydi. Yıkılmakta olan bir düzenin canlanmasını sağlayan başarılı bir deneme olmuştu. Witcher'lar arasında yerini aldığında yarattığı en büyük fark ise; bütün witcher okullarından aldığı yoğun eğitimi, özel beslenmeyle Gerard insani fiziksel yapısının en üst zirvesini temsil etmesiydi.

Fiziksel özellikleri, Geralt'ın seviyesini çoktan aştı. Güç, hız, dayanıklılık, çeviklik, refleksler eşgüdümlü olarak en üst düzey insan mükemmelliği noktasındaydı. Gerard 14 yaşında fiziksel ve zihinsel şartlanmaya başladı, 15 yaşında yoğun fiziksel antrenman ve ağırlık kaldırmaya başladı. 18 yaşındayken mutasyonlarla tam vücut kontrolünde ustalaştı.

Bunlardan sonrada asla kötü bir alışkanlık edinmedi. Gerard, Geralt'ın aksine içki içmeyi reddetmesi, vücudunu en iyi şekilde tutmakla doğrudan bağlantılıydı. Gerard, 18 yaşından beri, üstün fiziği nedeniyle inanılmaz fiziksel özellikler sergiledi.

Kendisini en iyi durumda tutmak için yoğun bir düzenli aerobik, ağırlık kaldırma, jimnastik ve dövüş antrenmanları dahil düzenli bir rejim uyguladı ve büyüklüğüyle veya gücüyle büyük ölçüde kendisini aşan canavar rakiplerini alt etti. Tüm hayatını fiziksel mükemmellik arayışı içinde geçirdi ve bunu sadece sürekli yoğun eğitim ve kararlılıkla başardı.

Gerard hayatının büyük bir bölümünde yoğun ve ölümcül bir egzersiz rejimine tabii tutuldu ve bu nedenle, diğer tüm fiziksel özellikler gibi kas gücü de insan ve witcher standartlarında bile mükemmelliğinin doruklarında.

Yerden İki eliyle kavrayarak, kendini çok zorlamadan en az 1000 kilo ağırlığında olduğu tahmin edilen, iki boğanın zor çektiği bir kayayı kaldırmıştı. Ek olarak bunu antrenmanlarına da yedirmiş ve günlük ortalama on tekrara kadar çıkarabilmişti. Yaptığı bu güç denemelerinde herkese kudretinin korkunç boyutunu göstermişti. Ayrıca, kurdukları bir kamp çevresinde gerçekleşen bir av sırasında yakaladığı 150 kiloluk yavru bir yaban domuzunu tek eliyle de taşımıştır.

Gücünün en zirve olduğu dönemde 100 kilonun üstünde bir kas kütlesine ulaşmıştı. Boyu ve fiziksel görünümü sebebiyle düşmanları gözünde hep hantal biri olarak görülmekteydi. Fakat witcher oluşu ona inanılmaz bir hız mutasyonu sağladığı için bunu telafi edebiliyor ve böyle düşünenleri pişman ediyordu.

Geliştirilmiş Zeka, Zihin ve Refleksler

Gerard çok yakışıklı bir adam ve güçlü bir witcher olsa da meziyetleri sadece bununla sınırlı değildir. Düz bir kas yığını olmayı tercih etmemişti. Tıpkı ilk ustası Geralt gibi parlak zeka, neredeyse eşsiz, bir dedektif ve stratejist, taktik uzmanı olan bir adamdı.

Efsungerler arasında yeni dönemde en keskin zihinlerden biri olarak kabul edildi. Güçlerine rağmen, çoğu zaman aldığı kontratlar sırasında basitçe "savaşmak" yerine düşmanlarını yenmek için kurnazlık ve planlama kullanır ve bunu kendince eğlenceli hale getirerek hallederdi.

Düşünme ve mantık yürütme konularında normal bir witcher'ın tam beyin kapasitesinden özel mutasyonları sayesinde beş kat daha fazla yararlanabilen Gerard'ın aklı, neredeyse stres ve yorgunluk anında olsa bile en uygun düzeyde çalışan bir strateji ve problem çözme için üretilmiş bir beyne sahiptir.

Üstün beklenilmeyen problem çözme becerilerini kullanan Gerard, önceden edindiği tecrübelerle ezberlenmiş ustalıklarını hatırlayarak ve kullanarak savaşa girdikten sonra, birçok olasılık için anlık değişen bir savaş stili benimseyebilir ve yeni gördüğü düşman hareketlerini ve taktiklerini tahmin edebilir.

Ayrıca rakiplerinin üstün yönlerine karşı çözümler üretme konusunda ustalık gösterir, yıldırım hızlarında gözlemleyebilir ve üstün doğrulukta bunu hareketlerine uyarlar ve uygulayabilir, mesafeyi, hızı ve zamanı hesaplayabilir; zamanlama konusunda içgüdüsü mükemmeldir.

Rakiplerine ölüm darbesini indirmek için ani reflekslere sahiptir. Tepki verdiği hız, oklar gibi hızlı hareket eden saldırılardan kaçınmasını sağlar. Ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, en hızlı witcher'lardan ve şövalyalerden bile genellikle daha hızlı tepkiler gösterebilir.

Silah ve Dövüş Sanatları Ustası:

Gerard dünyanın tanıdığı en genç ve en iyi insan savaşçılarından biridir. Toplamda yedi tane olan tüm efsunger okulları üyeleri tarafından birebir yakın dövüş eğitim almış ve hepsinin tarzını öğrenmiş ve kendi stiline en iyi yönlerini yansıtmış ve kusursuz dengeli bir kombinasyon sağlamıştır.

Witcher'lar arasında nadir bir konumu olan Gerard tek bir okuldan olmamakla beraber yedi okulun üyesinden de dövüş sanatları eğitimi almış olması onu neredeyse her çeşit silah üzerinde uzmanlaştırdı. Bu da onu istisnai bir kılıç ustası yapmaktadır.

Bıçak atma ve yakın dövüş ustalığı alanlarında uzmandır. Çok sert eğitildi ve böylece tüm silahlarda aynı oranda etkili olabildi. Yakın dövüş silah tekniklerini öğrendi. Yumruklarını konuşturmayı ve bu yüzden silahsız dövüşü sevmesine rağmen, hala savaş seansları sırasında yeteneklerini korumak ve witcher düsturu gerekliliğine uymak için kılıç kullanmaya alışkanlık haline getirmeye çalışmaktadır.

Ekipmanları:

Geleneksel olarak, her witcher gibi Gerard'da klasik olarak iyi dövülmüş iki adet sağlam kılıç kullanır, gümüşü ona karşı duyarlı olan canavarlarda tercih eder. Çelik kılıcını ise gerektiğinde vahşi hayvan ve insanlar üzerinde kullanmaktadır.

Yaratık tespitinde lazım olan witcher madalyonuna sahiptir. Savaşta gerektiğinde de özel karışımlı patlayıcı bombalar, kılıç yağları ve witcher'lara özel iksirler. Son olarak bazen witcher gelenekleri dışına çıkarak atılabilir hançer ve yay ile arbalet kullandığı olmuştur.

Tüm tanıtım bölümlerindeki özellikler Gerard'ın günümüzdeki halini yansıtmaktadır. Hikayenin bundan sonraki bölümleri oldukça ağır fakat emin bir tempoda gidecektir. Yani uzun bir süre Gerard'ın bir hiç olarak başladığı yer olan çocukluk döneminin ortalarından bahsedecektir ve bu tanıtım bölümündeki mükemmel savaşçının haline gerçekten hangi zorluklara katlanarak ulaştığını göreceksinizdir.

Eğer bu noktaya kadar okuduysanız biraz aşırı bir karakter olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat hiçbir şey Gerard'a altın bir tepside sunulmamıştır ve zaman içinde iniş çıkışlı kayıplar yaşayarak ve gençliğinin verdiği yanlış kararlar ve karakterindeki keskin değişimler ile oldukça aciz durumlara düştüğünü göreceksiniz. Geçtiği dünya karanlık fantastik bir evrendir ve bu gibi aşırılıklar benzer pek çok hikayede görmüşsünüzdür.

Ben bunları olabildiğince fantastik bir mantık çerçevesinde sizlere yansıtmaya çalışacağım. Bazılarınız illa fark etmiştir. Bu bir karakter odaklı hikaye ve benim amacım aslında Gerard'ı fantastik bir evrende geçen tıpkı çizgi roman evrenleri olan Marvel ve DC'de ki gibi bir kahraman yapmaktır.

Şu an zaten hikaye gelişme aşamasındadır ve zaman içinde eklemeler ve çıkarmalar illa olacaktır. Uzun bir hazırlık süresi olmadı hikayenin ve günlük ya da haftalık olarak ilhama bağlı olarak değişebilir.

Hikayenin ve özellikle bu bölümdeki Gerard'ın karakteristik gelişimi 1285 yılından yani 22. yaşından itibaren başlayan bölümlerden sonra olacaktır. Şu anki nitelikleri zaman içinde değişecektir. Son olarak hikaye witcher serisinin kitaplarıyla değil oyun evreninin temasını alt yapı olarak almaktadır.

Son Düzenleme: Penetrator God ~ 13 Haziran 2023 11:10 Neden: